لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با بوتاکس

اولین علائم پیری در نواحی اطراف چشم‌ها ایجاد شده و اغلب در اواخر دهه 20 سالگی و اوایل دهه 30 سالگی به تدریج نمایان می‌شود. در حقیقت اولین علائم در این رابطه با تشکیل خطوط و چین و چروک‌های ریز در نواحی اطراف چشم‌ها، خطوط اخم و خطوط پاکلاغی همراه است. به این ترتیب فرد به تدریج متوجه شروع فرآیند افتادگی ابرو و پلک بالا در صورت خود خواهد شد.

ابروی دارای انحنا به سمت بالا یکی از علائم کلاسیک زیبایی، جوانی و جذابیت است. به هر حال با ایجاد افتادگی ابرو و تغییر وضعیت پیشانی، خطوط ریز در این ناحیه از بدن ایجاد شده و پلک بالا دچار افتادگی می‌شود. به این ترتیب فرد ظاهر خسته و مسن پیدا خواهد کرد. به هر حال، تزریق بوتاکس می‌تواند به بازگشت این شرایط به حالت عادی کمک کرده و از ایجاد بسیاری از این تغییرات در هنگام شروع آنها پیشگیری نماید. از تزریق بوتاکس می‌توان برای لیفت ابرو استفاده کرد.

به منظور انجام بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو (لیفت ابروها) و پیشانی بدون جراحی، لازم است با یک پزشک متخصص در حوزه جوان‌سازی صورت ملاقات شود. متاسفانه بسیاری از افراد سعی می‌کنند از این روش بدون مراجعه به مطب پزشک و استفاده از خدمات تخصصی استفاده کرده و به این ترتیب در بسیاری از مواقع با مشکلات خاص در این رابطه مواجه می‌شوند. توجه داشته باشید افتادگی زیاد در ناحیه بالای صورت نیازمند عمل جراحی لیفت ابرو بوده و نمی‌توان از تزریق بوتاکس برای رفع آن استفاده کرد. به هر حال، استفاده به موقع از بوتاکس می‌تواند به پیشگیری از برخی عوامل موثر که می‌توانند باعث پایین کشیده شدن پیشانی شده و افتادگی ابرو و پلک را به همراه داشته باشند، کمک کند.

متخصصین ما در کلينيک تخصصی پوست و موی رازی با استفاده از بوتاکس، چین و چروک‌های صورت و گردن را از بین برده و به شما ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر می‌بخشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه‌های رفع چین و چروک پوست و لیفت صورت بدون جراحی می‌توانید با شماره‌های 02188334029 -02188333259 تماس حاصل نمایید.

چه عواملی باعث افتادگی پیشانی و ابرو می‌شود؟


با بالا رفتن سن سطح کلاژن در لایه‌های عمیق پوست کاهش پیدا می‌کند. کلاژن از پوست حفاظت کرده و به محکم باقی ماندن آن کمک می‌کند. به این ترتیب، با بالا رفتن سن سطح کلاژن پوست کاهش یافته و پوست به تدریج دچار شل شدگی و افتادگی خواهد شد.

به هر حال، پیشانی و ابروها ممکن است به خاطر عملکرد عضلات اطراف چشم‌ها نیز دچار افتادگی شوند. برای مثال هنگامی که فرد اخم می‌کند، عملکرد عضلات اخم باعث پایین کشیده شدن پوست به سمت بینی می‌شود. این عضلات در اصطلاح عضلات اخم نام داشته و تاثیر مشخص بر موقعیت ابروها در ناحیه پیشانی و نیز افتادگی پلک (پتوز) دارند.

علاوه بر این، عضلات دو طرف پیشانی باعث پایین کشیده شدن پیشانی در هنگام لبخند زدن یا شکلک در آوردن می‌شود. در حقیقت فعالیت این عضلات باعث ایجاد خطوط پاکلاغی و افتادگی پلک یا ابرو برای فرد می‌شود.

در واقع ترکیب شرایط ناشی از پیر شدن پوست به همراه از دست دادن سطح کلاژن و قابلیت ارتجاعی پذیری پوست به همراه انجام فعالیت‌های مکرر روزمره در ارتباط با عملکرد عضلات ناحیه صورت با گذشت زمان باعث افتادگی پیشانی، ابرو و پلک بالا می‌شود. این شرایط در نهایت می‌تواند ایجاد ظاهر خسته و ناراحت را برای صورت فرد به همراه داشته باشد.

تزریق بوتاکس چگونه باعث لیفت ابرو می‌شود؟


عملکرد بوتاکس از طریق شل کردن عضلاتی است که پیشانی را به سمت پایین می‌کشند. هنگامی که بوتاکس به عضلات ناحیه پیشانی تزریق می‌شود، در عمل می‌تواند باعث ریلکس شدن این عضلات شده و بالا کشیدن پیشانی را به همراه داشته باشد. به این ترتیب خطوط اخم ایجاد شده در ناحیه پیشانی نیز کاهش پیدا خواهند کرد.

در حقیقت دو عضله بزرگ در ناحیه پیشانی به نام عضلات پیشانی (Frontalis Muscles) عملکرد مربوط به بالا نگه داشتن این ناحیه از بدن را بر عهده دارند. از طرف دیگر عضله اخم و عضله پاکلاغی عملکردی برخلاف عضلات پیشانی دارند. هنگامی که عضله اخم و عضله پاکلاغی با تزریق بوتاکس ریلکس می‌شوند، عضله پیشانی می‌تواند ناحیه پیشانی را بالا کشیده و باعث رفع افتادگی ابرو و پلک شود.

استفاده از این روش برای چه افرادی مناسب است؟


برخی افراد دارای مزیت نسبی در ارتباط با تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در مقایسه با سایر افراد هستند. در واقع اگر پیشانی به خاطر عملکرد عضلات پیشانی دچار افتادگی یا شل شدگی شده باشد، تزریق بوتاکس دارای اثربخشی بیشتر برای رفع مشکل در مقایسه با مواردی است که افتادگی ابرو به خاطر از دست دادن بافت چربی ایجاد شده باشد. در برخی موارد، بیمار ممکن است ترجیح دهد از روش قدیمی لیفت ابرو به همراه تزریق بوتاکس استفاده کند. به این ترتیب عمل جراحی لیفت ابرو برای بالا کشیدن ابرو استفاده شده و از تزریق بوتاکس برای کاهش خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده در ناحیه پیشانی و نیز خطوط اخم استفاده می‌گردد.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟


تزریق بوتاکس در صورت انجام مناسب می‌بایست بدون درد باشد. گاهی اوقات ممکن است برای راحتی بیشتر بیمار در طول درمان از کرم بی‌حسی قبل از انجام تزریق استفاده شود. علاوه بر این برای راحتی بیشتر می‌توان پوست بیمار و عضلات زیر آن را با استفاده از کمپرس یخ خنک کرد. هنگامی که از این روش‌ها برای بیمار استفاده شود، اکثر افراد حتی متوجه انجام تزریق نخواهند شد.

آیا تزریق بوتاکس بی‌خطر است؟


هنگامی که از خدمات پزشکان باتجربه و آموزش دیده برای این درمان استفاده شود، تزریق بوتاکس بی‌خطر و ایمن خواهد بود. در حقیقت استفاده از خدمات افراد متخصص و مواد مورد تایید از اهمیت خاص در بی‌خطر بودن تزریق بوتاکس برخوردار است.

مشابه سایر انواع داروها، ماده بوتاکس می‌بایست با تجویز پزشک یا تحت نظارت مستقیم پرستار برای بیمار استفاده شود. همچنین در موارد خاص، ممکن است مقدار مصرف این دارو برای فرد بیش از حد باشد. به هر حال، در نتیجه این شرایط افراد با از دست دادن قدرت نشان دادن احساس در صورت خود مواجه نمی‌شوند. به این ترتیب پس از درمان، بیمار می‌تواند احساسات و حالت عادی صورت خود را در اختیار داشته باشد و فقط در نتیجه تزریق بوتاکس، خطوط اخم و خطوط پاکلاغی در ناحیه صورت از بین خواهند رفت.

مزایای اصلی


تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو دارای مزایای مشخص نسبت به عمل جراحی است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این درمان عدم نیاز به دوره بهبودی پس از این درمان می‌باشد. در این شرایط با وجودی که لازم است بیمار سر خود را برای چندین ساعت پس از تزریق بالا نگه دارد، بیمار می‌تواند بلافاصله به محل کار خود بازگشته و فعالیت‌های عادی خود را دوباره شروع نماید. علاوه بر این تزریق بوتاکس برای اکثر افراد راحت است. به این ترتیب در صورت احساس ناراحتی، امکان کاهش درد و ناراحتی فرد از طریق استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی نیز وجود خواهد داشت.

عوارض جانبی احتمالی تزریق بوتاکس چیست؟


عوارض جانبی تزریق بوتاکس بسیار نادر هستند. در این شرایط ممکن است بیمار با افتادگی پلک به صورت موقت پس از درمان مواجه شود، اما این شرایط به خودی خود با گذشت 2 تا 3 هفته برطرف شده و وضعیت فرد عادی خواهد شد. توجه داشته باشید اجتناب از افتادگی پلک معمولاً با استفاده از تکنیک تزریق مناسب امکان‌پذیر می‌باشد. علاوه بر این سر درد و علائم شبیه به سرماخوردگی از عوارض دیگر مشاهده شده برای تزریق بوتاکس در برخی افراد است. به هر حال این شرایط نیز در موارد نادر مشاهده شده و کمتر از 2 درصد افراد درمان شده با این روش را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

 هزینه تزریق بوتاکس برای لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی


هزینه تزریق بوتاکس برای لیفت و بالا کشیدن پیشانی بسته به میزان افتادگی و همچنین مقدار بوتاکس، مهارت متخصص و نوع بوتاکس مورد استفاده متفاوت است. از آنجایی که بوتاکس یک عمل زیبایی محسوب می‌شود به هیچ عنوان تحت پوشش بیمه و خدمات درمانی قرار نمی‌گیرد. بنابراین گفت و گو درباره هزینه بوتاکس قبل از انجام این عمل با متخصص زیبایی ضروری است.

به این پست امتیاز دهید.
لیفت و بالا کشیدن ابروها و پیشانی با بوتاکس
5 از 1 رای