کاشت ابرو و عوارض

57eda94af76f50bd51b73744466f92f0

کاشت ابرو با استفاده از موهای بالای گوش که از لحاظ جنس شباهت زیادی به موهای ابرو دارند، انجام می شود. قبل از کاشت، باید ریزش ابروها متوقف شود تا پیوند صورت بگیرد.کاشت ابرو کار سختی است، زیرا ابرو چند جهت دارد و به اصطلاح، خواب های متفاوتی دارد. خیلی از افراد غیر متخصص که پیوند ابرو انجام داده اند سر از دادگاه ها در آورده اند.موضوع مهم دیگر رشد زیاد این موهاست. اگر عمل موفقیت آمیز باشد، سرعت رشد آنها مثل موهای سر است و باید مرتبا کوتاه شود.

اگر شما دچار نازک شدگی و کم پشتی ابروها شده‌اید و یا کل ابروی خود را از دست داده‌اید، و این برای شما مشکل‌ساز شده است، به احتمال زیاد کاندید مناسبی برای بهره‌مندی از مزایای کاشت ابرو هستید.

چگونگی کاشت

ابتدا شما موی ابروی دلخواه خود را به وسیله مداد ابرو میکشید و سپس  تيم مجرب و متخصصان مربوطه آن را بررسی میکنند تا اگر نياز به تغييراتیدر مدل مربوطه باشد (با مشورت خودتان) اعمال کنند تا بهترين مدل ابرو كه كاملا به صورت شما می آيد انتخاب شود، سپس روی همين مدل كه با مداد ابرو كشيده شده با موهای طبيعی خودتان ابرو كاشته ميشود.

کاشت ابرو در كلينيك تخصصی پوست و مو و به صورت سرپايی و با بي حسي موضعی و بدون درد در يك جلسه حدودا يك ساعته انجام ميشود، يعنی تعدادی از موهاي سر شما كه از ناحيه پشت گوش برداشته ميشود، به ناحيه ابرويتان منتقل ميشود.

روش حرفه ای اينجاست كه: بايد از اين مقدار موهای برداشته شده از سر فقط تعداد خاصی از اين موها كه ضخامتی متناسب با موهای ابروهای شما دارد انتخاب شود (نه از همه موها با هر ضخامتی) به عبارت ساده تر بايد موهايی با ضخامت نازك و هم قطر با موهای ابروهایتان انتخاب شود چرا كه اگر موها ضخيم باشد ابروها به صورت زمخت و زشت ايجاد ميشوند. انتخاب اين قطر مو نياز به تبحر و تجربه متخصصان دارد.

عوامل ریزش

1- سن

افزایش سن می تواند به کاهش تعداد ابروها منجر شود. با افزایش سن موهای تمام بدن شروع به کم شدن و البته تغییر رنگ می کنند. این فرایند طبیعی ممکن است برای ابروها نیز مانند سایر موهای بدن اتفاق بیافتد.

2- عفونت ها

وجود عفونت در بدن می تواند به ورم و التهاب پلک ها منجر شود. اما فراموش نکنید عفونت و التهاب پلک ها یک بیماری شایع مثل سرماخوردگی نیست و بهتر است در صورت وجود عفونت، هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید.

3- مشکلات پوستی

التهاب پوست در مناطق نزدیک به چشم ها می تواند به ریزش مژه ها و ابروها منجر شود. بیماری هایی نظیر پسوریازیس، اگزما و نیز درماتیت تماسی می تواند منجر به ایجاد جوش و تاول، پوسته پوسته شدن و همچنین خارش متوسط تا شدید گردد.خاراندن مداوم پوست ملتهب، اگرچه احساس آرامش لحظه ای به فرد می دهد، اما باعث ریختن موهای این نواحی از پوست می شود.

4- حساسیت ها

حساسیت به مواد آرایشی می تواند در هر دوره ای از زندگی ایجاد شود. یکی از علائم آلرژی و حساسیت به مواد آرایشی همین ریزش مژه وابرو است. استفاده از لوازم آرایشی دیگران و نیز استفاده مداوم و بیش از چهار ماه از یک ماده آرایشی بهداشتی می تواند به ریختن ابروها منجر شود.

مراقبت های قبل از کاشت

- در قدم اول علت ریزش موهای ابرو شما به ‌وسیله متخصص بررسی و مشخص شده و در صورت نیاز تحت درمان قرار می‌گیرد. در غیر این صورت با وجود کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای آن وجود دارد و کاشت، کار بی‌فایده‌ای خواهد بود. پس بهتر است بعد از درمان ریزش نسبت به کاشت اقدام کنید.

- در قدم دوم پزشک بعد از تقسیم کردن ابروهای ‌تان به سه قسمت دم، بدنه و تاج ابرو کاشت را آغاز می‌کند. برای کاشت تاج ابرو ، موها با زاویه مناسب و رو به سمت بالا خوابانده می‌شوند تا حالت عمودی پیدا نکنند. در کاشتن بدنه ابرو از سمت تاج به دم ابرو زاویه خواباندن موها به‌تدریج کاسته و موها با زاویه صفر درجه به‌صورت مماس در پوست کاشته می‌شوند.

- همان‌طور که گفته شد، باید نوع موهای انتخاب‌شده برای کاشت قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشند یعنی نباید نازک‌ تر یا ضخیم ‌تر باشند.

- منافذ کاشت موهای ابرو باید با قطری بسیار کم انتخاب شوند، چون در صورت بزرگ بودن قطر منافذ، خروجی ابروها حالت غیرطبیعی و ضخیم پیدا می‌کنند.

- محل قرار دادن موهایی که قرار است کاشته شوند، باید بسیار نزدیک به‌هم و پرتراکم باشد تا پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

مراقبت های بعد از کاشت

اگر چه می توان بیمار را بدون پانسمان بعد از کاشت ابرومرخص کرد اما ترجیح می دهیم بمدت 48-24 ساعت پانسمان روی ابروها گذاشته شود تا گرفت ها مراقبت بهتری شوند. این موها نیز همچون سایر موهای کاشته شده خواهند ریخت و رویش آنها از سه ماه بعد شروع خواهد شد. تا کامل شدن ابروهای کاشته شده هشت تا نه ماه باید انتظار کشید.

عوارض

کاشت موی ابرو یک کاشت موی کوچک است. از این رو، عوارض جانبی کمی دارد. تزریق ماده بی هوشی تا اندازه ای دردآور است، زیرا ناحیه دور چشم بسیار حساس است. با این حال، پس از بی هوشی هیچ دردی احساس نمی کنید. با این حال، به سرعت ناپدید می شود و با آرایش پوشانده می شود. ورم دور چشم نیز نسبتا رایج است. ورم به سرعت ، اغلب در عرض یک شب، ناپدید می شود.پس از جراجی اولیه کاشت ابرو، ناحیه شاید کبودشود، ورم کند یا ملتهب شود، اما این جراحی عوارض دیگری دارد. ناحیه کاشت دچار خارش می شود که تنها یک یا دو روز طول می کشد، در صورتی که ناحیه ابرو بیش از این زمان خارش داشت، شاید به دلیل عقونت است که باید سریعا درمان شود. خارش را می توان با پماد برطرف کرد. پماد باید در طول روز و شب بر روی ناحیه کاشت مالیده شود تا از خراش تصادفی جلوگیری کند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است