جراحی بینی گوشتی

رینوپلاستی (جراحی پلاستیک بینی) چیست؟

رینوپلاستی به عمل جراحی بینی که برای اصلاح شکل بینی انجام شود اطلاق می گردد. بینی به لحاظ اینکه در قسمت میانی صورت قرار گرفته در کانون توجه قرار داشته و زیبایی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.
افرادیکه که از نظر شکل خارجی بینی مشکلی دارند، اگر در داخل بینی نیز تغییرات ساختمانی وجود داشته باشد ممکن است از نظر تنفس، بویایی و حتی صحبت کردن (تودماغی) دچار مشکل باشد لذا جراحی بینی در این افراد علاوه بر اصلاح فرم ظاهری بینی می تواند انسداد بینی بیمار را برطرف نماید.

ارزیابی خواسته های بیمار و انتظارات او از عمل خود و هدایت آن:

جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی به شمار می رود، که این امر قطعا به علت نقش مهمی است که بینی در زیبایی چهره انسان دارد. شخص می خواهد با زیبا سازی بینی خود به زیبا سازی دلخواه در چهره برسد. این خواسته کاملا طبیعی بوده و لذا نکته مهم در اینجا اخذ نتیجه و رضایتمندی بیمار بعد از عمل است و اما میزان رضایتمندی بیمار درصد بسیاری بستگی به چگونگی خواست او نیز دارد. طبیعی است که هر چه خواست بیمار منطقی تر و با واقعیات منطبق تر باشد قطعا میزان رضایتمندی وی از عمل بالاتر است. اما خواست معقول برای کسب زیبایی چه می تواند باشد ؟ این امر به دو اصل برمیگردد: یکی درک شخص از تعریف زیبایی و دیگری میزان توانی که چگونگی اسکلت و نسج بینی و صورت بیماربرای تغییرات مورد نظروی را دارد. بطوریکه که حاصل بهترین کار جراح بینی خوب بتواند به این تعریف نزدیک شود.

جراحی زیبایی بینی در بینی های گوشتی با چه محدودیت ها و مسائلی رو به رو است؟

به لحاظ ساختاری اسکلت حمایتی بینی ،جهت شکل دادن و خوش فرم کردن بینی گوشتی ضعیف است ،بنابراین در جراحی بینی گوشتی باید ابتدا سایز بینی تعدیل شود و غضروف هایی که در وضعیت مناسب نیستند جابه جا گردند و سپس ساختارهای ضعیف توسط پیوندهای غضروفی تقویت شود.
ضخیم بودن پوست در بینی های گوشتی یک فاکتور محدودکننده است .پوست ضخیم قابلیت چسبیدن کامل به اسکلت کوچک شده زیر خود را ندارد، در نتیجه بینی برجستگی پیدا می کند و سبب می شود علیرغم جراحی، سر بینی همچنان پهن و بدون فرم جلوه کند
نکته دیگر در جراحی بینی گوشتی این است که تورم بعد از عمل در این بینی ها زمان زیادی می برد تا کاملا محو شود. به عبارت دیگر حداقل یکسال برای فرم گرفتن بینی بعد از عمل زمان لازم است.

نحوه انجام عمل چگونه است؟ و عوارض بعد از عمل چیست؟

رینوپلاستی با بی حسی موضعی و یا با بیهوشی عمومی قابل انجام است. برشهای جراحی عمدتا از داخل بینی انجام می شود. بعد از عمل ممکن است کبودی و تورم به میزان متغیری وجود داشته باشد ( بسته به شرایط بیمار، تکنیک جراحی و نوع ابزار مصرف شده ).

اگر چه اکثر جراحان پلاستیک نتایج موفقی را در جراحی زیبایی پره بینی ارائه می‌دهند، اما گاهی اوقات دستیابی به آن نتایج دشوار است. در اینصورت عمل ترمیمی بینی برای بیمارن انجام می شود و با این عمل جراحی، مشکلات خاص بعد از جراحی زیبایی بینی اولیه را اصلاح می‌نمایند.

آیا روش جراحی بینی استخوانی با بینی گوشتی متفاوت است؟

ابتدا یک نکته را بگویم. در ایران به ندرت ممکن است با کسی برخورد کنیم که فقط بینی گوشتی یا بینی استخوانی داشته باشد و در اغلب موارد ترکیب هر دو وجود دارد و باید تکنیک‌های مناسب برای هر دو را به کار برد.
در بینی‌های استخوانی مهم‌ترین کار، کاستن از حجم بینی و شکل‌دهی به آن است، در حالی که در بینی‌های گوشتی مهم‌ترین اقدام کاستن بافت از یک قسمت و افزودن بافت به قسمت یا قسمت‌های دیگر است.
بافت افزودنی در اغلب موارد غضروفی است که از تیغه بینی برداشته می‌شود، ولی گاهی به علت سابقه ضربه یا شکستگی یا به دلیل نامشخص تیغه غضروفی بینی، استخوانی می‌شود و قابل استفاده نیست. در این هنگام معمولا انتخاب دوم غضروف گوش است.
لازم به ذکر است که برداشتن غضروف از گوش اثر بسیاری کمی بر جای می‌گذارد و نباید برای افراد نگرانی ایجاد کند.
جراحی بینی گوشتی بسیار مشکل است و توصیه می‌کنم که فقط توسط جراحان باتجربه انجام شود.

Nose-Surgery
اقدامات قبل از جراحی بینی

حداکثر پس از گذشت 6 ساعت از عمل جراحی بینی ،اگر شرایط جسمی شما اجازه دهد ، می توانید کلینیک یا بیمارستان را ترک نمایید
عمل جراحی بینی شما تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی و البته با توافـق و همفکری شما و متخصص عمل بینی دکتر شریعتی انجام خواهد شد .
حتما و لطفا حداقل از 2 هفته قبل از عمل بینی، از مصرف داروهای ضد انعقاد ، آسپرین یا ترکیبات مشابه مانند ایبوپروفن ، دیکلوفناک , پیروکسیکام و …اکیدا خودداری نمایید.
مدت زمان عمل جراحی بینی ، بسته به وضعیت نوع بینی و صورت شما 2 تا 3 ساعت می باشد و شما می بایست 2 ساعت قبل ازشروع عمل ، جهت انجام مقدمات و نکات قبل از عمل بینی در محل کلینیک یا بیمارستان حضور داشته باشید
از 6 ساعت قبل از عمل بینی ، از خوردن هرگونه خوراکی یا آشامیدنی خودداری نمایید .
وجود هرگونه سرماخوردگی را 6 ساعت قبل ازجراحی ، به دکتر شریعتی اطلاع دهید.

جراحی زیبایی بینی با لیزر

استفاده از جراحی زیبایی بینی با لیزر بسیار محبوب و رایج است. با این حال، این روش برای همه مناسب نیست. اگر بینی شما بزرگ و قوز دار  است، نیاز به جراحی زیبایی بینی دارید. زیرا لیزر فقط چربی‌های زیر پوست بینی را کاهش می‌دهد و قادر به حذف غضروف و برآمدگی روی بینی نیست.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است