کاشت موترکیبی

ar4-3492.jpg2

همواره برای بسیاری از دوستان که دارای طاسی کامل بوده و مشکلاتی از قبیل ضیق وقت، دوری راه، مشکلات کاری و….اجازه عمل پیوند مو را که به طور معمول ۲ یا ۳ جلسه به فواصل ۶ ماه انجام میگیرد به ایشان نمی دهد، این سوال مطرح بوده است که چطور می توان فقط و فقط در یک جلسه این عمل را انجام داد و تمامی سر را در یک جلسه پیوند زد.حال ما به این آرزو جامه عمل پوشاندیم. پزشکان کلینیک فوق تخصصی پس از سالها مطالعه و تحقیق و مشقت فراوان موفق گردیدند برای اولین بار در تاریخ پیوند مو با ترکیب دو روش FUT و FIT روش جدیدی را به نام روش ترکیبی کاشت مو ابداع نمایند. با بهره گیری از این تکنیک ما قادر خواهیم بود فقط و فقط در یک جلسه ۱۵۰۰۰ تار مو به سر بیماران پیوند بزنیم.

گرافت چیست؟

طور طبیعی موها نه به صورت تکی بلکه به شکل واحدهای فولیکولی از پوست سرخارج می شوند. هر واحد فولیکولی از 3- 1  (و ندرتاً 4 الی 5) تارموی ضخیم، گاهی 2- 1 تارموی کرکی، اعصاب و عروق خونی، بافت چربی نگهدارنده و عضله مخصوص مو تشکیل شده است.تراکم واحد فولیکولی در پوست سرآسیایی ها حدود 100 – 70 عدد در هر سانتیمتر مربع است که اکثر آنها دارای دو تار مو هستند. حدود بیست درصد واحدهای فولیکولی فقط دارای یک تار مو می باشند. هر شخص بطور متوسط دارای 15-12 هزار واحد فولیکولی در پشت و طرفین سر می باشدکه می توان 40 الی پنجاه درصدآنها را برداشت نمود بدون اینکه طاسی درمحل برداشت مشخص گردد. پس بانک موی یک فرد نرمال در بهترین شرایط و با چندین جلسه کاشت موی طبیعی حداکثر 10 -8 هزار تار مو جهت پیوند به دست می دهد.

کاشت مو به روش ترکیبی

درطاسی های وسیع 2500 تا 4000گرفت (5000تا 10000تار مو) لازم است تا پرپشتی قابل قبولی ایجاد شود. کاشت این تعداد مو فقط با روش جراحی FUT مستلزم برداشتن نوار پهن و بلندی (به عرض 2 تا 2.5 سانتی متر و طول 30 تا 33سانتی متر )از پشت سر بیمار است که نتیجه آن رد عمل زشتی است که تا آخر عمر باعث شرمندگی بیمار و عذاب وجدان پزشک می شود.از طرف دیگر اگر قرار باشد تنها با روش غیرجراحیFIT این تعداد گرافت از سر بیمار برداشت شود عارضه ای که نصیب بیمار می شود طاسی  و کچلی پشت سر است.همچنین همواره برای بسیاری از دوستان که دارای طاسی کامل بوده و مشکلاتی از قبیل کمبود زمان ، دوری راه، مشکلات کاری و….اجازه عمل پیوند مو را که به طور معمول ۲ یا ۳ جلسه به فواصل ۶ ماه انجام میگیرد به ایشان نمی دهد، این سوال مطرح بوده است که چطور می توان فقط و فقط در یک جلسه این عمل را انجام داد و در یک جلسه عمل پیوند موی طبیعی انجام شود.

برای جبران عوارض فوق  پزشکان کلینیک فوق تخصصی  کاشت و پیوند مو طبیعی با ترکیب دو روش FUT و FIT روش جدیدی را به نام روش ترکیبی ابداع نمایند. با بهره گیری از این تکنیک ما قادر خواهیم بود 16000 تار مو در یک جلسه به سر بیماران پیوند بزنیم.در روش ترکیبی ، عمل پیوند موی طبیعی در 2 روز متوالی انجام میشود مثلا روز اولFUT و روز دوم FIT انجام می شود و در هر روز یک منطقه از طاسی کاشته می شود. به این ترتیب حداکثر موها در حداقل زمان کاشته می شود. حسن اصلی روش ترکیبی آن است که از بانک موی سر به نحو احسن استفاده شده و با استفاده هم زمان از هر دو روش (FUT+FIT) سطح وسیع تری (80-100% طاسی )پوشش داده می شود و تراکم موها افزایش می یابد.با این اوصاف ما قادر خواهیم بود دو تا سه برابر آنچه که تا به حال امکان پذیر بوده است را به سر بیماران پیوند بزنیم.برداشت FIT بيمار از منطقه مطمئن و بدون ريزش انجام مى شود تا موها در آينده نزديك دچار ريزش نشود .روش تركيبى در افرادى بكار مى رود كه در يك جلسه مقدار زيادى مو نياز دارند . در روش تركيبى ترمیم مو ها به صورت انتخابى كاشته مى شوند يعنى موهاى با كيفيت خوب ( FUT ) در قسمت مهمتر سر يعنى جلوى سر و مو هاى با كيفيت پايين تر در قسمت بالا و پشت سر ( فرق سر ) كاشته مى شوند .با استفاده از این تکنیک پیوند مو به روش ترکیبی بیماران عزیز دیگر نیازی به تکرار عمل های جراحی و غیر جراحی نخواهند داشت و فقط با یکبار مراجعه به کلینیک ما مشکل طاسی خود را حل می نمایند.

سوالات متداول

- آیا زنان نیز می توانند عمل کاشت مو انجام دهند؟

خانم ها نیز مانند مردان می توانند عمل پیوند موی طبیعی و زنده را انجام دهند. آنها اغلب در بالای جمجمه خود دچار کم پشتی مو می شوند. با این عمل، این ناحیه پرپشت تر می شود.

- قبل از جراحی چه اقداماتی را باید انجام دهم؟

ما به شما توصیه می کنیم که شب قبل از عمل به خوبی استراحت کنید، مصرف دخانیات را محدود کنید و صبحانه سالمی بخورید. از شما درخواست می شود تا چند روز قبل از عمل آسپرین مصرف نکنید. دستورالعمل های دیگر را پزشک یا کادر پزشکی براساس سابقه پزشکی شخصی شما، برایتان تعیین می کنند.

- میزان ماندگاری موی کاشته شده چقدر است؟

برای اغلب بیماران، موی کاشته شده در عمل برای همیشه ماندگار خواهد بود. در بعضی از موارد، درصد کمی از موی کاشته شده با افزایش سن بیمار دچار ریزش می شود.

- آیا جراحی پیوند مو دردناک است؟

به بیماران بیحسی موضعی و داروهای دیگر عرضه می شود تا میزان درد یا ناراحتی که در طول یا پس از جراحی تجربه می کنید به صفر برسد. در صورت نیاز، برای بیماران داروهایی را تجویز می کنیم. اما بسیاری از بیماران پس از عمل به هیچ دارویی نیازنخواهند داشت.

- برای پوشاندن حدود 6 سانتیمتر مربع (یک اینچ مربع) به چه میزان گرافت مویی نیاز است؟

بدون مشاوره شخصی جواب دادن به این سوال بسیار دشوار است، زیرا تعداد گرافت های مورد نیاز در نهایت به بافت و کیفیت موی شما بستگی دارد. برای مثال، موی زبرتر و تیره تر گرافت های کمتری را نسبت به موهای صاف و روشن تر نیاز دارد. این مساله همچنین به میزان طاسی و تراکم مدنظر برای موی شما بستگی دارد.

- در یک جلسه چه تعداد گرافت کاشته می شود؟

این میزان به ناحیه ای که باید پوشش داده شود بستگی دارد. تعداد گرافت کاشته شده در صورتی که کیفیت فرق سر مطلوب باشد، می تواند تا 4000 گرافت باشد، به عبارت دیگر بیش از 6000 مو در یک جلسه.

- چند جلسه برای کاشت موی مورد نیازاست؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای به اهداف مورد نظر فرد و میزان ریزش مو بستگی دارد. اما با توجه به تجربه ای که داریم، اغلب بیماران حداقل به دو جلسه نیاز خواهند داشت.

سن

معمولا آقایان 18 تا 25 ساله کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشند بجز موارد خاص با نظر پزشک زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آنها پیش بینی گسترش یافتن طاسی در آینده امکان پذیر نمی باشد.اگر در یک فرد جوان با موی کم پشت ناحیه پیشانی با یک جلسه پیوند موبنا به در خواست خود فرد یک خط رویش موی جدید که پرتر و پایین تر از خط طبیعی است ایجاد شود این عمل بسیار فرد را راضی می کند ولی این رضایت موقتی خواهد بود زیرا بعدا با پیشرفت طبیعی ریزش مو در پشت این خط جدید میزان طاسی او تا حدی گسترش یافته که موهای باقی مانده در پشت سر به حدی نیست که بتواند پوشش قابل قبولی را تا خط رویش جدید او ایجاد کند. این افراد بهتر است از داروهای ضد ریزش مو، PRP و مزوتراپی استفاده نموده و در سالهای بعدی مراجعه نمایند. لازم به ذکر است در مورد پیوند موی خانمها مسئله سن مطرح نیست.

عوارض

عفونت پس از جراحی کاشت مو به ندرت بوجود می آید. در موارد اندکی که عفونت بوجود می آید، اغلب به دلیل این است که بیمار از دستورالعمل های پس از عمل به خوبی پیروی نکرده است. حتی زمانی که عفونت بوجود بیاید، به آسانی با داروهای آنتی بیوتیکی که توسط پزشک تجویز می شود، قابل درمان است.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است