بوتاکس صورت،لیفت صورت و گردن بدون جراحی

با گذشت سالیان، صورت شروع به از دست دادن کلاژن و الاستین می‌کند، که این باعث افتادگی اجزاء صورت می‌شود. از دست رفتن حجم صورت و خاصیت ارتجاعی پوست آن منجر به ایجاد چین و چروک می‌شود. چند سالی است که، گروهی از پزشکان متخصص، از تزریق بوتاکس و ژل‌های جدید مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا، و همچنین نسل دوم ژل‌ها از جمله ژوودرم، رادیس و بلوترو بالانس، برای درمان چروک‌ها استفاده می‌کنند.

این پزشکان، در طول این مدت متوجه شدند این درمان‌ها یک مزیت جانبی نیز دارند. استفاده از یک سری محصولات خاص و تکنیک‌های به خصوص تزریق در این درمان‌ها، باعث شده بود بعد از درمان اجزاء صورت کمی هم بالا بروند. به این ترتیب، برخی از این پزشکان تکنیک‌های مورد استفاده را طوری اصلاح کردند که بتوان از آن‌ها برای لیفتینگ و فرم‌دهی استفاده کرد، البته تکنیک‌های به دست آمده همزمان می‌توانستند چروک‌ها را نیز کاهش دهند. این امر باعث شکل‌گیری بهترین روش لیفتینگ صورت شد که اکنون با عنوان روش لیفت مایع صورت و گردن شناخته می‌شود.

در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی، برای برخی از بیماران، روش لیفت صورت و گردن بدون جراحی جهت لیفت کل صورت انجام می‌گیرد. اما برای برخی دیگر از بیماران هدف درمان، تنها لیفت یا فرم دادن به بعضی از اجزاء صورت است. در هر حال، از تکنیک‌ها و محصولات لیفت صورت و گردن بدون جراحی می‌توان برای جنبه‌های مختلف فرم‌دهی و لیفتینگ استفاده کرد. لیفت صورت بدون جراحی می‌تواند مشکلات زیر را رفع کند:

 • چروک‌ها و خطوط ظریف 
 • خطوط لبخند (خطوط کناره‌های دهان)
 • چروک‌های عمودی اطراف لب‌ها
 • خطوط اطراف ناحیه شقیقه و بینی
 • فرورفتگی‌های چانه
 • افتادگی پوست اطراف گردن

درمان‌های لیفت صورت و گردن بدون جراحی نسبت گزینه‌های جراحی ایمن‌تر بوده و نتایج طبیعی و بادوامی دارند. البته، این درمان‌ها بسته به نوع محصول مورد استفاده، می‌بایست هر 6 تا 18 ماه یک‌بار تکرار شوند. از آنجا که نتایج لیفت صورت و گردن بدون جراحی دائمی نیست، شما می‌توانید نشانه‌های پیری را همزمان با بالا رفتن سنتان به شکل طبیعی اصلاح کنید. متخصصان دلسوز ما برای ارائه مشاوره همیشه در دسترس بوده و می‌توانند یک تکنیک لیفت صورت و گردن بدون جراحی که متناسب با شرایط منحصربفرد پوستتان طراحی شده است را به شما توصیه کنند. برای مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل نمایید.

لیفت صورت و گردن با تزریق چیست؟


درمان‌های پزشکی زیبایی، با رشدی که در سال‌های اخیر داشته‌اند توانسته‌اند به بسیاری از بیماران در زمینه مقابله با نشانه‌های مختلف پیری کمک کنند. روش لیفت صورت و گردن به مجموعه‌ای از درمان‌های غیرجراحی گفته می‌شود که با هدف جوانسازی موقت ظاهر بیماران طراحی شده‌اند. این درمان‌های غیرجراحی در مقایسه با روش‌های قدیمی (جراحی) لیفت صورت خطر بسیار کمتری داشته و نتایج آن‌ها دقیق‌تر و طبیعی‌تر است. مشکل شما، چه چروک‌های پنجه‌کلاغی دور چشم باشد چه افتادگی خط گردن، انواع مختلفی از گزینه‌های لیفت صورت و گردن بدون جراحی برای رفع آن وجود دارد.

در روش لیفت صورت و گردن با تزریق، اعمال مختلفی از جمله اصلاح چروک‌ها، و فرم و حجم دادن به صورت را می‌توان با تزریق بوتاکس انجام داد. بوتاکس حاوی پروتئینی است که با شل کردن عضلات صورت باعث کاهش چروک‌ها و خطوط ریز آن می‌شود. این محصول اگر چه بیشتر برای درمان چروک‌های پنجه‌کلاغی و خطوط اخم استفاده می‌شود، با این حال برای لیفت و فرم‌دهی به صورت نیز مناسب است. ژل‌های مورد استفاده حاوی اسید هیالورونیک هستند، که به طور طبیعی در بدن نیز وجود دارد. این ژل‌ها هنگامی که به پوست تزریق می‌شوند با اصلاح چروک‌ها و پر کردن صورت و فرم دادن به آن، ظاهر شخص را جوانتر می‌سازند.

آیا من به لیفت صورت نیاز دارم؟


اگر شما به دنبال رفع نشانه‌های پیری و اصلاح سریع مشکلات زیر هستید، لیفت صورت می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد:

 • افتادگی ابروها
 • گودی زیر چشم‌ها
 • فرورفتگی استخوان گونه‌ها
 • کیسه‌ای شدن یا افتادگی پوست اطراف فک، چانه و گردن
 • غیریکنواخت بودن رنگ پوست
 • از دست رفتن خاصیت ارتجاعی بافت‌ها و توقف تولید کلاژن
 • خطوط و چروک‌های آزار دهنده

برای گرفتن بهترین نتیجه از لیفت صورت و گردن بدون جراحی به یک پزشک مجرب نیاز دارید که بتواند پس از ارزیابی نیازهای خاص شما، درمانتان را به دقت برنامه‌ریزی کند. درمان، بسته به گستردگی آن، عموماً حدود 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. از آنجا که اکثر ژل‌های قابل تزریق حاوی یک ماده بی‌حسی هستند، در طول درمان ناراحتی بسیار کمی وجود خواهد داشت. البته، گاهی اوقات پیش از آغاز درمان به درخواست بیمار از یک بی‌حسی کننده موضعی نیز استفاده می‌شود. بعد از درمان قادر خواهید بود فعالیت‌ها عادیتان را از سر بگیرید.

بعد از درمان


نتیجه لیفت صورت و گردن با تزریق، درست بعد از پایان درمان شروع به ظاهر شدن می‌کند. البته، در طول روزهای آینده ورم رفع شده و بوتاکس شروع به اثرگذاری می‌کند، که این باعث می‌شود بهبود نتیجه همچنان ادامه ‌یابد. به علاوه، برای بهبودی به هیچگونه استراحتی نیاز نبوده و شما می‌توانید مستقیماً به فعالیت‌های عادیتان برگردید. هنگامی که تأثیر درمان شروع به محو شدن می‌کند، ما می‌توانیم با تکرار درمان (روتوش) عمر ظاهر جدیدتان را افزایش بدهیم.

مزایای لیفت صورت بدون جراحی


لیفت صورت و گردن بدون جراحی برای بیمارانی که در مراحل اولیه از دست دادن حجم بوده و زیر چشم‌هایشان سایه‌ها و خطوط ظریفی ایجاد شده گزینه بسیار خوبی است. این روش همچنین برای بیمارانی که مایل به استفاده از یک روش غیرجراحی برای رفع افتادگی گونه و ناحیه اطراف دهانشان هستند روش ایده‌آلی است. درمانی که توسط یک متخصص پوست و موی مجرب و دارای برد تخصصی انجام می‌شود، روش موقت مؤثر و بی‌خطری برای رفع نشانه‌های پیری و جوانسازی پوست است. لیفت صورت و گردن بدون جراحی به دلیل این که خطر آن در مقایسه با جراحی لیفت صورت بسیار کمتر بوده و همچنین معمولاً نیازی به استراحت بعد از درمان ندارد، راه سریع و ساد‌ه‌ای برای جوانسازی پوست با ظاهری طبیعی است.

پرسش‌های متداول


نتیجه لیفت صورت و گردن بدون جراحی چقدر دوام دارد؟

لیفت صورت و گردن بدون جراحی می‌تواند با بهبود فرم صورتتان ظاهری جوان‌تر به شما بدهد. در این تکنیک از ترکیبی از یک ژل مانند رستیلان و یک شل کننده عضلات مانند بوتاکس استفاده می‌شود. تزریق حساب شده ژل و بوتاکس، بدون نیاز به رفتن زیر تیغ جراحی، نتیجه‌ای مشابه لیفت صورت جراحی فراهم می‌کند. هنگامی که از لیفت صورت و گردن بدون جراحی استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به طی کردن فرایند بهبودی بعد از جراحی نخواهید داشت. نتایج لیفت صورت و گردن بدون جراحی دائمی نیستند، اما در صورت استفاده از ترکیب ژل و بوتاکس بیش از یک سال دوام خواهند داشت. انتخاب صحیح محل تزریق و نوع مواد مورد استفاده در تک تک تزریق‌ها در دوام نتیجه درمان تأثیر دارند. برای افزایش طول نتیجه، می‌بایست درمان‌ها تکرار شوند.

معمولاً با تکرار درمان عمر فیلرها نیز بیشتر می‌شود، که دلیل آن افزایش تولید کلاژن طبیعی در بدن به واسطه تزریق‌ها است. البته باید درمان مجدد برای زمانی برنامه‌ریزی شود که هنوز مقداری از ژل یا بوتاکس در بدن باقی مانده باشد. نکته مثبتی که در مورد لیفت صورت و گردن بدون جراحی وجود دارد این است که ترکیب ژل و بوتاکس طول دوام نتیجه را، نسبت به زمانی که هر یک به تنهایی استفاده می‌شوند، افزایش می‌دهد. ژل‌ها به تنهایی بین 6 تا 12 ماه دوام دارند، و بوتاکس معمولاً هر سه ماه یک‌بار نیاز به تکرار دارد.

درمان به این روش چقدر تأثیر دارد؟

یکی از مزایای لیفت صورت و گردن بدون جراحی، میزان ظرافت و تأثیر آن در طراوت بخشیدن به ظاهر است. درمان به این روش به احتمال زیاد باعث خواهد شد دوستان و همکارانتان، بدون آنکه متوجه تغییر مشهودی شوند، به شما بگویند «عالی به نظر می‌رسی!».

آیا این روش عوارض دارد؟

تزریق باعث احساس سوزش می‌شود که البته این حس سریعاً رفع خواهد شد. برخی بیماران دچار تورم و قرمزی می‌شوند؛ این یک واکنش موقتی بوده و معمولاً کمی بعد از درمان فروکش می‌کند.

هزینه لیفت صورت و گردن بدون جراحی چقدر است؟

از آنجا که درمان با توجه به نیازهای بیمار طراحی و انجام می‌شود، هزینه آن برای بیماران مختلف متفاوت است. قیمت این روش به تعداد ناحیه‌هایی که به درمان نیاز دارند و تعداد تزریق‌هایی که برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن لازم است بستگی دارد.مشاوره رایگان شبانه روزی