تزریق ژل به چانه: اصلاح، فرمدهی و برجسته سازی چانه با ژل

هنگامی‌ که مسئله جوان سازی پوست و جوان تر به نظر رسیدن مطرح می‌‌شود روش‌های درمانی مختلفی ارائه می‌‌شود که تزریق ژل یکی از روش‌هایی است که شما برای داشتن صورت جوان تر کمک می‌‌کند. اما جوان سازی صورت تنها کاری نیست که از ژن ساخته است در واقع ژل می‌‌تواند باعث تغییر شکل و زاویه صورت شود. تزریق ژل به لب و گونه دو مورد از روش‌های کاربردی و بسیار پرطرفدار هستند. تزریق ژل به چانه نیز در افرادی که از ظاهر چانه خود رضایت ندارند بسیار پرطرفدار است. اما با مزایای تزریق ژل به چانه آشنایی دارید؟ با ما همراه باشید تا در این رابطه شما را راهنمایی کنیم.

 تزریق ژل به چانه چیست؟


 آیا می‌دانید منظور از اصلاح فرم چانه و برجسته سازی آن چیست؟ اجازه بدهید به زبان ساده برای شما این مسئله را توضیح بدهیم. تزریق ژل در چانه روش است که به تغییر شکل و برجسته کردن آن می‌پردازد تا حالت نامناسب آن اصلاح شود و شکل بهتری پیدا کند. به عنوان مثال افرادی که چانه کوتاهی دارند می‌توانند از تزریق ژل برای بهبود این مشکل استفاده کنند. روش‌های درمانی متعددی وجود دارد که به شما برای دستیابی به این هدف کمک می‌کند اما تزریق ژل یکی از روش‌های ساده و بسیار پرطرفدار است که به خاطر مزایای زیادی که دارد افراد زیادی متقاضی درمان با این روش هستند. اگرچه فرم دهی و زاویه سازی چانه در مقایسه با تزریق ژل لب یک روش کمتر شناخته شده است هر روز بر تعداد طرفداران این روش زیبایی در جهان افزوده می‌شود. به طور کلی هدف از تزریق ژل در چانه تغییر ظاهر آن و به وجود آوردن نتایج طبیعی و زاویه سازی آن است. تزریق ژل چانه توانسته است تغییرات بسیار قابل توجهی را در صورت به وجود بیاورد.

 چه افرادی می‌‌توانند متقاضی تزریق ژل چانه باشند؟


 همه افرادی که از واحد چانه خود ناراضی هستند و احساس می‌‌کنند تناسب خوبی با صورت آنها ندارد و به دنبال زاویه سازی چانه خود هستند می‌‌توانند با تقاضای تزریق ژل در چانه خود باشند. معمولاً این افراد به دنبال راهی برای اصلاح حالت صورت خود هستند تا بتوانند این مشکلات را برطرف کنند. در این موارد معمولاً فرم دهی چانه طرفداران بیشتری دارد. می‌توان از ژل برای رفع خطوط عمیق بین لب و چانه نیز استفاده کرد. تزریق ژل در زنان و مردان متقاضی درمان هیچ گونه خطری ندارد و به افرادی که دوست دارند به جوان سازی چانه خود بپردازند اما تمایل به انجام عمل جراحی پلاستیک ندارند توصیه می‌شود.

 مزایای تزریق ژل به چانه چیست؟


 اکنون این سوال مطرح می‌‌شود که تزریق ژل به چانه چه مزایایی دارد و چرا برای فرم دهی چانه تزریق ژل به جای سایر روش‌های درمانی توصیه می‌شود. در واقع دلایل زیادی برای تزریق ژل به چانه وجود دارد در بخش زیر به مزایای تزریق ژل اشاره می‌کنیم:

  • تزریق ژل یک روش غیر جراحی است یعنی شما با خطرات کمی مواجه خواهید شد و دوران بهبود در این روش بسیار کوتاه است. در نتیجه شما اصلاً نیازی به مرخصی گرفتن از محل کار خود ندارید و هیچ گونه اختلالی در انجام فعالیت‌های روزمره شما ایجاد نخواهد شد. شما می‌توانید پس از تزریق ژل مانند قبل کارهای روزانه خود را انجام دهید.
  • در تزریق ژل به نتایج مورد انتظار به سرعت به دست می‌‌آید و این یک مزیت مهم محسوب می‌شود. معمولاً نتایج حاصل از تزریق ژل چیزی حدود ۱۲ ماه باقی می‌‌ماند ولی از آن جایی که نتایج به دست آمده دائمی نیستند شما به تزریق مجدد ژل نیاز خواهید داشت.
  • اگر شما به دنبال فرم دهی چانه خود هستید تزریق ژل تنها روش غیر جراحی موجود است که می‌تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند. در این روش کلاژن و الاستین به طور مستقیم زیر سطح پوست شما تزریق خواهد شد و این امر باعث اصلاح فرم چانه می‌شود و چانه شما به نحوی فرم دهی می‌‌شود که با نمایش صورت همخوانی داشته باشد و پاسخگوی انتظارات شما باشد.
  • تزریق ژل با افزایش حجم و قدرت چانه از ورود علائم و نشانه‌های زود هنگام پیری جلوگیری می‌کند. با بالا رفتن سن حجم پوست کاهش پیدا می‌‌کند و در این شرایط خطوط پرانتزی در اطراف دهان به وجود می‌‌آیند که علت تشکیل شدن آنها از بین رفتن ساختار و حجم چانه در فرایند پیری است. با تزریق ژل می‌توان به خوبی این خطوط را از بین برد. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.
  • فرم دهی چانه باعث می‌شود که تعادل و تقارن خوبی در صورت شما ایجاد شود و این امر باعث بهبود اعتماد به نفس شما خواهد شد و میزان رضایت مندی شما را افزایش خواهد داد.

 ژل چانه از چه چیزی ساخته شده است؟


 ژل چانه از هیالورونیک اسید و موادی که شبیه ژل است ساخته شده است. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در بدن انسان وجود دارد و باعث افزایش حجم پوست می‌شود همچنین باعث آب رسانی به پوست خواهد شد.

 ژل چانه چگونه عمل می‌کند؟


 در افرادی که چانه آنها کوتاه است تزریق ژل باعث می‌شود چانه کشیده شود تر شود و حالت بهتری پیدا کند. ژل چانه باعث می‌شود که چانه شما جلو بیاید و حالت V شکل پیدا کند.

 تزریق ژل در چانه چگونه انجام می‌شود؟


 در این روش نیز مانند همه روش‌های زیبایی انجام مشاوره با پزشک کاملاً ضروری است. پزشک در جلسه مشاوره به ارزیابی چانه شما می‌پردازد و در این جلسه نوع و مقدار ژلی که شما نیاز دارید را مشخص خواهد کرد. پس از اتمام جلسه مشاوره صورت شما برای تزریق ژل آماده می‌شود. چانه شما تمیز می‌شود و سپس به کمک بی ‌حسی موضعی بی حس می‌گردد تا شما در طول درمان چیزی را احساس نکنید و کاملاً راحت باشید. سپس پزشک ژل را به درون چانه شما تزریق خواهد کرد. بر اساس انتظارات که شما از درمان دارید ممکن است لازم باشد فرایند تزریق در چند نقطه انجام شود. سپس پزشک به فرم دهی چانه می‌پردازد و شکل دلخواه شما را به وجود خواهد آورد.

 تزریق ژل به چانه چقدر طول می‌کشد؟


 معمولاً فرایند تزریق ژل به چانه چیزی حدود نیم ساعت طول خواهد کشید البته زمان تزریق ژل به وسعت قسمتی که قرار است درمان شود بستگی دارد.

 نتایج حاصل از تزریق ژل به چه صورت خواهد بود؟


شما می‌توانید پس از اتمام کار پزشک شاهد این نتایج به دست آمده باشید و ظاهر متفاوت خود را مشاهده کنید. خانه شما پس از تزریق کشیده تر می‌شود و زاویه خواهد داشت که به طور کلی باعث بهبود حالت صورت شما خواهد شد.

 آیا پس از تزریق ژل به استراحت نیاز دارید؟


 پاسخ این سوال منفی است و شما می‌توانید پس از اتمام درمان فوراً به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازید.

 آیا تزریق ژل به چانه عوارض دارد؟


 تزریق ژل به چانه یک روش غیر تهاجمی است و برخلاف عمل جراحی در این روش از هیچ گونه برشی استفاده نخواهد شد. تزریق ژل به یک روش ایمن است و هیچ گونه خطر یا عوارض جدی ندارد. ممکن است شما دچار مقداری کمی درد، تورم یا کبودی در موضعی که تحت درمان قرار گرفته است شوید اما نگران نباشید زیرا این عوارض قابل تحمل هستند و طی مدت کوتاهی برطرف خواهند شد.

 نتایج حاصل از تزریق ژل موقت است یا دائمی‌؟


 نتایج حاصل از تزریق ژل به چانه می‌تواند ۶ ماه تا یک سال باقی بماند اما به طور کلی ماندگاری ژل به نوع محصول انتخاب شده و مقدار ژل تزریق شده بستگی دارد.

 مراقبت‌های پس از تزریق ژل شامل چه مواردی است؟


 پس از تزریق ژل شما باید از لمس کردن یا ماساژ دادن موضعی که تحت درمان قرار گرفته است خودداری کنید. معمولاً تزریق ژل به چانه پس از دو روز در بهترین حالت ممکن دیده خواهد شد.

 سوالات متداول درباره تزریق ژل چانه


 آیا امکان تخلیه ژل وجود دارد؟

 در صورتی که شما از نتیجه به دست آمده رضایت نداشته باشید می‌توانید از پزشک بخواهید که اثر ژل را از بین ببرد. در این حالت پزشک از یک آنزیم که هیالورونیداز نام دارد استفاده می‌‌کند و آن را به درون موضع مورد نظر تزریق خواهد کرد. این آنزیم باعث حل شدن ژل هیالورونیک اسید خواهد شد. این فرآیند کاملا ایمن است و هیچ تاثیری بر روی بافت‌های اطراف محل تزریق ژل ندارد. شما می‌توانید طی مدت یک تا دو روز شاهد نتایج به دست آمده باشید.

 برای کسب نتایج دلخواه به چند جلسه تزریق ژل نیاز دارم؟

 معمولاً یک جلسه درمان کافی است اما برخی از بیماران خواستار کسب نتایج خاصی هستند و بر اساس انتظاراتی که از درمان دارند ممکن است به چند جلسه درمان نیاز داشته باشند. خاطر نشان می‌کنیم که نتایج حاصل از این روش همانند نتایج حاصل از عمل جراحی نیست و در صورتی که شما بخواهید نتایجی شبیه کاشت ایمپلنت چانه را به دست بیاورید به چند جلسه درمان نیاز خواهید داشت. البته تعداد جلسات درمانی مورد نیاز شما بیشتر باشد بدون شک باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

 برای کسب نتایج دلخواه به چه مقدار ژل نیاز دارم؟

 معمولاً تعداد دفعات توصیه شده برای تزریق ژل به چانه دو مرحله است و پزشک سرنگ خود را با یک سی سی ژل پر می‌کند و تزریق می‌نماید. معمولاً شما به دو تا سه سی سی ژل نیاز دارید تا فرم چانه شما اصلاح گردد.

 هزینه تزریق ژل چقدر است؟

 به طور کلی هزینه تزریق ژل به چانه در مراکز مختلف متفاوت است. عواملی که در تعیین هزینه ژل نقش دارند به نوع محصول مورد استفاده، مقدار ژل مورد نیاز و تعداد جلسات درمانی بستگی دارد.

 آیا روش‌های دیگری همانند تزریق ژل وجود دارد که به کسب نتایج بهتر کمک کند؟

 پزشک پس از انجام ارزیابی‌های اولیه چانه شما ممکن است پیشنهاد دهد که در کنار تزریق ژل از روش‌های دیگری نیز استفاده شود. معمولا بوتاکس شبیه تزریق ژل است. بوتاکس باعث می‌‌شود که عضلات شل شوند و نتایج خوبی به دست بیاید اما بدون تزریق بوتاکس، عضلات ناحیه چانه باعث جمع شدن پوست در هنگام انجام فعالیت چانه خواهد شد.

 یک پزشک خوب برای تزریق ژل به چانه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 میزان موفقیت تزریق ژل به چانه به مهارت و تخصص یک پزشک آموزش دیده بستگی دارد. هنگامی‌ که شما به دنبال یک پزشک با تجربه می‌گردید باید به خوبی تحقیق کنید و از مراجعه به اولین کلینیکی که در مسیر شما قرار دارد خودداری نمایید. از پزشک بخواهید که تصاویر قبل و بعد از تزریق ژل به چانه در بیمارانی که به مطب مراجعه کردند را به شما نشان دهد به این ترتیب شما می‌توانید به ارزیابی کار پزشک بپردازید. سوالات خود را از پزشک بپرسید. بهترین پزشک کسی است که همه مراجعین او از نتایج به دست آمده رضایت داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که پزشک از یک برند معروف و شناخته شده برای تزریق استفاده می‌کند.

 مقدار ژل مورد نیاز برای فرم دهی چانه چقدر است؟

مقدار ژل مورد نیاز به شرایط خاصی که شما انتظارش را دارید بستگی دارد. به طور کلی برای تزریق ژل در قسمت پایین صورت از قبیل ناحیه اطراف لب، خطوط ماریونت، خطوط پرانتزی و خطوط روی چانه شما به چیزی حدود ۵ تا ۱۱ میلی لیتر ژل نیاز دارید که مقدار ژل مورد نیاز برای چانه توسط پزشک تعیین می‌شود. سایز صورت، وضعیت پوست و اهدافی که شما از درمان دارید در تعیین مقدار ژل مورد نیاز نقش مهمی را ایفا می‌کنند. به عبارت دیگر هیچ روشی برای محاسبه دقیق مقدار ژل مورد نیاز برای فرم دهی چانه وجود ندارد. پزشک در جلسه مشاوره اطلاعات بیشتری را در این خصوص ارائه خواهد داد.

 آیا تزریق ژل درد دارد؟

 برای تزریق ژل باید سوزن مخصوص وارد پوست شود و احساس کمی درد کاملا طبیعی است اما پزشک به کمک داروی بی حس کننده از میزان درد شما می‌کاهد. البته در برخی از انواع ژل،  لیدوکائین وجود دارد و شما دچار درد نخواهید شد.

 آیا پس از تزریق ژل به چانه می‌توانم بخوابم؟

 پاسخ این سوال مثبت است اما باید به مدت سه شب چند عدد بالش زیر سر خود قرار دهید تا از فشار وارد شدن به صورت شما جلوگیری شود. حتماً به پشت بخوابید در غیر این صورت ریسک حرکت کردن ژل به سایر نقاط صورت وجود خواهد داشت.

 آیا تزریق ژل باعث افتادگی پوست می‌شود؟

 سوال خوبی مطرح شده است، هنگامی ‌که ژل به درون پوست تزریق می‌‌شود و به پر کردن ناحیه مورد نظر می‌پردازد مقداری پوست را می‌کشد. هنگامی ‌که پس از چند ماه ژل توسط بدن جذب می‌شود پوست دوباره به شرایط قبل از درمان بر خواهد گشت یعنی شبیه به شرایط قبل از تزریق خواهد شد اما مانند گذشته حالت شلی و افتادگی را ندارد.

 آیا پس از تزریق ژل باید چانه خود را ماساژ دهیم؟

 ماساژ دادن چانه پس از تزریق برخی از انواع ژل ضروری است اما بهتر است فقط از دستورات پزشک خود پیروی کنید. اگر پزشک به شما توصیه کرده که چانه خود را ماساژ بدهید به آرامی به انجام اینکار بپردازید اما اگر به شما هشدار داده که به چانه خود دست نزنید از دستکاری کردن این ناحیه خودداری نمایید. دلیل این کار واضح هست زیرا ژل هنوز به خوبی جذب نشده و دستکاری کردن آن می‌تواند باعث حرکت آن شود و نتایج به دست آمده را از بین ببرد.

مشاوره رایگان شبانه روزی