دانستنیهای پروتز لب

بزرگ کردن لب

بزرگ کردن لب یکی ازانواع روش های زیبایی می باشد که بدون نیاز به عمل جراحی انجام میشود وباعث بهبود ظاهر لب ها و افزایش حجم آن میشود. داشتن لبان بزرگ وپرحجم به عنوان یک زیبایی شناخته مشود. با استفاده از پروتز لب و یا حجم دهنده درمال می توان حالت های کامل صورت خود را بهبود بخشید. آن دسته از افرادی که دارای لب های نازکی هستند می توانند با استفاده ازاین روش لب های خود را پرحجم کنند. دوره احیا بعداز انجام بسیار کوتاه می باشد بزرگ کردن لب یکی از روش هایی است که باعث می شود چهره فرد جذاب تر به نظر برسد.

خرید-دستگاه-حجم-دهنده-لب2

لب های نازک یکی از نگرانی های اکثر خانم ها می باشد. بزرگ کردن لب ها با استفاده از پروتز لب می تواند باعث افزایش حجم لب و کاهش استفاده از رژلب و خط لب در خانم ها می شود. بسیاری ازخانم ها انتخاب خوبی برای انجام عمل جراحی پروتز لب می باشند اما تعدادی از آن ها باید قبل از انجام پروتز لب از خطرات ومزایایی که این جراحی برایشان خواهد داشت آگاهی پیدا کنند و بعداز آن تصمیم بگیرند. بزرگسالان در هرسنی برای انجام این عمل مناسب هستند. افرادی که دارای لب های بسیار نازک وباریک هستند و یا افرادی که با افزایش سن دارای لب های نازکی شده اند میتوانند پروتز لب را انجام دهند. کسانی که می خواهند عمل جراحی پروتز لب را انجام دهند باید درسلامتی کامل باشند و برای رسیدن به نتیجه موردنظر کاملا منطقی باشند.اغلب جراح قبل از عمل عکس های قبل وبعداز عمل بیمارانی که پروتز لب برایشان انجام شده را نشان میدهند تا بیمار کنونی نتیجه را مشاهده کند وبعدازآن تصمیم بگیرد.

آیاتزریق‌ها عوارضی هم دارند؟

ـ مانند هرنوع تزریق دیگری در ناحیه صورت باید احتمال عوارض آلرژیک، درد به هنگام تزریق و پس از آن، تورم و احتمال کبودی لب‌ها و حتی احتمال نتایج نا مطلوب مانند عدم قرینگی (تزریق با حجم نامتناسب) در نظر گرفته شود و با بیمار در میان گذاشته شود. تجربه پزشک و تکنیک تزریق درست همراه با مشاوره بالینی قبل از تزریق سبب می‌شود که نتایج بالینی به خواست‌های بیمار نزدیک شود، هرچند که تامین ذهنیت بیماران به‌طور کامل اکثرا امکان‌پذیر نمی باشد.

اگر ژل‌ها جذب شوند،باعث بد فرم شدن لب‌ نمی‌شود؟

ـ خیر، پس از جذب ژل‌ها ، لب به شکل اولیه خو بر می گردد و هیچ تغییر فرم خاصی صورت نمی گیرد.

آیا ممکن است ژل‌ها حرکت کنند و به نواحی اطراف لب پخش شوند؟

ـ بله، اگر ژل‌هایی که برای برجسته‌سازی لب استفاده می‌شود ازنوع غیراستاندارد استفاده شوند امکان این عارضه وجود دارد، بنابراین اگر خانمی قصد این تزریقات را دارد باید حتما از ژل‌های استاندارد و با مارک معتبر استفاده نماید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل می باشند؟

همه افراد کاندیدای مناسبی برای‌این روش درمانی هستند، زیرا احتمال آلرژی و عوارض جانبی وجود ندارد. اما ‌اینکه کسی کاندیدای مناسبی برای ‌این روش و یا هر روش زیباسازی دیگری است یا خیر با معاینه پزشک، گرفتن تاریخچه پزشکی بیمار و همچنین بررسی بسیار دقیق ساختار چهره و طراحی برای ‌ایجاد تغییرات مناسب، تعیین می گردد. باید خاطر نشان کرد که ‌ایجاد هر تغییری در چهره، هر چند که با انتخاب یک روش معتبرباشد، لزوماً به معنای به‌دست آوردن یک چهره مطلوب و زیبا نیست. انتخاب روش‌‌های زیباسازی کاری کاملاً تخصصی می باشد و حتماً باید با توجه به فواید و مضرات روش درمانی، خواسته بیمار، آناتومی بیمار و شرایط فیزیکی و روحی روانی بیمار انجام شود تا بتوان آن را موفقیت‌آمیز بدانیم.

 پس از جراحی بزگ کردن لب

پس از به هوش آمدن متوجه می شوید که لبهایتان بسیار ورم کرده اند. این تورم ظرف 2 هفته آینده به تدریج خوب می شود. پمادی وجود دارد که آنرا روی لبتان می مالید تا همواره مرطوب باشد. در هنگام پذیرش به شما یک لباس مخصوص داده می شود. پس از جراحی پرستار به شما در انجام موارد زیر کمک خواهند کرد:
خوردن مایعات، راه رفتن با گام های نرم و آهسته، دفع، مراقبت از شما، و کنترل زخم های شما. پرستار ما مجددا آموزشها و راهنمایی هی لازم را به شما گوشزد می کنند. شما باید روز بعد از عمل برای چکاپ دوباره مراجعه کنید. اگر به شما بخیه زده باشند باید 5 روز بعد برای برداشتن بخیه ها برگردید. از آنجائیکه برداشتن بخیه ها بیشتر ایجاد ناراحتی می کند تا ایجاد درد، با این حال بهتر است یک ساعت قبل از مراجعه مسکن بخورید.

اقدامات پس از جراحی بزرگ کردن لبها

مراقبت از زخم ها

همانطور که قبلا نیز گفتیم لبهایتان را با پماد مرطوب نگه دارید. لباسی را که در قمست پذیرش می گیرید. خشک و دست نخورده نگه دارید. اگر لباس برایتان بزرگ و گشاد است به دکترتان بگویید. پرستاران نحوه برخورد و مراقبت از زخم ها را به شما یاد می دهند. بخیه ها را با یک پنبه آغشته به پراکسید هیدروژن تمیز کنید و سپس بوسیله پماد آنتی بیوتیک 2 بار در روز آنرا ضدعفونی کنید تا زود تر خوب شوید.

داروها

بیماران اغلب از وجود ناراحتی بیش از وجود درد شکایت دارند. از داروهای مسکن در صورت نیاز یا تجویز استفاده کنید. وقتیکه داروهای مسکن می خورید رانندگی نکنید، الکل هم مصرف نکنید. عوارض جانبی مسکنها حالت تهوع و استفراغ می باشد. خوردن مسکن ها با غذا حالت تهوع را به حداقل می رساند. مصرف آنتی بیوتیک (ketlen/cephalexin) را وقتی به خانه رفتید شروع کنید. فردای عمل قرصها را هر 6 ساعت یکبار مصرف کنید تا تمام شوند. تا 24 ساعت بعد از عمل تب داشتن عادی است.
داروهای ضدتورم را وقتی به خانه رسیدید مصرف کنید(حتما با غذا بخورید). ویتامین C (اسید اسکوربیک) مصرف کنید که به خوب شدن کمک می کند. برای جلوگیری از افزایش کوفتگی آرنیکا مصرف کنید.

رژیم غذایی

تا 5 روز پس از عمل از خوردن لبنیات خودداری کنید. رژیم خود را از نوشیدنیها به سمت غذاهای نرم تغییر دهید.

فعالیت

روز بعد از جراحی را کاملاً استراحت کنید. تا یک هفته بعد از عمل هنگام خواب 2 یا 3 بالش زیر سر خود بگذارید. مطلقا از خم شدن بیش از حد، تقلا کردن و یا بار سنگین بلند کردن خودداری کنید. اگر کودک خردسال دارید از بغل کردن آنها بصورت مستقیم از روی زمین بپرهیزید. تا یک هفته بعد از عمل رانندگی نکنید. تا 2 هفته مرخصی از کار به شما توصیه می شود.پس از 24 ساعت، زخم ها را خشک نگه دارید مگر درمواقع تمیز کردن و پماد مالیدن.
کوفتگی و زخم را می توان یک هفته بعد از عمل جراحی بوسیله آرایش استتار نمود. همواره صورت خود را دور از معرض مستقیم آفتاب نگه دارید. برای این منظور استفاده از کلاه و عینک آفتابی توصیه میشود.
بعد ازعمل کارکنان ما به شما می گویندکه چه زمانی می توانید ازکرم های ضدآفتاب،لوازم آرایش وکرم های صورت استفاده نمائید. برای جلوگیری از بروز لک و پیس در ناحیه جراحی شده تا 3 ماه در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

مشاوره رایگان شبانه روزی