درمان و رفع خطوط و چین چروک روی بینی با تزریق بوتاکس

چین و چروک روی بینی (خطوط بینی خرگوشی)، به خطوط و چین‌هایی گفته می‌شود که به تدریج با بالا رفتن سن در بالای بینی ظاهر می‌شوند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی، بیمارانی که مایل به رفع خطوط بینی با تزریق بوتاکس هستند را تحت درمان قرار می‌دهند.

[alert type=”custom” close=”false” icon=”fa fa-hand-o-left” color=”#000000″ background_color=”#c686be”]

چین و چروک روی بینی اغلب توسط تزریق بوتاکس در دو طرف بینی و همچنین در خط عرضی روی پل بینی درمان می‌شود. در این روش، تنها مقدار بسیار کمی از بوتاکس برای درمان چین و چروک روی بینی استفاده می‌شود. اگر از چین و چروک عمیق روی بینی و خطوط سطحی بینی خود خسته شده‌اید، از طریق شماره‌های 0218833402902188333259 جهت رزرو نوبت مشاوره با کارشناسان ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی تماس حاصل نمایید. متخصصان ما آماده ارائه درمان تخصصی بوتاکس و کمک به شما برای رفع این چین و چروک‌ها هستند.[/alert]

چین و چروک‌ روی بینی چیست؟


چین و چروک‌ روی بینی چیست؟

چین و چروک روی بینی، خطوط ریز و چین‌هایی هستند که در قسمت بالای بینی ظاهر می‌‌شوند. این چروک‌ها ” خطوط بینی خرگوشی ” نامیده می‌شوند، زیرا شبیه چین و چروک‌هایی هستند که در هنگام جمع شدن بینی خرگوش تشکیل می‌‌شوند. تشکیل این خطوط از فردی به فرد دیگر تا حد زیادی متفاوت است. در برخی از افراد این چروک‌ها خطوط ریزی هستند که تنها در هنگام فشرده و جمع شدن بینی نمایان می‌شوند. اما در افراد دیگر، چین و چروک روی بینی آنقدر قابل توجه است که با حالات عادی صورت قابل مشاهده می‌باشد.

تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک روی بینی


بیمارانی که از چین و چروک عمیق روی بینی خود ناراحت هستند، باید برای درمان بوتاکس با یک متخصص مشورت کنند. سم اونابوتولینیوم A یک نورومدولاتور است که تزریق آن به عضلات مورد نظر مانع انقباض آن‌ها توسط تکانه‌های عصبی می‌شود. زمانی که پزشک متخصص آن را در مکان‌های دقیق اطراف بینی تزریق می‌کند، انقباض عضلاتی که باعث چین و چروک روی بینی می‌شوند، متوقف شده و در نتیجه پوست روی بینی صاف و جوان‌تر خواهد شد.

برای چین و چروک روی بینی به خصوص خطوط عمیق آن، ممکن است از طریق ترکیبی از بوتاکس، لیزر و تزریق ژل، نتایج مطلوبی بدست آورد. در طول مشاوره، در مورد گزینه‌های خود با پزشک بحث و مشورت کنید تا یک طرح درمانی مختص به نیازهای منحصر به فرد شما را تهیه و تنظیم نماید.

مراحل تزریق بوتاکس

 • بیمار بر روی یک تخت نشسته و بر یک پشتی، به عقب تکیه می‌دهد.
 • منطقه تزریق، تمیز و ضدعفونی می‌شود.
 • پوست روی عضلاتی که قرار است تزریق شود، با یک نشانگر مخصوص پوست، علامت زده می‌شود.
 • تزریق بوتاکس بر قسمت بالای بینی، به سمت طرفین پل بینی و در منطقه‌ای که حداکثر چین و چروک را دارد، انجام می‌شود.
 • عمق تزریق بسیار سطحی است و بر روی پوست پوشاننده عضله بینی انجام می‌شود. سپس بوتاکس در داخل عضله بینی منتشر می‌شود.
 • باید دقت شود تا تزریق به پهلو (به دو طرف) و یا به سمت پایین انجام نشود، تا از اثرات بوتاکس بر عضله بالا برنده لب بالا و پره‌های بینی که از پهلوی بینی به سمت لب بالا امتداد دارد، جلوگیری شود.
 • تزریق بوتاکس به عضلات حدود 30 ثانیه طول می‌کشد.
 • برای جلوگیری از بروز کبودی، فشار ملایمی به منطقه تزریق اِعمال می‌شود.
 • در پایان، علامت‌گذاری روی پوست پاک می‌شود.

دوز بوتاکس برای تزریق عضله حلقوی دهان (که در تصویر بالا نشان داده شده) برای رفع خطوط افراد سیگاری عبارتند از:

 • برای زنان: 2- 6 واحد در هر طرف
 • برای مردان 4-8 در هر طرف

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

کبودی مختصری ممکن است رخ دهد، اما می‌توان آن را با آرایش پنهان کرد. این کبودی ظرف چند روز برطرف می‌شود. تأثیر بوتاکس بعد از 3-10 روز آغاز خواهد شد و بین 2 و 7 ماه، دوام خواهد داشت. ماندگاری تاثیرات بوتاکس به دوز تزریق شده و فیزیولوژی بیماران بستگی دارد. در برخی از بیماران، حل شدن بوتاکس سریع‌تر از دیگران رخ می‌دهد.

گاهی اوقات از بیمارانی که برای اولین بار این درمان را انجام داده‌اند، درخواست می‌شود تا پس از 2-3 هفته برای چک کردن وضعیت بینی و تکرار درمان (در صورت نیاز) دوباره مراجعه کنند. اکثر بیماران یک یا دو با در سال نیاز به تزریق بوتاکس دارند.

روش‌های پیشگیری از چین و چروک روی بینی


چگونه می‌توان از نمایان شدن چین و چروک بینی جلوگیری کرد؟ پیدایش تمام چین و چروک‌ها بخش طبیعی از روند پیری هستند، بنابراین جلوگیری کامل از ظهور آن‌ها دشوار است. اما پیروی از یک رژیم ضد پیری و مراقبت از پوست همیشه مفید است. تنها با شناختن آنچه که باید با آن مقابله کنید، می‌توانید تفاوت چشمگیری ایجاد کنید. اگر شما دارای خطوط روی بینی هستید و از آن آگاهید، می‌توانید آگاهانه به حالات مکرر صورت خود توجه کرده و سعی کنید تا آنجا که ممکن است از جمع کردن بینی خود خودداری کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید تزریق پیشگیرانه بوتاکس را برای شل شدن عضلات و کاهش حالات تکراری صورت خود انجام دهید.

پرسش‌های متداول


تعیین اینکه کدام درمان زیبایی بهترین کمک را برای رسیدن به نتایج مورد نظرتان به شما ارائه می‎‌دهد، دشوار است. بنابراین کارشناسان بوتاکس ما در کلینیک زیبایی رازی با پاسخ به برخی از سؤالات متداول در مورد از بین بردن چین و چروک روی بینی، این روند را آسان‌تر می‌کنند.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

این تزریق به طور کلی بدون درد است، با این حال، اگر بیمار در مورد درد تزریق نگران باشد، پزشک می‌تواند قبل از تزریق از یک کرم بی‌حس کننده موضعی بر روی منطقه درمان استفاده کند.

نتایج تزریق بوتاکس چه مدت دوام خواهد داشت؟

مدت زمانی که یک بیمار نتایج مطلوب را پس از تزریق بوتاکس تجربه می‌کند، بستگی به چندین عامل دارد. اولین عامل، مقدار واحد بوتاکس است که پزشک شما برای تزریق مناسب می‌داند. دیگر اینکه، متابولیسم بدن هر فرد متفاوت است. بنابراین نتایج هر فرد نیز متفاوت خواهد بود. نتایج تزریق بوتاکس به طور معمول بین 4 و 6 ماه پایدار خواهد بود و با محو شدن اثرات بوتاکس، می‌توان این درمان را دوباره تکرار کرد.

آیا می‌توانم بوتاکس را همزمان با دیگر روش‌های زیبایی برای رفع چین و چروک روی بینی انجام دهم؟

بله! تزریق بوتاکس، از جملهDysport  و Xeomin اغلب به طور همزمان با تزریق ژل و لیزر درمانی انجام می‌شود. شما می‌توانید در طول مشاوره در مورد تمام گزینه‌های مورد نظر خود با پزشک بحث و گفتگو کنید، به این ترتیب ایشان می‌توانند برنامه درمانی مناسب برای نیازهای منحصر به فرد شما را فراهم سازند.

چه کسی باید درمان بوتاکس را برای درمان چین و چروک روی بینی انجام دهد؟

این تزریق فقط باید توسط متخصصان با تجربه در زمینه تزریق بوتاکس، مانند متخصصان ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی انجام شود. این تزریق اگر توسط یک متخصص انجام شود، روشی ایمن و مؤثر خواهد بود.

هزینه تزریق بوتاکس برای چین و چروک روی بینی چقدر است؟

هزینه‌های بوتاکس برای هر فرد متفاوت است و به منطقه درمان و تعداد واحد بوتاکس تزریق شده بستگی دارد. زمانی که پزشک برنامه درمانی شما را تهیه نمود، هزینه انجام تزریق تعیین خواهد شد.

مزایای تزریق بوتاکس (سم بوتولینوم) برای رفع خطوط خرگوشی چیست؟

با استفاده از تزریق بوتاکس در عضلات هر دو طرف بینی به راحتی می‌توان خطوط خرگوشی را از بین برد. تزریق بوتاکس راه حل بی‌خطر و غیرجراحی برای بسیاری از خطوط چین و چروک و تغییراتی است که در اثر افزایش سن در صورت ایجاد می‌شود. بوتاکس یک راه حل موقتی می‌باشد و اثرات آن دائمی نمی‌باشند. اگرچه امکان دارد که تاثیرات کامل تزریق بوتاکس تا چند هفته پس از درمان قابل مشاهده نباشند، این تاثیرات معمولا 3 تا 4 ماه ماندگاری دارند. تزریق بوتاکس روشی آسان بوده و سریع انجام می‌شود.

چقدر طول می‌کشد تا از بین بردن خطوط خرگوشی با تزریق بوتاکس اثر کند؟

پس از تزریق بوتاکس بسته به برند ماده ضد چروک استفاده شده، بین 5 تا 12 روز طول می‌کشد تا درمان اثر کند.

خطرات از بین بردن خطوط خرگوشی با تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس برای رفع خطوط خرگوشی روشی بسیار بی‌خطر بوده و خطرات بسیار کمی به دنبال دارد. امکان دارد کبودی مختصری در قسمت تزریق ایجاد شود که البته این مشکل شایع نمی‌باشد.

 

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

مشاوره رایگان شبانه روزی