کاشت مو:کاشت فولیکول‌های نواحی پر پشت سر به نواحی فاقد مو

کاشت مو کاشت فولیکول‌های نواحی پر پشت سر به نواحی فاقد مو

طبق مطالب سایت“ishrs”  ، کاشت مو تنها راه کاملا اثبات شده برای ترمیم دائمی موها در نواحی دچار کم پشتی یا طاسی پوست سر است. هنگامی که موهای شما از پشت و دو طرف پوست سر به نواحی طاس کاشت داده می‌شوند، موهای شما شروع به رشد می‌کنند و می‌توانند تا پایان عمر به رشد خود ادامه دهند. ترکیبی از تکنیک‌های ترمیم مو ممکن است برای کسب بهترین نتایج استفاده شوند. نوع جراحی ترمیم مو انتخاب شده بستگی به میزان و الگوی ریزش مو، و همچنین موقعیت فردی، شیوه زندگی و خواسته‌های شما دارد.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#c686be”]

فرآیند کاشت مو، فولیکول‌های مو را از پشت و دو طرف سر می‌گیرد و به آرامی آن‌ها را در نواحی کم پشت و یا طاس میکارد. با تکنولوژی واحد فولیکولار، این روش منجر به ظاهر بسیار طبیعی می‌شود. به سادگی، پزشکان موهای شما را از جایی که موی بیشتری دارید برمیدارند و آن‌ها را در جایی که به موی بیشتری نیاز دارد قرار میدهند. این روش، راه حل ایده آلی برای طاسی است زیرا از موهای خود شما استفاده می‌کند.

توصیه می‌کنیم برای دریافت وقت مشاوره از یکی از متخصصان مجرب کلینیک زیبایی رازی با شماره 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما مشتاقانه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

[/alert]

کاشت مو چیست؟

 

 


 

کاشت مو (ترمیم مو) یک روش جراحی است که با جابجایی مکان موها از پشت و طرفین سر، یک خط موی پرتر را ایجاد می‌کند. به طور کلی در مردان انجام می‌شود، اما بسیاری از زنان نیز از جراحی کاشت مو سود می‌برند. کاشت مو ممکن است به صورت مستقل یا در ترکیب با یک برنامه مراقبتی سفارشی انجام شود.

چه کسی متقاضی مناسبی برای کاشت مو است?


طبق مطالب سایت “americanhairloss“، مردان و زنان همه نژادها می‌توانند متقاضی مناسبی برای کاشت مو باشند. برای کاشت مو به دو مورد نیاز دارید:

  • موهای سالم کافی روی پوست سر که می‌توانند به ناحیه ای که نیاز به مو دارد پیوند شوند
  • توانایی رشد مو در ناحیه کم پشت پوست سر

در طول یک مشاوره با متخصص پوست، می‌توانید دریابید که آیا هر دو مورد را دارید یا خیر. متخصص پوست یک معاینه کامل روی پوست سر شما انجام می‌دهد.

روش‌های کاشت  مو


روش‌های کاشت مو

روش FUT

روش FUT

برداشت مو با یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی 1500 تا 2500 گرافت  که حاوی 7000 تا 9000 تار مو می‌باشد و سپس محل عمل به ظرافت ترمیم شده و چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی‌شود. سپس توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ گرافت‌های فولیکول‌های مو بصورت واحد‌های یک، دو و یا سه تایی جدا و آماده جهت کاشت می‌شود. در این روش معمولا نیاز به تراشیدن کل موهای سر فرد نبوده و فقط ناحیه ای که جهت برداشت و کاشت لازم است کوتاه می‌شود و سپس فولیکول‌های آماده شده تک تک و خیلی منظم طبق طرح از قبل تعیین شده کاشته می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این روش سرعت عمل کاشت در طی سه تا پنج ساعت می‌باشد.در حال حاضر کاشت مو FUT مطمئن ترین و قطعی ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تا 97 % استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#c686be”]

مو از ناحیه سر بیمار که در آن مو به طور ژنتیکی تا پایان عمر به رشد ادامه می‌دهد، گرفته می‌شود. این ناحیه معمولاً پشت سر است.

[/alert]

روش FIT

بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوش‌ها انتخاب می‌شود ،عمل برداشت انجام شده مجدداً بوسیله پانچ یا slit کاشت داده می‌شود. بطور تقریبی بسته به نیاز شخص از هر 3 الی 5 واحد فولیکولی موجود در بانک مو یکی خارج می‌شود، از برخی جهات روش کاشت موی FIT مانند روش FUT است، یعنی با بوجود آوردن شکاف‌های ریز این گرافت‌ها کاشته می‌شوند، لازم بذکر است این تکنیک به تنهائی (در روش غیر ترکیبی) معمولاًدر افرادی توصیه می‌شود که ناحیه کاشت موی محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمت‌های محدودی مثل ابرو ، صورت و محل زخمهای قدیمی ‌باشد.

روش  BHT

موهای اهدایی معمولاً از قسمت تراشیده سر، برای مثال پشت یا کنار سر، گرفته می‌شود. اما اگر بیمار در این نواحی از سر موی کافی نداشته باشد، بعضی از عمل‌های کاشت مو قابل انجام نخواهد بود. یکی از دلایل نداشتن بانک موی کافی ریزش موی معمول و دلیل دیگر این است که به دلیل کاشت مو در گذشته نمی‌توان دیگر از پوست سر به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده کرد. نتایج کاشت مو با موی اهدایی نامناسب معمولاً رضایت‌بخش نیست، چرا که ریزش مو را فقط در حد جزیی جبران می‌کند. به علاوه جای زخم جلب توجه خواهد کرد. روش برداشت مو از بدن در اصل همان تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا یک به یک است؛ فقط  ناحیه‌های اهدا کننده از پوست سر به ریش، قفسه سینه، بازو، پا و … گسترش یافته است. روش کاشت مو BHT عموماً در مواردی به کار برده می‌شود که پوست سر دیگر برای استخراج گرفت مناسب نباشد یا موی سر به اندازه کافی پرپشت نباشد.

کدام روش مناسب تر است؟


کدام روش مناسب تر است؟

  • اگر بیمار از جراحی ترس دارد و تمایل به بخیه زدن و بخیه کشیدن ندارد و از اسکار پشت سر (خط بخیه) نگران است و یا به هر دلیل دیگری تمایل به FUT ندارد روش FIT مناسب تر است.
  • اگر بیمار اجازه تراشیدن موها را نمی‌دهد روش FUT انجام می‌شود، زیرا در روش ترکیبی کل موها تراشیده خواهد شد.
  • اگر مقدار کمی مو لازم داریم (کاشت ابرو ، سبیل ، ریش و ناحیه اسکار) FIT انجام می‌شود.
  • در برداشت مو از بدن بدلیل ناکافی بودن بانک موی پشت سر معمولا FIT ً انجام می‌شود.
  • بیمارانی که قسمت جلوی سر آن‌ها خالی شده است و خط موی جلوی سر آن‌ها وجود ندارد، مناسب ترین کاندیدای FUT هستند، در واقع بدلیل ظرافت‌های خاصی که در کاشت نسبت به FIT می‌توان ایجاد کرد، طراحی خط مو و کاشت جلوی سر بهتر است به روش FUT انجام شود.
  • اگر در یک جلسه مقدار زیادی مو لازم است معمولاً FUT بیشتر از FIT جواب می‌دهد و تراکم‌های بالاتر را می‌توان ایجاد کرد.
  • مدت زمان عمل FIT نسبت به FUT طولانی تر است در روش FUT مدت 3 تا 5 ساعت و در روش FIT تا 10 ساعت و گاهی بیشتر طول می‌کشد.

5 نکته مهم پس از کاشت مو


مراقبت فوری

مراقبت فوری

در طول دوره بهبودی، ناحیه اطراف پوست سرتان را تمیز نگه دارید. در نقاطی که برش ایجاد شده است، احساس درد و بی حسی را تجربه خواهید کرد. نوع داروها و میزان مصرف آن‌ها را به درستی متوجه شوید و به هیچ وجه سعی نکنید خود درمانی انجام دهید. بازیابی پس از عمل طول می‌کشد. و در نهایت، خود را با فعالیت‌های دیگر مشغول کنید تا از وسواس فکری در مورد زمانی که موهای جدید رشد می‌کنند، دور شوید. از این نکات برای دریافت بهترین نتایج حاصل از عمل کاشت مو استفاده کنید و در زمان اندکی از ظاهر جدید خود لذت ببرید.

بنابراین شما در نهایت دل را به دریا زدید و تصمیم گرفتید کاشت مو را انجام دهید. در حالی که ممکن است تصورتان از کاشت مو رویش سریع موهای پرپشت باشد، فرآیند آن قدرها هم ساده نیست. در اینجا پنج مسئله مهم که باید بعد از انجام عمل جراحی کاشت مو بدانید، مطرح شده است.

از جای زخم مراقبت کنید

از جای زخم مراقبت کنید

 

هر چقدر هم که پزشک شما  ماهر باشد، زمانی که کاشت مو انجام می‌دهید، میزان خاصی جای زخم اجتناب ناپذیر است. در حالی که منتظر رویش فولیکول‌های جدید مو هستید، مراقبباشید که از داروهای تایید شده استفاده کنید تا تورم را کاهش دهد. این کار همچنین به کاهش سوزش کف سر کمک خواهد کرد، زیرا به شما گفته نخواهد شد تحت هیچ شرایطی به پوست سر خود دست نزنید.

سر را بالا نگه دارید

سر را بالا نگه دارید

این کار برای جلوگیری از هر گونه تورم اضافی روی پوست سرتان لازم است. از آنجا که پوست در اثر عمل کبود خواهد شد، شما باید روی دو یا چند بالش بخوابید تا سر خود را بالا نگه دارید. در حالت ایده آل، اگر می‌توانید، بهتر است روی یک صندلی تخت خوابی بخوابید.

از فعالیت فیزیکی اجتناب کنید

از فعالیت فیزیکی اجتناب کنید

پزشک شما بدون شک به شما می‌گوید که بعد از جراحی در معرض نور خورشید قرار نگیرید. همچنین مراقب باشید که تمرینات شدیدی که باعث عرق کردن می‌شوند، انجام ندهید. عرق کردن باعث افزایش خظر عفونت می‌شود. شما همچنین باید به همین دلیل از رفتن به حمام و سونا اجتناب کنید.

غذاهای تند نخورید

غذاهای تند نخورید

ممکن است به خوردن غذاهای تند عادت داشته باشیم، اما واکنش بدن به چنین غذاهایی در روند بهبودی اختلال ایجاد خواهد کرد. در صورت امکان، سعی کنید برای یک ماه پس از جراحی از سیگار کشیدن نیز اجتناب کنید.

سوالات رایج در مورد کاشت مو


 موهایی که در کاشت مو استفاده می‌شوند از کجا می‌آیند؟

مو از ناحیه سر بیمار که در آن مو به طور ژنتیکی تا پایان عمر به رشد ادامه می‌دهد، گرفته می‌شود. این ناحیع معمولا پشت سر است.

آیا این فرآیند درد دارد؟

هر دو روش پیوند واحد فولیکولار و استخراج واحد فولیکولار را می‌توان با استفاده از یک بی حس کننده موضعی انجام داد و تقریبا بدون درد است.

آیا عوارض و خطراتی همراه با جراحی کاشت مو وجود دارد؟

بروز عفونت پس از یک روش کاشت مو نادر است. در موارد اندکی که عفونت اتفاق می‌افتد، این مسئله اغلب به علت عدم رعایت دستورالعمل‌های پس از عمل به طور کامل توسط بیمار می‌باشد. حتی زمانی که عفونت اتفاق می‌افتد، معمولا به راحتی با آنتی بیوتیک‌هایی که می‌تواند توسط پزشک تجویز شود، قابل درمان است.

کاشت مو چقدر هزینه دارد؟

همانطور که انتظار می‌رود، تنها پزشک می‌تواند تعیین کند که شما متقاضی مناسب برای کاشت مو هستید یا خیر و پاسخ نهایی را پیرامون هزینه‌های مورد فردی شما ارائه دهد.

چرا کاشت موهایی که می‌بینم طبیعی به نظر نمی‌رسند؟

اگر امروز یک کاشت موی تازه به پایان رسیده را می‌بینید که طبیعی نیست، اغلب به این دلیل است که کاشت موی نادرستی است. تحقیقات مدرن در زمینه رشد مو کشف کرده است که موهای طبیعی پوست سر در گروه‌های کوچک (به نام واحدهای فولیکولی) از 1، 2، 3 یا گاهی 4 مو در هر واحد رشد می‌کنند. در مرکز ما، پزشکان سعی می‌کنند از طریق نزدیک هم قرار دادن و پخش تصادفی موها، به صورت1، 2، 3، و 4 تایی همانند موی طبيعی، این ظاهر را شبیه سازی کنند.

از دست موها در اثر شوک چیست؟

از دست دادن موها در اثر شوک، از دست دادن موهای از پیش موجود یا موهای کاشت شده در اثر آسیب جراحی است. بروز این وضعیت نادر است و هر گونه ریزش مو موقت خواهد بود و رشد طبیعی پس از یک دوره 1 تا 3 ماهه بازمی‌گردد. از دست دادن موها در اثر شوک یک عارضه بالقوه کاشت می‌باشد و با تخصص تیم پزشکی بسیار مجرب به حداقل می‌رسد.

 

مشاوره رایگان شبانه روزی