پاک کردن تاتو

download

 • تاتو يا همان خالکوبی قدمتی بيش از 4000 هزار سال دارد. خالکوبی در فرهنگهای مختلف معنی و مفهوم متفاوت و مخصوص به خود را دارد.
 • خالکوبی می تواند بعنوان آرايش دايم بکار برده شود مانند تاتو ابرو.
 • خالکوبی ميتواند بعنوان تشخيص هويت و نشانگر پايگاه اجتماعی فرد بکار رود مثلا روميان باستان برده ها و تبهکاران را برای شناسايی خالکوبی ميکردند.
 • بعنوان مناسک گذر يعنی هنگامی که فرد از يک مقطع زندگی وارد دوره تازه ای در زندگی می گردد  در برخی از فرهنگها مانند مردمان جزيره هاييتی اقدام به خالکوبی افراد می کنند.
 • بعنوان تزيين.
 • براي برخی افراد تاتو تعيين کننده هويت آنها است.

مزایا تاتو

 • ممکن است تتو کردن ابروهایتان، باعث کوتاه شدن مدت زمان آرایش کردنتان شود. هنگامی ‌که شکل ابروهایتان را با لوازم آرایش تصحیح می‌ کنید، زمان زیادی را ممکن است صرف مداد کشیدن و سایه زدن کنید. تتوی ابرو این قسمت از آرایش را بطور کامل حذف می ‌کند.
 • ابروهای دائمی، عموما برای این محبوب هستند که می ‌توانند بر اساس ویژگی‌های صورت ما طراحی شوند. اگر ابروها در جای مناسبی قرار گیرند و شکل مناسبی داشته باشند، می ‌توانند به صورت، جلوه‌ی بیشتری دهند و آن را کشیده‌ تر نشان دهند. همچنین می ‌توانند به درشت ‌تر نشان دادن چشم‌ها نیز کمک کنند. گاهی بعضی از زنان تصمیم می ‌گیرند که ابروهای تتو شده را جایگزین ابروهای طبیعی خودشان کنند، زیرا حفظ و مراقبت از آنها به مراتب آسان تر است.
 • بعضی از زنان و مردان از بیماری‌ای بنام آلوپسی رنج میبرند که باعث ریزش موهای بدن، از جمله موهای ابرو می‌شود. تتو می ‌تواند از طریق رنگ و شکل مناسب، برای بازگرداندن حالت طبیعی ابروهایشان به آنها کمک کرده و ریزش ابروها را پنهان کند.

معایب تاتو

 • تمام کسانی که تتو انجام داده‌ اند، به این موضوع معترفند که تتو، یک عمل دردناک است. انجام تتو بر روی پوست ظریف و حساس چشم، می‌تواند فرایند دردناکی باشد. با این حال، قسمت بالای ابرو، منطقه ‌ای کوچک است و عمل تتو سریع انجام می ‌شود، و دردش هم در مدت زمان کوتاهی برطرف می‌ شود.
 • مدل ابرویی که امروز انتخاب می ‌کنید، ممکن است کاملا هماهنگ با مد روز باشد. اما تغییر مد، ممکن است باعث شود مدل ابروی شما کاملا قدیمی شود. چند دهه پیش، ابروهای کاملا موزون و مرتب و با خطوط کاملا تمیز مد بود، اما امروزه سبک و سو به سمت ابروهای پهن و طبیعی ‌تر رفته است. انتخاب یک شکل ابرو ممکن است امروز مد باشد، اما فردا نه.
 • تاتو و پاک کردن تاتو، می ‌تواند باعث بعضی عوارض از جمله عفونت شود. بعضی از زنان پس از تتو کردن ابروهایشان دچار مشکلی بنام کلوئید یا زخم پف کرده می‌شوند. اگر شما دارای پوست حساس هستید، و یا سابقه‌ ی عفونت‌ های پوستی دارید، شاید تتو کردن ابروها، گزینه ‌ی مناسبی برای شما نباشد.

پاک کردن تاتو

گاهی پس از انجام تاتوشرایطی پیش می آید که فرد تصمیم می گیرد تاتو را پاک کند که مهم ترین دلایل آن عبارت است از عوض شدن مد ، عدم رضایت از شکل به دست آمده گاهی خرابکاری ، فراهم شدن مشکل استخدام و … است .روش های مختلفی برای پاک کردن تاتو وجود دارد که شامل جراحی ، کوتر کردن ، منجمد کردن ، تراشیدن پوست و لایه برداری عمیقی که این روش ها ارزان بوده ولی نتیجه آنها کامل و صد در صد نیست و معمولا جای زخم و اسکار بجای می گذارند .

روش دیگر از بین بردن خالکوبی و تاتو ،استفاده از لیزر ساده ترین ، با عارضه کمتر و گاهی با نتایج بسیار عالی می باشد که در صورت موثر بودن اکثرا جای زخم و اسکار به جا نمی گذارد .اما لیزر محدودیت هایی هم دارد که یکی گران بودن ، دوم غیر قابل پیش بینی بودن نتایج آن است سومین محدودیت لیزر بی اثر بودن آن روی بعضی از خالکوبی ها می باشد.تاتو‌های آبی تیره و سیاه به لیزر بهتر جواب می‌ دهند در صورتی که تاتو‌های زرد و قرمز و سبز جواب درمانی کم یا خیلی مختصری دارند. در عین حال، خالکوبی‌ های سفید یا خالکوبی‌ های همرنگ پوست ممکن است در اثر لیزر تبدیل به رنگ خاکستری یا سیاه شوند که پرهیز از انجام لیزر و تست اولیه در چنین مواردی ضروری است.از آنجایی که بعضی خالکوبی ها به لیزر جواب نمی هند و بعضی دیگر حتی با لیزر تشدید می شوند ( خصوصا خالکوبی قرمز ) لازم است قبل از انجام لیزر منطقه کوچکی از ضایعه تست شود و در صورت گرفتن نتیجه مساعد اقدام به درمان همه ضایعه کرد.

هزینه

هزینه و قیمت هر جلسه به اندازه و رنگ خالکوبی بستگی دارد. هزینه کلی روش پاک کردن خالکوبی با لیزر به تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد و تعداد جلسات هر بیمار با بیمار دیگر تفاوت دارد.به اتفاق مراحل پاک کردن و حذف کردن تاتو و خالکوبی را خواندیم و ملاحظه نمودیم که پاک کردن خالکوبی ها و تاتوها اگر چه با لیزر ساده و تقریباً بدون درد است، ولی به جلسات و زمان زیادی نیاز دارد. اگر بر روی بدنتان یا حتی در ابروهایتان تاتو و خالکوبی دارید، و از آن خسته شده اید و می خواهید اقدام به پاک کردن تاتو بکنید، می توانید با مراجعه به یک دکتر خوب و کلینیک زیبایی معتبر این کار را انجام دهید.مشاوره رایگان شبانه روزی