عمل جراحی بینی

میزان درد بیمار پس از عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) چقدر است؟
معمولاً پس از عمل زیبایی بینی بیماران درد ندارند. موارد نادر درد نیز به خوبی با استامینوفن کنترل می‌گردد.

جراحی بینی چگونه انجام می‌شود؟

عمل بینی یک عمل جراحی پیچیده است. بسیاری بر این باورند که این عمل جراحی تنها به منظور زیبا نمودن شکل ظاهری بینی یا برای درمان شکستگی بینی انجام می پذیرد. ولی نکته مهم در جراحی بینی این است که طی این عمل جراحی اشکالات مهم و اصلی بینی نیز مرتفع می گردد. بسیاری بیماران به دلیل آسیب ‌ها و مشکلات مدیکال نیاز به این عمل زیبایی دارند. برخی افراد نیز دچار مشکلات تنفسی به دلیل فرم و شکل بینی هستند، در این شرایط جراح علاوه بر بازسازی بینی که موجب بهبود تنفس بیمار می گردد شکل و ظاهر بینی را با جراحی زیبایی اصلاح می کند. به این ترتیب با اصلاح وضعیت تنفسی، فرد زندگی نرمال و خوبی خواهد داشت.
جراحی بینی به دو شکل باز و بسته انجام می‌شود. در روش باز با یک برش در زیر بینی، پوست بینی از اسکلت استخوانی-غضروفی جدا شده و بلند می گردد. در روش باز دست جراح بینی بسیار بازتر است. ولی جراحی بینی به روش بسته بدون برش پوستی مذکور انجام می پذیرد. در جراحی بینی به روش بسته تمام برش‌ها داخل بینی قرار دارد. معمولاً زمانی از روش باز استفاده می‌شود که جراح بخواهد در فرم بینی تغییر قابل توجه و عمده ای ایجاد کند. لازم به ذکر است که برش پوستی در جراحی باز بسیار کوچک است و به راحتی پس از عمل بینی ترمیم می گردد.

چه افرادی به جراحی بینی نیاز دارند؟

افرادی که بینی بزرگ و بسیار پهن و یا حتی بسیار کوچک دارند معمولاً کاندیدای مناسبی برای بهبود شکل ظاهری بینی از طریق عمل جراحی زیبایی بینی هستند. دیگر افرادی که به جراحی بینی نیاز دارند بیمارانی هستند که دچار مشکلات ساختاری یا شکستگی غضروف بینی هستند. مشکلاتی که باعث می‌شود کیفیت زندگی کاهش پیدا کند. معمولاً تصادف و یا وارد شدن ضربه به بینی از مهم‌ترین عوامل تغییر فرم بینی هستند. در اینگونه موارد نیز فرد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی می‌باشد.
آیا مدت زمان معینی برای چسب بینی وجود دارد؟
خیر. بر حسب شرایط این زمان متغیر است. افرادی که دارای پوست ضخیم‌تری هستند معمولاً مدت زمان بیشتری به چسب نیاز دارند. به طور متوسط این زمان ۴ الی ۶ هفته می‌باشد. در این مدت هفته ای ۱ یا ۲ بار چسب بینی تعویض می‌گردد. لازم به ذکر است که بر خلاف ذهنیت عموم مردم استفاده طولانی مدت از چسب همواره به نتایج دلخواه منتهی نمی‌شود.
Lip-Gallery-Best-00
آیا جراحی زیبایی بینی خطرناک است؟

عوامل خطرساز در جراحی بینی به دو دسته تقسیم میشود: عوامل مربوط به بیهوشی و عوامل مرتبط با جراحی.

در بیهوشی نیز علل خطرناک میتواند به خود بیمار، یعنی بیماری‌های زمینه‌ای و یا عوارض بیهوشی مربوط شود. مثلا بیهوشی در فردی که بیماری شدید قلبی یا ریوی دارد پرخطر است. گاهی نیز مسائل بیهوشی از قبیل حساسیت‌های دارویی حین عمل میتواند خطر آفرین باشد.
در پاره‌ای موارد خطر به دلیل نوع عمل جراحی می‌باشد، مثلا جراحی روی عروق مهم همچون آئورت یا رگهای مغزی عمل خطرناکی به حساب میاید.
در مورد جراحی زیبایی بینی با توجه به این که اغلب افراد داوطلب جوان و بدون بیماری مهم بوده و جراحی با اعضا مهمی سروکار

چگونه یک جراح بینی حرفه ای را برای خودم انتخاب کنم؟

انتخاب یک جراح بینی مجرب و متخصص مهم‌ ترین کاری است که متفاضی جراحی باید انجام دهد.
مهم‌ترین ویژگی یک جراح بینی خوب تخصص و تجربه بالای وی است.
بینی عضوی کوچک در بدن انسان است اما مهم‌ترین وظیفه آن تأمین هوا یا اکسیژن برای بدن است. اگر که جراحی بینی به خوبی انجام نگردد می‌تواند تأثیر ناگوار در زندگی فرد داشته باشد. از طرفی جراحی که از تبحر و تجربه کافی برخوردار باشد می‌تواند به همراه تیم خود به خوبی از پس مشکلات احتمالی زمان جراحی برآید.

مشاوره رایگان شبانه روزی