از بین بردن خط اخم

botox-drnozari-main

پیشگیری ازخط اخم ابرو  با توصیه هایی فوق العاده از متخصص پوست !!بعضی وقتها خواسته و نا خواسته و بدون آنکه متوجه باشیم اخم می‌کنیم آن هم درست زمانی که اصلا لازم نیست مثل تماشای تلویزیون ،رانندگی ،گوش کردن دقیق به صحبت دیگران ویا رادیو ودر معلمان هنگام تصحیح برگه ها وحتی همین الان هنگام کار با کامپیوتر.

این اخم های نا خواسته در سنین جوانی و طبق عادت به مرور در سنین بالاتر تبدیل به یک یا دو خط عمیق و دایمی بین ابروها خواهد شد که همیشه چهره‌ی ما را به حالت عبوس و اخمو نشان خواهد داد ودر نهایت برای رفع خط اخم  مجبور به استفاده از راههای پزشکی به هر طریقی وبا صرف هزینه های زیبایی آنچنانی خواهیم شد.

چرا تا جایی که امکان پیشگیری از این حالت وجود داشته و می‌توان با چند راهکار ساده این خطوط ابرو را کنترل کرد واز به وجود آمدن دایمی آنها جلوگیری کرد بگذاریم بعد ها برای آنها فکری بیندیشیم.

شما می‌توانید تنها با چند توصیه راحت و مفید و درست در زمانی که پوست در حال استراحت است این کار را به خوبی انجام دهید و همیشه چهره‌ای شاداب و باز داشته باشید.

لیزر درمانی

یکی از روش های رفع خط اخم، لیزر درمانی است. در جوان سازی بوسیله لیزر ،لیزر پوست بیمار را حرارت میدهد. پوست آسیب دیده از بین می رود و پوست جدید جایگزین آن می شود.در بعضی مواقع دکتر ها از لیزرهای خفیف ترمانند امواج رادیویی و یا پالس های منابع نوری برای تحریک رشد کلوژن ها استفاده می کند به جای اینکه سطوح خارجی پوست را از بین ببرند . دکترها به طور طبیعی بیماران را قبل از عمل بیهوش می کنند تا از درد بیمارجلوگیری کنند. همچنین ممکن است از مسکن برای کاهش درد بیمار استفاده کند. پزشک لیزر را روی پوست بیمارحرکت می دهد تا ناحیه مورد نظر درمان شود .با انجام لیزر بیمار در پوست خود احساس سوختگی و سوزش دارد.

بعد از انجام جراحی ، ناحیه درمان شده برای چند روز ظریف ،صورتی رنگ و متورم میشود.بیمار بایدبرای جلوگیری از عفونت ناحیه لیزر شده را چندین بار دریک روز با آب خنک بشوید.پماد و پوشش روی زخم باید به طورمنظم تعویض شود.بیماران باید از قرارگرفتن درمقابل اشه خورشید جلوگیری کنند ودرصورت قرارگرفتن در معرض خورشید از عینک آفتابی استفاده کنند.بدلیل اینکه پوست جدید به اشعه های آفتاب حساس می باشد.در روند بهبود بیمار باید چندین بار پزشک خود راملاقات کند.خطرات ممکنی که در جراحی از بین بردن خط اخم و جوان سازی پوست اتفاق خواهد افتادشامل تورم ،پوسته شدن، حساس شدن،خارش ،قرمزی پوست ،تغییر رنگ، تحریک پذیری،آکنه وعفونت میباشد. مشکلات افتادگی پلک و سوختگی به ندرت اتفاق می افتد.

بوتاکس

تزریق بوتاکس از طریق بلوک ایمپالس عصبی عمل می کند و باعث کاهش حرکت عضلات می شود. با کاهش حرکت، سطح پوست به تدریج صاف می شود و خطوط متوسط تا شدید شروع به ناپدید شدن می نمایند.

پروسه تزریق بوتاكس پروسه چندان پیچیده ای نیست ، در گام بعدی می بایست به ماهیچه های ایجاد چین و چروك و یا اخم ها بوتاكس تزریق گردد . از بین بردن خط اخم با این روش درمان خط اخم  خیلی سریع صورت می پذیرد اما در مقایسه با استفاده از ژل بوتاكس كه فقط می بایست برای صورت استفاده شود هنوز درد ناشی از تزریق بوتاكس را تحت پوشش قرار نمی دهد . در پروسه تزریق بوتاكس به منظور سر كردن درد نیازی به بیهوشی نیست مگر اینكه خود بیمار درخواست كند . پس از تزریق بوتاكس پروسه انسداد فرستنده های عصبی بین 2 تا 10 روز طول می كشد . اما با استفاده از بولوتونیوم بوتاكس نوع A این مشكل بی حسی بوجود نخواهد آمد .

یك هفته قبل از درمان بوتاكس استفاده از هر گونه مشروبات الكلی قدغن می باشد . بوتاكس معمولا برای رفع یا كاهش چروكها پیشنهاد می گردد از اثرات جانبی تزریق بوتاكس كبودی اندک می باشد پس از تزریق بوتاكس از مصرف آسپرین و داروهای مشابه خوداری نمایید چرا كه به رفع كبودیتان كمكی نمی كند.

پیشگیری از خط اخم

* سعی کنید در ساعاتی که آفتاب می تابد از منزل بیرون نروید و اگر هم مجبور به ترک منزل شدید از کرم ها و کلاه های ضد آفتاب استفاده کنید تا از اخم کردن شما در آفتاب جلوگیری کنند.

* همیشه سعی کنید در زمان استرس یا ناراحتی حالت صورت خود را تغییر دهید و بجای اخم کردن ابروهای خود را بالا ببرید و به این حالت عادت کنید تا پوست شما خطوط عمودی اخم به خود نگیرد.

* از کرم های لایه بردار حاوی اسیدهای هیدروکسی آلفا به روی خطوط اخم خود بمالید تا سلول های مرده ی پوست از روی خطوط اخم از بین رفته و سلول های جدید جایگزین آن ها شوند.

* در رژیم غذایی روزانه ی خود از میوه ها و سبزیجات تازه ، مکمل های مولتی ویتامین و آب  زیاد استفاده کنید زیرا باعث جلوگیری از به وجود آمدن چروک های پوستی می شوند.

* حتما هر شب خواب کافی داشته باشید ، 7 الی 8 ساعت هر شب ، زیرا خواب کافی باعث جلوگیری از بروز چین و چروک روی پوست می شود.

* هفته ای چند مرتبه ، شب ها روغن نارگیل به روی خطوط اخم پوست خود بمالید ، زیرا روغن نارگیل با هیدراته کردن عمیق پوست کمک بزرگی در کاهش و از بین بردن خط اخم می کند.

مشاوره رایگان شبانه روزی