رفع گودی زیر چشم

66-7044

به گودی یا سیاهی زیر چشم خود توجه کنید؟

ازمتخصصان پوست و جراحان پلاستیک در موردسیاهی و گودی زیر چشم همیشه سوال می شود. رفع معایب زیر چشم ممکن است.فقط باید فهمید که علت سیاهی زیر چشم چیست .

علل گودی زیر چشم

آلرژی فصلی، سرماخوردگی، عفونت سینوس: اینها برخی از چیزهایی است که می تواند آب را به زیر چشم انتقال دهند.

گولدبارت می گوید:ما نازک ترین پوست را در اطراف چشمان داریم،بنابراین این منطقه بیشتر تحت تاثیر درونی و خارجی جریانات مایعات می باشد.

یک شام سنگین با غذایی شور یا یک شب گریه کردن در حالی که فیلم های رمانتیک تماشا می کنید، مکن است باعث شود صبح فردا چشمانتان پف آلود شود. دلیل آن اسمز است،در اسمز آب همیشه از مناطقی در بدن که غلظت نمک آن پایین است به جایی می رود که غلط نمک آن بیشتر است. گولدبارت توضیح میدهد: این اصل تایید می کند که نمک از اشک می آید

رفع گودی زیر چشم

پرداختن به این موضوع،به درمان موقت پف کردگی و گودی زیر چشم کمک خواهد کرد.

مراحلی که باید امتحان کنید عبارتند از:

با استفاده از بخور نسبت به رفع احتناق ناشی از آلرژی،سینوس یا سرماخوردگی کمک کنید.

طرز خواب خود را تغییر دهید.حالت خوابیدن شما ممکن است با کمک جاذبه به جمع شدن مایعات در زیر چشمتان کمک کند،خوابیدن به پهلو یا شکم موجب افزایش تراکم کیسه های آب زیر چشم می شود.

توصیه می شود: بیمارانی که در هنگام بیدار شدن چشم پف کرده دارند باید به پشت بخوابند و بالشت اضافی را زیر سر قرار دهند.

مدتی طول می کشد تا عادت خوابیدن را تغییر دهید. هرچه زودتر نسبت به تغییر عادت حالت خوابیدن خود اقدام نمایید بهتر است زیرا ممکن است بعد از چندسال گودی زیر چشم دائمی شود.دیگرعادات روزمره شامل مالش چشم،رفتن به رختخواب با آرایش و نوشیدن بیش از حد می تواند به حجیم شدن کیسه های زیر چشم کند.خوابیدن با آرایش چشم موجب تحریک و جمع شدن آب در زیر چشم می شود.نوشیدن الکل باعث کم شدن آب بدن می شودکه آن نیز باعث نازک شدن پوست دور چشم و فرو رفتن کیسه های دور چشم می شود.

پف زیر چشمی بسیار شایع هستند و معمولا به سلامتی شما مربوط نیست. اگر پف های زیر چشمی ناگهانی ظاهر شوند و شما آلرژی و سرماخوردگی و عفونت سینوسی ندارید،بهتر است به دکتر مراجعه کنید.مشکلات کلیوی و تیروئید باعث احتباس آب در زیر چشم می شود.

روشهای پزشکی

در بعضی از افراد حتی در سنین پایین گودی زیر چشم ها به صورت ارثی و یا در اثر لاغری دیده می شود این عارضه بدلیل کاهش بافت زیر پوست می باشد و با کرم و با داروی خاصی قابل بر طرف کردن نمی باشد .جهت رفع گودی زیر چشم می توان از فیلر های مصنوعی ماند انواع ژلها و یا فیلرها طبیعی که همان چربی است استفاده کرد ژلها باید مناسب برای تزریق در زیر چشم باشد و با سوزن تزریق نگردد چون امکان اینكه خطراتی از نظر وارد شدن ژل به داخل رگهای چشم را داشته باشد ، وجود دارد بنابراین جهت تزریق این ژلها از میکروکانولاهای مخصوص استفاده می شود که احتمال نفوذ به داخل رگ نداشته ، و خطری نیز برای چشم بدنبال نخواهد داشت.

اما بهتر از ژل ، چربی است که از بدن خود فرد گرفته می شود و بعد از تصفیه کردن و سانتریفوژ ، چربی خالص بعد از دادن بیحسی موضعی توسط کانولای ظریف به زیر چشم تزریق می شود و پس از چند روز تورم این سلولهای زنده چربی با بدن جوش میخورند و جزئی از بافت چربی طبیعی زیر چشم می شوند چربی علاوه بر حجم دادن و پر کردن گودی زیر چشم جوانسازی و کاهش چروک زیر چشم و همچنین کاهش برجستگی رگهای کبود زیر چشم نیز می گردد . بنابراین افرادى كه زیر چشمشان داراى عروق كبود و برجسته شان قابل رویت است ، با تزریق چربى میتوانند، ظاهر آنرابصورت طبیعى و بدون عوارض بهبود بخشند.

اگرشخصی دچار چروک زیاد زیر چشم است مى تواند علاوه بر تزریق چربى ، از PRP  ولیزر فرکشنال هم در همان جلسه استفاده كند ومی دانیم کهPRP  علاوه برجوانسازی ورفع چروک  ، گودی زیر چشم را نیز کاهش می دهد.

ماسک گودی زیر چشم

ماسک گوجه فرنگی

یکی از موثرترین درمان‌ها برای رفع تیرگی و گودی چشم ها است.شما می‌توانید در خانه با مخلوط یک یا دو گوجه‌فرنگی تازه یک قاشق غذاخوری آب لیمو کمی آرد گرم و پودر زردچوبه یک خمیر ضخیم آماده کنید و پس از ۱۰ یا ۲۰ دقیقه با آب تمیز آن را به آرامی بشوئید. تکرار این فرآیند ۲ یا ۳ بار در هفته رنگ پوست اطراف چشم را به طور کامل از بین خواهد برد.

خیار و سیب زمینی

قرار دادن برشی از خیار تازه و سیب زمینی می‌تواند محافل تیره چشم را تا حد زیادی کاهش دهد همچنین شما می‌توانید آب خیار تازه و سیب زمینی را با کمک یک چوپ پنبه در اطراف چشم خود اعمال کنید.

روغن بادام

روغن بادام یک عنصر طبیعی است که برای پوست‌های حساس و ظریف اطراف چشم بسیار مفید است. روغن بادام را شب قبل از خواب بر چشم خود بمالید و صبح روز بعد با آب سرد آن را بشویید. حداقل به مدت یک ماه این کار را تکرار کنید، خواهید دید که حلقه‌های تیره زیر چشمتان تقریباً ناپدید می‌شوندنه تنها باعث تسکین چشم می‌شود بلکه حلقه‌های تیره دور چشم را نیز کاهش می‌دهد. نعناع تازه خرد شده را به مدت ۵ یا ۱۰ دقیقه روی تیرگی قرار دهید و سپس به آرامی آن را با یک پارچه تمیز و سرد پاک کنید.

پرتقال و گلیسیرین

این عمل علاوه بر از بین بردن حلقه‌های تیره و گودی زیر چشم ، باعث درخشش پوست به طور کلی می‌شود و پوست اطراف چشم را نیز نرم و صاف تر از قبل خواهد کرد.مشاوره رایگان شبانه روزی