کاشت مو به روش fit

v30bc08s

آیا شما هم از آن دسته هستید که ریزش مو دارید و دلیل و راه درمان آن را نمی دانید؟آیا به پزشک هم مراجعه کرده اید؟یا گمان برده اید ریزش موی شما ارثی است و به آن توجه نکرده اید؟قصد داریم تا در این مطلب به ریزش مو، علل آن و راههای درمان ریزش مو بپردازم.

سیکل طبیعی رشد مو

در هر زمانی ۱۰%موهای سر شما در فاز استراحت هستند.بعد از گذشت ۲تا ۳ماه، موهای در فاز استراحت می ریزند و موهای جدید به جای آنها می رویند.این رویش حدود ۲تا ۶سال بعد تمام می شود.در این فاز، هر تار مو، ماهیانه ۱سانتیمتر رشد می کند.

بنابراین ریزش چند تار مو در هر روز به عنوان بخشی از این سیکل طبیعی است.اما بعضی افراد بیش از حد طبیعی ریزش مو دارند که این ریزش مو می تواند در کودکان، مردان و زنان باشد.

علل ریزش مو

علل متفاوتی می توانند سبب ریزش مو شوند.از آن جمله می توان به این دلائل اشاره کرد:

بیماری یا جراحی بزرگ

یکی از عوامل این عارضه بیماری یا انجام جراحی است. ممکن است حدود ۳ یا ۴ماه پس از یک بیماری یا جراحی بزرگ، به طور ناگهانی تعداد زیادی از موهای خود را ازدست دهید که به علت، استرس بیماری یا جراحی است و این ریزش مو موقتی می باشد.

اختلالات هورمونی

از عوامل دیگر اختلالات هورمونی است.اگر مشکل تیروئیدی داشته باشید،چه پرکاری و چه کم کاری،می تواند باعث ریزش مو شود، که برای درمان آن باید مشکل تیروئید حل می شود.ممکن است هورمونهای زنانه( استروژن) یا مردانه( آندروژن) دچار عدم تعادل شده باشند که باز می تواند از علل این عارضه باشد.متعادل کردن این هورمونها نیز باعث درمان ریزش مو می شود.

هورمون مردانه

هورمون مردانه(تستسترون) که می تواند به دی هیدروتستسترون(DHT) تبدیل شود، یکی از دلائل اصلی ریزش مو است.این هورمون هچنین می تواند توسط آدرنال و پوست سر هم ساخته شود.

چربی پوست سر

از دیگر عواملی که سبب ریختن مو میشود،چربی زیاد پوست سر است،اگر پوست سر چرب باشد، ریزش بیشتر خواهد بود.

تغذیه سالم

مهمترین عامل ریزش مو، می تواند رژیم غذایی نامتعادل باشد.هنگامی که تغذیه فولیکول مو بطور کامل باشد، موی سالم ایجاد می‌شود ولی هنگام تغذیه ناقص این بخش ، سلولهای این ناحیه دچار سوء‌ تغذیه شده و به تدریج می‌میرند و یا وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهند. کاهش نمک مصرفی ،‌ حذف یا محدود کردن مصرف اسید چرب اشباع ، کاهش مصرف آجیل ، شکلات ، غذاهای سرخ کردنی و پرادویه و مصرف فراوان آب ، سبزی و میوه تازه می‌تواند در جلوگیری از سفید شدن مو و ریزش آن ، ابتلا به شوره سر و شکنندگی مو مفید باشد.رژیم غذایی باید حاوی انواع مواد غذایی باشد.برای کاهش و درمان این عارضه، غذای پر پروتئین و آهن کافی، لازم است.همچنین مصرف میوه ها، سبزی های تازه، سالادها و…نیاز است.

استرس

از دیگر عوامل مهم ریزش مو، استرس، اضطراب، نگرانی و شوک ناگهانی است ،که کاهش و کنترل استرس میتوانید سبب درمان ریزش مو شود.

حاملگی

بسیاری از زنان بعد از گذشت ۳ماه از بچه دار شدن خود متوجه ریزش شدید مو در خود می شوند.این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که در زمان حاملگی افزایش مقدار هورمونهای زنانه سبب می شود تا بدن موهایی را که باید می ریختند نگاه دارد و پس از حاملگی که سطح هورمونها نرمال می شوند، موهای اضافه ریزش پیدا می کنند.

داروها

بعضی داروها باعث ایجاد ریزش مو می شوند.داروهایی مانند:داروهای ضد انعقاد خون( وارفارین، هپارین و…)، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد نقرس، شیمی درمانی که برای سرطانها استفاده می شود، استفاده بیش از حد از ویتامین A و قرصهای ضد حاملگی.قطع این داروها به کاهش و درمان ریزش مو بسیار کمک کننده است.

عفونت

بعضی از عفونتها مانند عفونتهای قارچی باعث بروز این عارضه می شوند که با درمان عفونتها با داروهای ضد قارچ، می توان از ریزش مو جلوگیری کرد.

کاشت مو به روش fit

یک روش غیر جراحی محسوب می شود و تفاوت آن با روشهای دیگر در نحوه برداشت مو ها از ناحیه اهدایی می باشد . از مقایسه روش های کاشت مو، در این روش از ابزار فلزی خاصی به نام پانچ استفاده می شود .بعد از تراشیدن کامل مو ها ، در حالیکه بیمار گان مخصوص پوشیده است و در وضعیت راحتی بر روی تخت قرار گرفته است .

با استفاده از سوزنهای مخصوص بی حسی منطقه ای ناحیه پوست سر انجام می شود . این سوزنها از نظر سایز مانند سوزنهای استفاده شده در طب سوزنی می باشو وتنها بخش درد ناک این روش کاشت مو ، انجام بی حسی می باشد که در مقایسه با دندانپزشکی درد آن کمتر است .موهای کاشته شده در روش FIT کاشت مو از چند ساعت بعد از پیوند شروع به رشد می کنند وبعد از 2-6 هفته به استراحت رفته وشروع به ریزش می کنند از آن پس رشد موها آغاز می شوند

مزایا

آسیب کمتری به پوست سر وعروق و اعصاب آن وارد می شود پس درد و ناراحتی بعد از عمل کمتر است.

نیازی به بخیه زدن و بخیه کشیدن نمی باشد، جای زخم هم باقی نمی ماند.

می توان از موهای بدن هم برای انتقال به سر استفاده کرد.

معایب

دوره کاشت مو به روش fit طولانی تر می باشد و نیازبه تکرار جلسات کاشت است.

در صورت استفاده از پانچ نامناسب احتمال باقی ماندن جای زخم بر روی پوست وجود دارد.

این روش کاملا وابسته به مهارت ، سرعت ودقت مسئول کاشت دارد.

این روش با گرفتن مقدار کمی از خون شخص وجدا سازی پلاکت از خون همزمان با کاشت مو قابل انجام است .این روش احتمال بهبود ورشد را در جراحی پیوند مو افزایش می دهد همچنین قرمزی و زخمهای پس از عمل را کاهش می دهد.

گرافت برداشته شده و کاشته شده در یک جلسه کاملا به مهارت ،تجربه و سرعت کار مسئول کاشت دارد .بطوریکه در دستان ماهر در 10-8 ساعت 2500 تا 3000 تعداد گرافت برداشته وکاشته می شوند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است