کاشت ابرو: پیوند فولیکول مو برای درمان کم پشتی ناشی از ریزش ابرو

کاشت ابرو

ابروها به صورت شکل می‌دهند و در احساسی که نسبت به خودمان داریم، می‌توانند تغییر بزرگی ایجاد کنند. عوامل موثر مختلفی در از دست دادن ابروها وجود دارند، عواملی همچون برداشتن بیش از حد ابروها، بیماری، آسیب‌دیدگی، زخم و مسائل ژنتیکی. جهت بررسی مشکل به صورتی موثر، ابتدا باید دلیل اصلی از دست دادن موهای ابرویتان روشن شود. کاشت ابرو یکی از عمل‌های‌ زیبایی است که انجام آن با بیشترین چالش همراه است، اما وقتی توسط متخصصی با تجربه انجام شود می‌تواند نتایج خیره کننده‌ای داشته باشد. این فرایند می‌تواند با هر دو روش FUE (استخراج فولیکول مو)  یا  FUG /روش نواری (پیوند فولیکول مو) انجام شود. مساله بسیار مهم، آماده کردن محل کاشت با دقتی بالا است که جهت و موقعیت رشد مو را تعیین می‌کند، همچنین داشتن طرحی زیبا برای ابروها به صورتی که ظاهری طبیعی داشته و مکمل دیگر ویژگی‌های چهره بیمار باشد،یکی از مزایای کاشت ابرو می باشد.

کاشت ابرو یک روش نسبتاً جدید در دنیای جراحی زیبایی است. این تکنیک در اصل، برای ترمیم ابروی قربانیان سوانح سوختگی و مبتلایان به بیماری‌های مانع رشد ابرو، پدید آمد. اکنون جراحان زیبایی این روش را به عنوان یک روش درمانی برای زنان و مردانی که خواهان بهبود ظاهر ابرو خود هستند، با رفع عوارض کاشت مو بکار می‌برند. اکثر متقاضیان این جراحی را زنان تشکیل می‌دهند، که به دلیل اصلاح بی‌رویه ابروهای خود دچار کم پشتی در ابروهای خود شده‌اند.کلینیک سیب سرخ با استفاده از به روزترین روش های کاشت مو با داشتن پزشکان متخصص و کادری مجرب به شما در درمان کم مویی ابرو و درمان آن کمک می کنند.

چه چیزی باعث ریزش مو در ابروها می‌شود؟


 چه چیزی باعث ریزش مو در ابروها می‌شود

ریزش موی ابروهای می‌تواند به خاطر دلایل متعددی روی دهد. شایع‌ترین دلیلی که جراحان زیبایی مشاهده کرده‌اند، برداشتن بیش از حد ابرو و شکل دادن مفرط به ابروها است. این مساله معمولا در طول دوره‌‌ زمانی طولانی رخ می‌دهد، همچون ریزش آلوپسی کششی موی سر در زنانی که به صورت مداوم موهایشان را خیلی سفت می‌بندند. برداشتن ابرو، فشار شدید و طولانی مدت روی فولیکول‌های مو نهایتا باعث توقف رشد آن‌ها می‌شود.در مواردی دیگر، ریزش موی ابرو ژنتیکی است. برخی خانواده‌ها ابروهای پرپشتی ندارند. دلایل پزشکی همچون بیماری تیروئید و کم‌خونی شدید هم موثر هستند. آسیب‌های وارد شده بر اثر یک تصادف همچون سانحه رانندگی هم می‌تواند رشد ابروها را تحت تاثیر قرار دهد.به علاوه، بریدگی و سوختگی هم می‌توانند زخم‌هایی به جا بگذارند که رشد مو در این ناحیه را غیر ممکن می‌کنند. این‌ها تمامی دلایل شایعی هستند که در شرایطی معمولی دیده شده‌اند.

چهار فایده اصلی بازیابی ابروها


چهار فایده اصلی بازیابی ابروها

ریزش مو در ابروها می‌تواند هم در زنان و هم مردان رخ دهد. فرایند کاشت ابرو راه حلی یک باره به شما ارائه می‌دهد که ظاهر ابروهای شما را بازگردانده و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.

 • پول و زمان بیشتر: اگر از کم پشت بودن یا فقدان ابرو رنج می‌برید، ممکن است در طول هفته ساعاتی را جلوی آینه بگذرانید و سعی کنید ظاهر ابروهایتان را بهبود بخشید. همچنین به هزینه‌های رو به افزایش خرید مواد آرایشی و سرم‌های رشد مو هم توجه داشته باشید که برای ایجاد ابروهایی پرپشت‌تر هزینه می‌کنید.
 • چهره‌ای جوان‌تر: از آنجا که ریزش موی ابروها اغلب به سن مربوط است، کاشت موی ابروها می‌تواند زمان را به عقب بازگردانده و به شما در داشتن ظاهری جوان‌تر کمک کند.
 • ابروهایی که همیشه به دنبال آن بودید: وقتی تصمیم می‌گیرید با کمک یک جراح کاشت مو ابروهایتان را بازگردانی کنید، این امکان را خواهید داشت که شکل دقیق ابروهایتان را انتخاب کنید. می‌توانید شکل، اندازه و پرپشتی مدنظرتان را برای ابروهایتان انتخاب کنید به صورتی که کاملا در تناسب با شکل صورت‌تان باشد.

در واقع فرایند کاشت ابرو می‌تواند به عنوان راه حلی دائمی برای کم‌پشتی ابروها مورد استفاده قرار گیرد. بیمار به صورت بلند مدت رشد، ریزش و سبز شدن دوباره موهایش همچون ابروهای طبیعی خودش را تجربه خواهد کرد.

آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستید؟


در کل بیشتر بیماران کاندیدهای مناسبی برای کاشت ابرو هستند. برای به حداقل رساندن احتمال بروز عوارض جانبی، مهم است که وضعیت پزشکی مناسبی داشته باشید. بیمارانی که بر اثر عوامل ژنتیکی، برداشتن بیش از حد ابرو، یا آسیب دیدگی موی ابروهایشان را از دست داده اند، معمولا بهترین کاندیدها هستند. کسانی که طاسی منطقه‌ای (آلوپسی آره‌تا)، آلوپسی فیبروز ناحیه فرونتال یا چندین بیماری دیگر که باعث ریزش و از دست دادن ابروها می‌شوند را داشته باشند، ممکن است کاندیدهای مناسبی باشند یا نباشند، به همین خاطر اطمینانی برای رشد مجدد موها وجود ندارد. مناسب بودن شرایط شما توسط پزشک تعیین می‌شود که ممکن است بافت‌برداری از این ناحیه یا مراجعه به درماتولوژیست را پیشنهاد دهد. داشتن انتظاراتی واقعی بسیار مهم است. هدف، بهبود قابل توجهی در ابروها و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن است، اما کمال‌ گرا بودن معمولا انتظار واقع بینانه‌ای نیست.

مراقبت های قبل از کاشت  ابرو


مراقبت های قبل از کاشت ابرو

 • در قدم اول علت ریزش موهای ابرو شما به ‌وسیله متخصص بررسی و مشخص شده و در صورت نیاز تحت درمان قرار می‌گیرد. در غیر این صورت با وجود کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای آن وجود دارد و کاشت، کار بی‌فایده‌ای خواهد بود. پس بهتر است بعد از درمان ریزش نسبت به کاشت اقدام کنید.
 • در قدم دوم پزشک بعد از تقسیم کردن ابروهای ‌تان به سه قسمت دم، بدنه و تاج ابرو کاشت را آغاز می‌کند. برای کاشت تاج ابرو ، موها با زاویه مناسب و رو به سمت بالا خوابانده می‌شوند تا حالت عمودی پیدا نکنند. در کاشتن بدنه ابرو از سمت تاج به دم ابرو زاویه خواباندن موها به‌تدریج کاسته و موها با زاویه صفر درجه به‌صورت مماس در پوست کاشته می‌شوند.
 • همان‌طور که گفته شد، باید نوع موهای انتخاب‌شده برای کاشت قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشند یعنی نباید نازک‌ تر یا ضخیم ‌تر باشند.
 • منافذ کاشت موهای ابرو باید با قطری بسیار کم انتخاب شوند، چون در صورت بزرگ بودن قطر منافذ، خروجی ابروها حالت غیرطبیعی و ضخیم پیدا می‌کنند.
 • محل قرار دادن موهایی که قرار است کاشته شوند، باید بسیار نزدیک به‌هم و پرتراکم باشد تا پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

فرایند کاشت ابرو


یکی از بهترین جنبه‌های کاشت ابرو این است که فرایند انجام آن بسیار آسان است. بسته به وسعت کاری که می‌خواهید انجام شود، چه مقدار کمی بازیابی مو جهت پوشاندن یک جای زخم یا یک بازیابی کامل برای پرپشت شدن ابرو صورت گرفته باشد، این فرایند می‌تواند شامل کاشت 50 تا 400 گرافت برای هر ابرو است که هر گرافت معمولا شامل یک یا دو تار مو می‌شود.

 • مرحله 1: مرحله اول، طراحی شکل ابرو است که همگام با نظرات و بازخورد شما صورت می‌گیرد و پزشک متخصص این اطمینان را ایجاد میکن‌د که طراحی مورد نظر زیبا بوده و ظاهری طبیعی داشته باشد. به بیشتر بیماران مسکن‌هایی خوردنی داده می‌شود، سپس با استفاده از واند (یک سیستم تزریق بی‌حسی کامپیوتری که میزان درد را به حداقل می‌رساند) برای تزریق بی‌حسی، دیگر اساسا هیچ ناراحتی وجود نخواهد داشت.
 • مرحله 2: موهای دهنده با استفاده از روش نواری/ FUG یا روش FUE معمولا از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند. تصمیم‌گیری برای استفاده از روش کاشت با توجه به شیوه‌ بستن موهایتان، مسائل ژنتیکی، اهداف و نگرانی‌هایتان توسط شما و پزشک صورت می‌گیرد. گاهی موها همان طور که اشاره شد از ناحیه پایین‌تر پشت سر برداشته می‌شوند تا موهای بهتری به دست آیند. وقتی که تیم مخصوص کاشت ابرو، گرافت ها را با میکروسکوپ آماده کاشت می‌کنند، پزشک هم محل‌های دریافت پیوند را آماده می‌کند که بعدا تعیین کننده موقعیت و زاویه رشد موها است.
 • مرحله 3: سپس گرافت‌ها یکی یکی در هر یک از محل‌های دریافت قرار می‌گیرند، این فرایند توسط جراح‌ هدایت می‌شود و دستیاران عمل هم افرادی متخصص در این زمینه هستند. چند ساعت بعد، وقتی که بیشتر موها کاشته شدند، ابروها بررسی می‌شوند (و هر چند بار که لازم باشد این بازبینی‌ها تکرار می‌شود) تا اطمینان حاصل شود و هم پزشک و هم بیمار از شکل و تراکم ابروها راضی باشند. فرایند به اتمام نمی‌رسد تا زمانی که بهترین ابروی ممکن حاصل شود.
 • مرحله 4: بسته به تعداد موهای کاشته شده، فرایند کاشت معمولا چهار ساعت طول می‌کشد. بیماران می‌توانند پس از اتمام فرایند مطب را ترک کنند و ممکن است در ناحیه دهنده مو کمی احساس ناراحتی داشته باشند. کمی پوسته پوسته شدن اطراف هر یک از تارهای کاشته شده و کمی قرمزی تا پنج روز اول مورد انتظار است، پس از آن هم اندکی قرمزی ممکن است ایجاد شود که می‌توان آن‌ها را با مواد آرایشی پوشاند. برخی بیماران در سه روز اول، کبودی و التهاب جدی‌تری اطراف چشم‌‌هایشان خواهند داشت، اما در بیشتر افراد جزئی خواهد بود. اگر در ناحیه دهنده بخیه‌ای صورت گرفته باشد، پس از چند هفته جذب می‌شود و خط زخم ملایمی را به جای خواهد گذاشت. اگر عمل با با روش FUE انجام شده باشد، هیچ خط زخمی ایجاد نمی‌شود  و نیازی هم به بخیه نخواهد بود.
 • مرحله 5: موهای کاشته شده حدود دو الی سه هفته ریزش خواهند داشت و سپس این موها در طول چهار ماه می‌بایست دوباره سبز شوند. در دومین و سومین هفته، ابروها کاملا زیبا و خوب به نظر می‌آیند، یعنی هنوز موها شروع به ریزش نکرده‌اند. حین شش ماه بعد، ابروها معمولا پرپشت‌تر می‌شوند. چون که موهای دهنده اغلب از پوست سر گرفته می‌شوند، معمولا هر 10 الی 14 روز نیاز به پیرایش دارند و گاهی کمی نیاز به تیمار کردن هم دارند.

مراقبت های بعد از کاشت  ابرو


اگر چه می توان بیمار را بدون پانسمان بعد از کاشت ابرومرخص کرد اما ترجیح می دهیم بمدت 48-24 ساعت پانسمان روی ابروها گذاشته شود تا گرفت ها مراقبت بهتری شوند. این موها نیز همچون سایر موهای کاشته شده خواهند ریخت و رویش آنها از سه ماه بعد شروع خواهد شد. تا کامل شدن ابروهای کاشته شده هشت تا نه ماه باید انتظار کشید.

عوارض کاشت ابرو


کاشت موی ابرو یک کاشت موی کوچک است. از این رو، عوارض جانبی کمی دارد. تزریق ماده بی هوشی تا اندازه ای دردآور است، زیرا ناحیه دور چشم بسیار حساس است. با این حال، پس از بی هوشی هیچ دردی احساس نمی کنید. با این حال، به سرعت ناپدید می شود و با آرایش پوشانده می شود. ورم دور چشم نیز نسبتا رایج است. ورم به سرعت ، اغلب در عرض یک شب، ناپدید می شود.پس از جراجی اولیه کاشت ابرو، ناحیه شاید کبودشود، ورم کند یا ملتهب شود، اما این جراحی عوارض دیگری دارد. ناحیه کاشت دچار خارش می شود که تنها یک یا دو روز طول می کشد، در صورتی که ناحیه ابرو بیش از این زمان خارش داشت، شاید به دلیل عقونت است که باید سریعا درمان شود. خارش را می توان با پماد برطرف کرد. پماد باید در طول روز و شب بر روی ناحیه کاشت مالیده شود تا از خراش تصادفی جلوگیری کند.

پرسش‌های متداول درباره کاشت ابرو


پرسش‌های متداول درباره کاشت ابرو

موارد زیر برخی از سوالات متداولی هستند که در رابطه با کاشت ابرو پرسیده می‌شوند.اگر به فرایند کاشت ابرو فکر می‌کنید لازم است که پاسخ آن‌ها را بدانید.

این فرایند چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمانی که انجام این فرایند طول می‌کشد تا حدی به تعداد موهایی بستگی دارد که کاشته می‌شوند. اگر تعداد موهای کاشته شده کمترین مقدار باشند، فرایند کاشت دو الی سه ساعت طول می‌کشد. اگر هم بیشترین تعداد باشد حدود سه تا پنج ساعت به طول می‌انجامد. دلیل لزوم این مقدار زمان این است که تک تک موها می‌بایست دقیقا روی ابرو قرار گیرند.

پس از انجام فرایند چه انتظاراتی می‌توانم داشته باشم؟

زمان بازیابی پس از این عمل معمولا پنج تا هفت روز است. در طول هفته اول اضافه کمی پوسته پوسته شدن اطراف تار موها دیده می‌شود، وقتی هم که موها ریزش کردند نقاطی صورتی به جا می‌گذارند، این نقاط صورتی معمولا چند هفته بعد ناپدید می‌شوند و این ناحیه کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید.

چه وقت می‌توانم به سر کار برگردم؟

معمولا بلافاصله سه روز پس از عمل می‌توانید به سر کار بازگردید. البته ممکن است بخواهید پنج تا هفت روز صبر کنید اگر تمامی علائم مربوط به انجام این فرایند هنوز محو نشده باشند.

مدت زمان بازیابی برای کاشت موی ابرو چقدر است؟

بازیابی کامل شامل داشتن رشد در موهای جدید پس از کاشت موهای ابرو، زمان بر است. چند روز اول پس از انجام جراحی کاشت ابرو، ابروها باید در برابر نور شدید خورشید محافظت شوند، به آرامی و با ملایمت شسته شوند. چند روز اول پس از عمل، کاشت موی ابرو می‌بایست شروع به بهبود شدن کند که ممکن است پوسته پوسته شده و خارش داشته باشد. 2 الی 3 هفته پس از کاشت ابرو بخیه‌ها را معمولا می‌توان کشید(مگر اینکه از نخ بخیه قابل جذب استفاده شده باشد)، موهای تازه کاشت شده هم به عنوان بخشی از چرخه رشد موی طبیعی، ممکن است ریزش داشته باشند. 3 تا شش ماه پس از کاشت ابرو، رشد مو در ابروهای کاشته شده می‌بایست مشهود باشد و ناحیه‌هایی را پر کند که موهای کاشته شده در آن قرار گرفته بودند.

هزینه ی کاشت موی ابرو چقدر است؟

هزینه ی کاشت ابرو با توجه میزان مو پیوندی و سایر عوامل متغیر است.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است