سوالات رایج درباره تزریق بوتاکس


در ادامه ما به بررسی مهمترین و شایع‌ترین سوالات در زمینه تزریق بوتاکس پرداخته‌ایم با این وجود در صورتی که سوال شما در ادامه پاسخ داده نشده بود و یا نیاز به مشاوره برای تزریق بوتاکس داشتید می‌توانید با شماره‌های 0218833402902188333259 برای طرح سوال یا رزرو نوبت تماس حاصل نمایید.

درمان بوتاکس چیست؟


بوتاکس سم بوتولینوم خالص است که برای صاف کردن چین و چروک‌ها و خطوط صورت به کار برده می‌شود. بوتاکس به خوبی خطوط پیشانی، خط خنده و خط اخم را از بین می‌برد. بوتاکس در عضله‌های این ناحیه‌ها تزریق می‌شود و عضله‌ها را ضعیف می‌کند که این امر به نوبه خود خطوط حالت‌های مختلف صورت مانند اخم یا خنده را کاهش می‌دهد. بوتاکس عضله‌ها را به گونه‌ای شل می‌کند که دیگر به طور کامل منقبض نمی‌شود. بوتاکس مانع رسیدن تکانه‌های عصبی به عضله‌های ظریف صورت و موثر در ایجاد چین و چروک می‌شود.

آیا بوتاکس از چین و چروک جلوگیری می‌کند؟


مطمئناً. بوتاکس و رقبایی مانند دیسپورت و زئومین سموم تخلیص شده‌ای هستند که خطوط افقی پیشانی، خطوط عمودی اخم و خط خنده را موقتاً از بین می‌برد یا کم می‌کند. بوتاکس گوشه‌های دهان را که در اثر افزایش سن افتاده بالا می‌برد، حالت بوقلمونی غبغب را از بین می‌برد، خطوط اطراف دهان سیگاری‌ها را محو می‌کند و چین و چروک‌های عمودی روی گردن را برطرف می‌کند.

دیسپورت چیست؟


دیسپورت داروی تجویزی نوروتوکسین است که کاربردی مانند بوتاکس دارد و به روشی مشابه از آن استفاده می‌شود. دیسپورت فراورده‌ای بسیار موثر و قابل رقابت با بوتاکس است که موقتاً چروک‌ها را کاهش می‌دهد.

آیا بوتاکس باعث بی‌حسی و غیرطبیعی بودن صورت می‌شود؟


بوتاکس بر عصب‌های حسی اثر نمی‌گذارد یا باعث بی‌حسی نمی‌شود. چنانچه بوتاکس به درستی تزریق شود، پیشانی را اندکی بالا می‌برد تا چهره حالتی خوشایند و صادقانه بیابد. اما اگر بوتاکس بیش از حد در ناحیه خطر، یعنی در خطوط افقی روی پیشانی تزریق شود، حالتی غیرطبیعی به چهره می‌دهد. به همین دلیل باید به پزشکی مجرب مراجعه کنید که اندازه عضله‌ها و مقدار بوتاکس لازم را به خوبی برآورد کند.

آیا اثر بوتاکس دائمی است؟


خیر. بوتاکس محلولی موقتی برای صاف کردن پیشانی و از بین بردن خطوط اخم، خنده و اطراف چشم است. اثر بوتاکس بعد از 4 تا 6 ماه از بین می‌رود. با این حال خطوط اخم پس از چند بار تزریق به مرور زمان کمتر می‌شود، چون عضله‌ها به سمت حالت آرام‌تر و بی‌حرکت‌تر متمایل می‌شود.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟


تزریق بوتاکس مانند اکثر آمپول‌ها اندکی دردناک است، به ویژه اگر بین دو ابرو تزریق شود. برخی پزشکان بی‌حسی موضعی را ده دقیقه پیش از عمل انجام می‌دهند یا ناحیه مورد نظر را با یخ کرخت می‌کنند.

آیا بوتاکس اثر جانبی دارد؟


هر دارویی اثر جانبی دارد، بوتاکس نیز مستثنی نیست. خوشبختانه اثرهای جانبی بوتاکس خفیف و کوتاه مدت است. افتادگی ملایم پلک یا ابرو در یک تا پنج درصد موارد مشاهده می‌شود که معمولاً ظرف دو هفته برطرف می‌شود. برخی بیماران نیز با کبودی خفیفی مواجه می‌شوند. جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه عوارض و اثرات بوتاکس کلیک کنید.

درست است که پس از تزریق بوتاکس احتمال افتادگی پلک وجود دارد؟


اثرهای جانبی نادر و موقتی است که یکی از آنها افتادگی پلک است. احتمال بروز این عوارض بسیار پایین است و موارد نادر بروز یافته دائمی نیست و پس از چند روز تا چند هفته برطرف می‌شود.

سن مناسب شروع تزریق بوتاکس چند سالگی است؟


تزریق بوتاکس تا قبل از نمایان شدن چین و چروک‌ها و تمایل به پوشاندن آن‌ها ضرورتی ندارد. تزریق بوتاکس در هر زمانی که چین و چروک‌ها باعث ناراحتی شود، ایمن است. استفاده درازمدت از بوتاکس هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

ماندگاری اثر بوتاکس چقدر است؟


ماندگاری اثر بوتاکس در تمام بیماران یکسان نیست، اما نتایج چشمگیر این تزریق معمولاً سه و نیم تا چهار ماه ماندگاری دارد.

آیا اطرافیان متوجه تزریق بوتاکس می‌شوند؟


بله و خیر. صورت پس از تزریق شاداب‌تر و سرحال‌تر و احتمالاً جوان‌تر به نظر می‌رسد. اما اگر بوتاکس به خوبی تزریق نشود، چهره حالتی غیرطبیعی پیدا می‌کند و اطرافیان متوجه این تزریق می‌شوند. پیشانی صاف و درخشان یا خط اخم و خنده‌ای که هنگام خندیدن یا گریه کردن حرکت نمی‌کند از نشانه‌های تزریق ناموفق است.

دوران پس از تزریق بوتاکس چگونه است؟


تزریق بوتاکس عوارض خاصی ندارد. نتایج پس از چند روز قابل مشاهده است و ظرف دو هفته بهتر می‌شود. برخی متخصصین معتقداند که اثر دیسپورت سریع‌تر مشخص می‌شود، اما هیچ دلیلی برای اثبات این موضوع در دست نیست. بیمارانی که آسپرین یا داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب مصرف می‌کنند، کبودی‌های آبی رنگ نقطه نقطه‌ای روی پوستشان ایجاد می‌شود. بیماران می‌توانند بلافاصله پس از عمل آرایش کنند، اما ورزش سنگین تا 24 ساعت ممنوع است.

آیا هزینه بوتاکس بالا است؟


بوتاکس یکی از درمان‌های زیبایی صورت با هزینه قابل قبول است که در سراسر جهان حتی در میان اقشار کم‌درآمد نیز هواداران بسیاری دارد. هزینه تزریق بوتاکس نیز مانند هر سرمایه‌گذاری مرتبط با زیبایی دیگری مانند کوتاه کردن و رنگ کردن مو، سفید کردن دندان و لایه‌برداری با مواد شیمیایی باید با توجه به انتظارات از عمل و نتیجه نهایی سبک و سنگین شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با پزشک معالج خود مشورت کنید.

بوتاکس به کجای بدن می‌رود؟


بوتاکس نزدیک به عضله‌ها در محل تزریق می‌ماند. بوتاکس پس از تزریق متابولیزه می‌شود و ظرف چند ساعت به فراورده‌های جانبی طبیعی تجزیه می‌شود.

آیا چین و چروک‌ها پس از از بین رفتن اثر بوتاکس بدتر می‌شود؟


خیر. چین و چروک‌های صورت پس از از بین رفتن اثر بوتاکس یا توقف تزریق بدتر نمی‌شود. بوتاکس زمان را متوقف می‌کند یا گذر آن را آهسته‌ می‌کند. پس از توقف تزریق بوتاکس زمان به روال طبیعی می‌گذارد و در بدترین حالت به وضعیت اولیه برمی‌گردید. اگر تزریق بوتاکس را پس از چند سال استفاده قطع کنید، چون عضله‌ها عادت به شل بودن کرده‌اند، صورت از زمان شروع تزریق بهتر و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

بوتاکس برای میگرن مفید است؟


متخصص بوتاکس را با سوزن‌هایی بسیار ظریف در 7 نقطه معین از سر و گردن تزریق می‌کند. دوره کامل تزریق شامل 31 تزریق است.مشاوره رایگان شبانه روزی