کاشت مو ثابت

96028100135100924827

بدست آوردن و حفظ زیبایی آرزویی هر شخصی است حتی آقایان! ریزش موی سر بزرگترین و اولین مشکل آقایان جهت حفظ زیبایی شان است. در اکثر موارد موی سر برای آقایان عامل اصلی خوش تیپی است و اما کاشت مو و یا کاشت ریش به تکنیک جراحی گفته می‌ شود که در آن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهدا کننده به ناحیه در حال ریزش و یا خالی از مو برده می‌شوند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش مو مردان استفاده می ‌شود و طی آن ریشه‌ هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند و یا برای کاشت ریش و سبیل استفاده می گردد.

گرافت چیست؟

در پیوند مو میتوان 50 درصد واحدهای فولیکولی( بطورطبیعی موها نه بصورت تکی بلکه به شکل واحدهای فولیکولی از پوست سرخارج می شوند. هر واحد فولیکولی از۳- ۱ تارموی ضخیم،۲- ۱ تارموی کرکی، اعصاب و عروق خونی، بافت چربی نگهدارنده و عضله مخصوص مو تشکیل شده است.) پشت سر و طرفین سر را  جهت کاشت مو ثابت در ناحیه جلو سر بدون ایجاد طاسی برداشت نمود ، هر شخص بطور متوسط دارای ۱۵-۱۲ هزار واحد فولیکولی در پشت و طرفین سرمی باشد پس بانک موی یک فرد نرمال حدود ۱۵-۱۲ هزار تار است. به واحد های برداشت شده از پشت سر برای کاشت در جلو سر گرافت می گویند ودرجریان پیوند مو بصورت واحدهای فولیکولی (میکروگرافت) از پشت سر برداشته شده و کاشته می شوند.

روش های کاشت مو

۱- FIT

در کاشت مو به روش FIT ابتدا پیازهای مو، تک تک از پشت سر برداشته می شوند. درمرحله بعد برش های کوچکی بر روی پوست نواحی مقصد ایجاد می شود. درانتها پیازهای مو در پوست برش داده شده، کاشته می شوند.

2- FUT

در روش کاشت مو FUT ابتدا قسمتی از پوست پشت سر به طریقه جراحی جدا می گردد. سپس دو سر پوست به هم رسانده شده و بخیه می گردد.در مرحله بعد پوست جدا شده، به تکه های کوچک تقسیم می شود، به گونه ای که پیازهای مو از یکدیگر جدا شوند. حال، برش های کوچکی بر روی پوست نواحی مقصد  ایجاد می شود.درنهایت تکه های کوچک پوست و پیازهای متصل به آن در پوست برش داده شده، کاشته می شوند.

سوالات متداول

از جمله سوالات رایج کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد

– ازچه سنی و در چه مرحله از ريزش مو ميتوان كاشت مو انجام داد؟

با استفاده از تكنيكهای جديد در صورتيكه فاصله بين موهای شما از 2 ميليمتر بيشتر شده باشد بهترين روش درمان انجام کاشت مو ثابت است . افراد از سن 22 سالگی و همچنین كسانی كه علت ريزش موی انها ارثی است  میتوانند کاندید مناسب کاشت مو باشند و نتيجه بسيار خوبی از آن می گيرند.

-آیا ریزش موی ارثی با استرس رابطه دارد؟

استرس می تواند ريزش مو در زنان و آقایان را كه به هر دليل ايجاد و يا شروع شده باشد تشديد كند ولی اثرآن موقت بوده و با رفع عامل استرس زا موهايی كه به اين دليل ريخته اند مجددا رشد می كند.

– تا چه مدت باید داروهای جلوگيری از ريزش مو مصرف شود؟

در صورتيكه علت ريزش مو ارثی باشد داروها فقط تا زمانی كه استفاده شوند و آن هم بسته به سن و زمان شروع درمان مي توانند سبب كاهش سرعت ريزش مو شوند و با قطع دارو مجددا ريزش مو شروع مي شود.بنابراين بايستی داروهای تجويز شده بطور مرتب و منظم استفاده گردد.

از چه داروهایی برای کاهش ریزش مو در دوران بارداری میتوان استفاده کرد؟

ريزش مو در دوران شير دهی به طور قابل توجهی افزايش ميابد ولی اين يك امر فيزيولوژيك بوده و چندين ماه پس از پايان دوران شير دهی اكثر موهای ريخته شده مجددا رشد ميكند. ضمنا بهتراست در دوران شيردهی از مصرف داروها از جمله داروهای ريزش مو پرهيز نماييد.

آیا می توان از موی فرد دیگری جهت کاشت موی طبیعی استفاده کرد ؟

متاسفانه برداشت مو از فرد دیگری جهت پیوند و کاشت ابرو و مو امکانپذیر نیست و صرفا با موی خودتان قابل انجام است. فولیکول موی برداشت شده بافتی کاملا زنده است و به همین دلیل است که پس از عمل بطور کاملا طبیعی رشد خواهند کرد بر این اساس برای کاشت موی صورت یا موی سر فقط از موهای موجود خود فرد می توان استفاده کرد و امکان استفاده از موی دیگری وجود ندارد.

هزینه

پیوند موعمل زیبایی است و متاسفانه بیمه ها مخارج آن را پوشش نمی دهند.هزینه عمل بسته به سابقه کاری و مهارت پزشک معالج و محلی که در آن جراحی را انجام می دهد متفاوت است .هزینه ای که از بیمار دریافت می شود شامل دستمزد پزشک ، هزینه کلینیک و هزینه داروها و لوازم مصرفی است. هزینه کاشت مو ثابت بسته به روش عمل ، تعداد جلسات و تعداد گرافت ها متغیر است.درنظرداشته باشید که وقتی شما زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو قرار می گیرید آسودگی خاطر شما از کیفیت عمل و نهایتا رضایت شما از نتیجه عمل، بسیار بسیار مهم و حیاتی است. هزینه عمل در قبال آنچه بدست می آورید (زیبایی ، جوانی ، اعتماد به نفس و پیشرفت در کار و زندگی) واقعا اندک است.

مشاوره رایگان شبانه روزی