جراحی ثانویه بینی

WhatWomenReallyThink2-e1377407500127

جراحی ترمیمی بینی

عمل بینی عمل جراحی‌ای است که معمولاً توسط یک جراح گوش‌وگلووبینی، جراح فک و صورت، یا جراح پلاستیک به منظور بهبود کارایی (عمل ترمیمی بینی) یا نمای (جراحی زیبایی) بینی انسان انجام می‌شود. جراحی بینی را می‌توان به‌منظور برآوردن اهداف زیبایی یا اهداف ترمیمی (عمل مجدد زیبایی بینی) به‌منظور اصلاح آسیب‌ها، نقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی اعمال کرد. جراحی بینی می‌تواند با دیگر عمل‌های جراحی مانند بزرگ‌کردن چانه به‌منظور بهبود نتایج زیبایی ترکیب شود.

شرایط مناسب متقاضی جراحی زیبایی بینی عبارت است از:

دارا بودن سلامت جسمی و روحی
سلامت جسمانی، دوره نقاهت پس از عمل جراحی را به حداقل رسانده و ریسک عوارض را کاهش می دهد. از اینرو هر زمان که جراح در مورد سلامت هریک از ارگان های حیاتی فرد تردید داشته باشد، متقاضی جراحی بینی را جهت بررسی به پزشک مربوطه ارجاع میدهد.
سلامت روحی روانی، افرادی که دچار بیماریهای روانپزشکی هستند مثلا فردی که دچار افسردگی است یا فردی که دچار وسواس فکری و عملی است کاندید مناسب جراحی بینی نیست. باید فرد انتظارات منطقی و واقع بینانه از جراحی بینی داشته باشد. به عنوان مثال فردی که پس از جراحی زیبایی بینی انتظار معجزه و دگرگونی زندگی را دارد اصلا کاندید مناسبی نیست.

سن جراحی زیبایی
سن مناسب جراحی زیبایی بینی زمانی است که رشد بینی کامل شده باشد. این سن در پسران ۱۵ تا ۱۷ سالگی و در دختران ۱۴ تا ۱۶ سالگی است. (سه سال کامل پس از شروع عادت ماهیانه). در افراد مسن نیز محدودیتی وجود ندارد و اگر که فرد از سلامت جسمی و روانی برخوردار باشد حتی در دهه ششم زندگی نیز جراحی بینی نتیجه خوب در پی دارد.

مستقل بودن از لحاظ مالی
فردی که اقدام به جراحی زیبایی بینی می کند باید از نظر تأمین هزینه جراحی مستقل باشد تا بعد از عمل تحت تأثیر فردی که هزینه عمل جراحی را پرداخته دچار نارضایت از نتیجه جراحی نگردد و مشکلاتی را برای خود و دیگران به وجود آورد. همچنین فرد باید توانایی پرداخت هزینه عمل و هزینه های بعد از عمل را داشته باشد تا طول درمان بعد از عمل را نیز کامل کند.

شرایط ظاهری و فیزیکی بینی
ضخیم و یا بسیار چرب بودن پوست بینی نتیجه مطلوب و دلخواه را برای جراحی زیبایی بینی حاصل نمی کند. در نتیجه اگر فرد پوست بینی بیش از حد ضخیم داشته باشد گزینه مناسبی برای جراحی بینی نیست.

مزاياي انجام رينوپلاستي ثانويه

آن دسته از عيوب ظاهری بينی که در جراحی یا جراحی های قبلی اصلاح نشده، برطرف می شوند.
مشکلات عملکردی بينی که در جراحی قبلی ایجاد شده، برطرف می شود.
عيوب بيني كه با جراحي ثانويه قابل اصلاح هستند
قوز بينی که خوب برطرف نشده است.
افتادگی نوک بينی که در اثر عدم به کارگيری تکنيک های مناسب ایجاد شده است.
برجستگی بيش از حد نوک بينی
کوتاهی بيش از حد نوک بينی
سربالاشدن یا خوکی شدن نوک بينی

چرا براي رينوپلاستي ترميمي يك سال بايد صبر كرد؟

جراحی زیبایی ( پلاستيک ) بينی عملی است که در طی آن جراح روی اسکلت بينی تغييراتی ایجاد می کند تا بينی ظاهر زیباتری پيدا کند و تناسب بهتری با اجزاء دیگر صورت بيابد و در کل زیبایی کل صورت افزایش یابد . برای این اقدام جراح ناچار است که پوست بينی را از روی اسکلت غضروفی – استخوانی آن جدا کند تا بتواند تغييرات مورد نظر را روی ساختار بينی اعمال نماید . بعد از انجام جراحی بينی، مدت یکسال طول می کشد تا پوست به طور کامل به اسکلت زیر خود اتصال یابد وفرآیند ترميم کامل شود

به طور کلی عوارض جراحی زیبایی بینی را می توانیم به دو گروه تقسیم نمائیم:

1- آسیب دیدن عملکرد بینی یا انسداد تنفسی
2- تغییرات نامطلوب ظاهر بینی
چنانچه بعد از عمل حفرۀ داخل بینی تنگ شود و تنفس از بینی برای بیمار سخت شود انتظار می رود که بیمار از علائمی مثل تنفس دهانی،خشک شدن گلو به هنگام خواب، تنفس صدادار و کاهش حس بویایی رنج ببرد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است