تزریق ژل و بوتاکس در لب

syringe injection beauty concept

بعضی از مردم لب های باریک و کمرنگی دارند. امروزه با تزریق چربی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس می توان به لب ها حجم بیشتری داد تا آنها درشت تر، گوشتی تر و نیز پررنگ تر به نظر برسند. این تزریقات که خطرات جانبی کمی داشته، و با هزینه ای معقول قابل انجام هستند. این روزها، پرکننده های پوستی تزریقی متداول ترین روش مورد استفاده برای برجسته کردن و پروتز لب و رفع چروک دور لب  هستند.

انواع زیادی از ژل ها وجود دارند که می توان آن ها را برای به لب ها تزریق کرد ولی امروزه متداول ترین پرکننده ها در تزریق ژل در لب و صورت محصولاتی هستند که محتوی موادی مشابه ژل هیالورونیک اسید هستند. ژل هیالورونیک اسید ماده ای است طبیعی که در بدن یافت می شود. این ژل به افزایش حجم لب ها و رفع چروک دور لب کمک می کند. کلاژن که زمانی متداول ترین پرکننده پوستی بود امروزه کمتر برای تزریق ژل در لب مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه های جدیدتر بی خطر تر هستند و ماندگاری اثر آن ها در برجسته کردن لب ها بیشتر است. استفاده از ایمپلنت روش دیگری برای حجم دادن و برجسته سازی لب ها است ولی امروزه از آن ها زیاد استفاده نمی شود زیرا نتایج متفاوتی در برجسته کردن لب داشته و خطر عوارض جانبی ناشی از آن ها بیشتر است.

امروزه ژل‌ها و پرکننده‌های متعددی برای حجیم سازی لب‌ها به‌کار می‌رود ، بهترین روش در حجیم سازی لبها، استفاده از ژل طبیعی و سازگار با بیولوژیکبدن به نام هیالورونیک اسید است که توسط مهندسی ژنتیک و مطابق بافت وماده‌ی در حال حرکت بین پوست و چربی ساخته می شود.

این ماده سازگار با بافت های بدن تهیه و تزریق می شود و پس از ماه تجزیه و جذب می‌شود و تزریق باید مجدد انجام گیرد و عوارض کمتری نسبت به روش‌های دیگر حجیم سازی لبها دارد. در نوع دیگر حجیم سازی لب‌ها مواد سنتتیک و شیمیای به حالت کلوئیدی و ژل وجود دارد و آب را جذب و حجیم می‌شود که این ژلها با عوارض دایمی و نظیر زخم در توده تزریق، زیبایی فرد را به خطر می اندازد. ژلهای غیر طبیعی و شیمیایی با حرکت سر در لبها نیز به حرکت در می‌آیند و به علت حرکت به یک طرف و نا متقارن بودن لبها شکل نافرم و زشتی به لبها می‌دهند.

مراحل

تکنیک‌های تزریق ژل می‌تواند صرف مدت زمان کمی در کلینیک بدون نیاز به بستری شدن انجام شود. ابتدا متخصص پوست به دقت وضعیت ظاهر لب‌ها و پوست شما را بررسی کرده و ناحیه اطراف لب‌ها را برای بزرگ کردن لب با تزریق ژل معاینه می‌کند. معمولاً نقاط انتخاب شده برای انجام تزریق بر روی لب توسط یک ماژیک مشخص می‌شود تا به عنوان راهنما برای تزریق ژل به لب مورد استفاده قرار گیرد. سپس نقاط تزریق ژل به لب با استفاده از مواد آنتی باکتری تمیز می‌شوند و معمولاً یک ماده بی حسی موضعی برای راحتی بیشتر بیماران حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی موارد، خود ژل حاوی ماده بی حسی است. اما در سایر موارد لازم است ماده بی حسی در صورت نیاز در محل تزریق به طور جداگانه مورد استفاده قرار گیرد. روش تزریق ژل در لب فقط به چند دقیقه زمان در هر محل نیاز دارد و به همین خاطر کل درمان چروک دور لب  مدت کمی طول خواهد کشید. به دنبال تزریق، هر گونه علائم باقی مانده بر روی صورت پاک شده و ممکن است از یخ برای کاهش هر گونه ناراحتی موقت و ناچیز احتمالی استفاده شود.

هشدار :  هیچگاه از ژل‌های دایمی و شیمیایی که باعت نا متقارن شدن صورت و حرکت وعفونت می‌شوند استفاده نکنید.ضمنا ژلهایی که ارزان و بی کیفیت هستند در نهایت ضرر بیشتری را به شما تحمیل خواهند کرد.مانند لب پایین در عکس زیر (لب بالا توسط اینجانب تزریق شده و لب پایین توسط یک شخص غیر حرفه ای و با ژل نامرغوب )

 توصیه مهم :   »زیبایی لب در طبیعی بودن آن است » . هماهنگ سازی لبها و رفع نقایص آن به زیبایی صورت و طرح لبخند شما کمک شایانی میکند .

IMG_20150722_224843-1-300x300

اقدامات بعد از تزریق ژل و بوتاکس

 • شمامیتوانید بعد از انجام تزریق ژل از مواد آرایشی استفاده کنید وهیچ گونه محدودیتی نخواهید داشت.
 • استفاده از بسته های یخ برروی لب خود می تواند تورم و درد در ناحیه لب را از بین ببرد.
 • مصرف پاراستامول برای چند روز می تواند برا ی کاهش درد موثرباشد.
 • ماساژدادن نواحی که پزشک به بیماران آموزش می دهد بسیارموثرمیباشد اما باید بادقت انجام شود که به لب ها آسیبی نرسد.
 • استفاده آرنیکا بدون نسخه پزشک برای کاهش تورم ودرد بسیار نتیجه بخش میباشد.
 •  می توانید درهمان روز لب های خود را بادکنید
 • درهمان روزبعدازتزریق ژل بالب های خود هیچ گونه تستی انجام ندهید لب های شما به استراحت نیاز دارند.
 • جلوگیری ازاستفاده ازحمام آفتاب ویا خوابیدن درآفتاب به مدت 48 ساعت
 •  جلوگیری ازماساژ لب ها بادستهای کثیف

هرگونه درد و ناراحتی بعد از تزریق ژل به فردبستگی دارد.درد ناشی ازتزریق ژل در بدترین شرایط مانند یک گزیدگی خفیفی می باشدکه درحدود5 ثانیه می باشد وبیشتر افراد این درد را هم احساس نمی کنند.درحالیکه بوتاکس در استرالیا فقط بااستفاده ازداروی اس 4 انجام می شود به این معنی است که این دارو باید با تجویز پزشک وتحت نظر اومصرف شود.

عوارض

تزریق بوسیله ژل و بوتاکس که برای حجیم کردن لب ها استفاده می شود کمترین خطررابرای بیماردرپی دارد تعدادی ازاین اثرات جانبی خفیف و رایج شامل موارد زیرمیباشد.

اگرشما برای حجیم کردن لب های خود از تکنیک های غیره حرفه ای استفاده کنید با عدم تناسب لبها ولبهای حجیم شده نامتعادل روبه رو خواهیدشد.تعدادی از بیماران با انجام تزریق ژل دچار اثرات جانبی بسیار جدی میشوند البته قبل از انجام این جراحی وضعیت سلامت بیماران به طورکامل کنترل میشود مانند مبتلایان به هرگونه حساسیت یا آلرژی باانجام این تست ها میزان خطرات بعداز تزریق ژل به حداقل میرسد. هرگونه حساسیت به مواد بیهوشی میتواند باعث سوزش درلب ها شود.

خونریزی و هرگونه علائمی مانند دیابت ، زخم های پوستی ، مشکلات لخته شدن خون وعفونت میتواند روندبهبودبعدازتزریق ژل را به کاهش دهد.

اگردرهنگام تزریق ژل دچار سرماخوردگی هستید ویادچاراختلالات عصبی وفشارهای شدید هستید انتظاردست یابی به یک نتیجه دلخواه رانداشته باشید.درمورد اینکه چگونه به اهداف خود درمورد زیبایی خواهید رسید با پزشک مشورت کنیدتابهترین راه حل ها را دراختیارتان قراردهد.

 • بروز ناراحتی های خفیف

این ناراحتی ها بسیار طبیعی میباشد وبه خاطر تزریق سوزنی است که درلب انجام شده است.

 • کبودی

کبودی که روند طبیعی بدن میباشد،بعضی از افراد بیشتر ازافراد دیگر دچار این کبودی میشوند،میزان کبودی درافراد ژنتیکی میباشد همچنین سیگارکشیدن واستفاده از داروهایی مانند آسپیرین میزان این کبودی را افزایش میدهد.این کبودی ها درحدود 1 هفته بهبود میابد البته بستگی به فرد دارد. کبودی میتواند درحدود2 تا 10 روز باقی بماند.

 • قرمزشدن

قرمزشدن پوست برای هر بیمار متفاوت میباشد اما حدود 12 تا 24 ساعت این قرمزی ها ازبین خواهد رفت .

 • تورم

تورم ،سوزش وقرمزی درناحیه ای که سوزن تزریق شده است. تورم در صورت کاملا طبیعی میباشد وبرای هربیمار متفاوت است به دلیل اینکه لب ها یکی ازحساسترین ناحیه ها درصورت میباشد هرگونه تورم روی آن کاملا طبیعی است.

 • طبیعی نبودن حالت لب ها

این مورد با ازبین رفتن تورم بهبود میابد.پزشک برای ازبین رفتن این حالت هابه شما ماساژدادن لب را  آموزش میدهد .

qnyfimu6essi4ossa15hمشاوره رایگان شبانه روزی