رفع چروک دور چشم

Wrinkles-eyes

راه و روش های مختلفی از قبیل بوتاکس و استفاده از ماسک ها برای رفع چروک دور چشم وجود دارد. معمولا از تزریق بوتاکس برای بازیابی فوری جوانی و شادابی پوست صورت استفاده می‌کنند. اما طبق معمول راز زیبایی پوست زنان شرقی با تمام این روش ها متفاوت است و همین موجب شده است که دانشمندان و پزشکان زیبایی کشورهای دیگر در مورد روش های مختلف زیبایی سنتی زنان ژاپنی و کره ای به طور علمی تحقیقات انجام دهند و به دلیل و راز آنها پی ببرند. هزینه بوتاکس نیز به تعداد ناحیه‌های مورد درمان بستگی دارد.

طبق گفنه ها زن های ژاپنی بسیار نسبت به پوستشان بسیار حساس هستند و روش هایی را سالهاست که از روش هایی سنتی برای جلوگیری از چروکیدگی پوستشان استفاده می کنند. چینی ها و ژاپنی ها از یک روش سنتی قدیمی برای جلوگیری و درمان چروک دور چشم شان استفاده می کنند که این روزها در کشورهای اروپایی بر روی آن تحقیقات و مطالعاتی انجام شده است تا با روش های دیگر برای محو کردن و از بین بردن این عارضه مقایسه شوند.

روشی که از گذشته تا امروز در بین زنان چینی و ژاپنی برای از بین بردن چروک زیر چشم استفاده می شده است استفاده از پیله های کرم ابریشم است.

پیله ی کرم ابریشم حالت سایشی و تراشنده دارد و به دلیل بافت خاص حس چرب بودن را ایجاد نمی کند.

پزشکان فرانسوی بر روی یک زن به مدت سه هفته از این روش برای رفع چروک دور چشم استفاده کرده اند هفته ی اول پوست صورت او کمی احساس خشکی می کرد و هیچ تفاوت و تغییری احساس نمی شد تا اینکه وارد هفته ی دوم مصرف پیله ی کرم ابریشم شد . جالب است بدانید که از پیله ی کرم ابریشم می توان برای از بین بردن پف زیر چشم و به عنوان ماده جوان کننده ی پوست استفاده کرد.

روش های رفع چروک دور چشم

لیزر درمانی

از اشعه میکرو لیزر ضعیف برای دسترسی به چروک هایی که ممکن است در لایه های زیرین پوست زیر چشم وجود داشته باشد استفاده می کنند تا ساختارهای محافظ در برابر پیری را درمان کنند. یکی از روش ها ایجاد سوراخ های میکروسکوپی روی پوست چروک شده پلک است. این روش به پوست این شانس را می دهد که با احیای تولید کلاژن جدید بهبود یابد.

لیزرهای مختلفی برای رفع چروک دور چشم وجود دارند که شما می توانید به دنبال آن ها بروید و هر شیوه هم طرفداران و مخالفان خاص خود را دارد. شایع ترین این شیوه ها عبارت است از لیزر فراکسل: فرکشنال .CO2

پر کننده های پوست

گزینه دیگر برای خلاص شدن از شر چروک ها و درمان چین و چروک صورت  پر کننده های پوست هستند. پرکننده های پوست برای درمان چروک های دور چشم راهی موثر هستند. در این شیوه از برخی از پرکننده ها برای جایگزین کردن حجم از دست رفته پلک ها استفاده می شود که این به خلاص شدن از شر چروک ها کمک می کند. بیشتر پرکننده های پوست بیش از یک سال دوام می آورند و چروک های دور چشم را فورا از بین می برند.

مواد طبیعی

- لانولین

لانولین خالص 5 قاشق غذاخوری، یک شیشه کوچک روغن بادام شیرین، (روغن زیتون یا روغن کرچک)

لانولین را در ظرفی ریخته روی حرارت بخارآب قرار دهید. بعد روغن بادام را کم کم به آن بیفزایید آن قدر باید روغن اضافه گردد تا مخلوط زیاد رقیق نشود و غلظت کرم را داشته باشد. کرم آماده شده را در ظرف شیشه ای دردار بریزید این کرم را در هنگام ماساژ زیر چشم و مواقع دیگر می توان استفاده کرد زیرا بسیار تقویت کننده است و باعث رفع چین و چروک دور چشم  می گردد. به جای رغن بادام می توان از روغن کرچک و یا روغن زیتون هم استفاده کرد.

- گشنیز

عسل 2قاشق غذاخوری، تخم گشنیز 2 قاشق غذاخوری، روغن زیتون 1 قاشق چایخوری، آب مقداری .

تخم گشنیز را کوبیده و داخل آب ریخته، روی حرارت بگذارید هنگامی که آب جوش آمد حرارت را قطع کرده بگذارید سرد شود محلول را صاف کرده و 3 قاشق غذاخوری از آن را به داخل عسل ریخته و روغن زیتون را هم اضافه نمایید و خوب هم بزنید و روی حرارت بخار آب قرار دهید و خوب مخلوط نمایید . کرم آماده شده را در ظرف دردار بریزید هر روز دو مرتبه از این کرم به زیر چشم مالیده و بعد از 15 دقیقه کرم را بشویید.

- یاس

گل یاس 1 استکان کوچک، روغن بادام شیرین 5 قاشق غذاخوری.

گل یاس را از گرد و غبار پاک کنید مادگی این گل هورمون های زیادی دارد. لذا از این لحاظ جایگزین هورمون های حیوانی در زیبایی شده است. گل یاس را در استکان یا شیشه ای بریزید و روغن بادام شیرین را بر روی آن بریزید بطوریکه روی گل ها را بپوشاند. به مدت 20 روز آن را در مقابل نور خورشید قرار دهید. بعد آن را از صاف عبور دهید کرم به دست آمده جهت درمان پوستهای خشک و رفع چروک دور چشم بسیار مفید می باشد.

- زیتون

روغن زیتون 2قاشق غذاخوری، سفیده تخم مرغ 1 عدد.

در ابتدا سفیده تخم مرغ را به قدری بزنید تا کف کند سپس روغن زیتون را به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید. مخلوط آماده شده را به زیر چشم ها مالیده و مدت 20 دقیقه صبر کرده، سپس با شیر و پنبه به  آرامی ماسک دور چشم را پاک کرده و شستشو دهید.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است