کاشت ابرو

9fb207eaa9417c160c9391343c25a0ea

کاشت و پیوند ابرو امروزه یکی ازدغدغه های بسیاری از خانمها وحتی عده ای از آقایان است وبه دلیل سوالات بسیار زیادی که در این زمینه وجود دارد بهتر است به توضیحاتی در این زمینه توجه نمایید.

کاشت ابرو دقیقآ شبیه به کاشت مو میباشد یعنی برای این عمل از بافتهای پشت سر برداشته میشود.به لحاظ اینکه بافتهای برداشته شده باید به صورت گرفت های یکی (فولیکولهای تک مویی) کاشته شود بهتر است که پیوند ابرو به صورت جراحی انجام شود (در صورتی که این عمل به صورت غیر جراحی انجام شود لازم است بافت ها بعد از برداشت حتمآ به زیر میکروسکوپ منتقل شده وبه گرفتهای یک تبدیل شوند).

در کاشت ابرو دقت و ظرافت حرف اول و آخر را میزند.به لحاظ دقت بالای این کارنسبت به کاشت موی سر طبیعتآ انجام این عمل سنگین تر خواهد بود.در مورد خانمها کسانی که دارای تاتو هستند و مایلند روی همان خط تاتو کار انجام بگیرد هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت اما اگر کسانی تاتو انجام داده اند و حالا تمایل دارند خط ابروی جدیدی داشته باشند ابتدا می بایست توسط لیزر خط تاتوی قبلی پاک شود و سپس اقدام به انجام کاشت ابرو نمایند. مدت زمان عمل معمولآ بین 5 تا 6 ساعت است و مثل کاشت مو کار با روش بی حسی موضعی انجام میگیرد.

چون به هنگام ایجاد سوراخ برای کاشت بافتها ضرورتآ نیاز به فاصله حداقل یک تا دو میلیمتری وجود دارد معمولا پیوند ابرو بهتر است در دو جلسه انجام شود هر چند ممکن است کسانی با یک جلسه انجام کار نیزمشکلشان مرتفع گردد.

محدودیت های کاشت ابرو

در اینجا مشکلاتی را که در شیوه انجام کاشت ابرو وجود دارد، برایتان می گوییم.

1- اگرچه معمولا از موهای ظریف بالای گوش برای این عمل استفاده می شود ولی باید به این نکته توجه داشت که در هیچ کجای بدن مویی وجود ندارد که کاملا شبیه موی ابرو باشد. لذا چون موهای کاشته شده از لحاظ مشخصات ظاهری مانند رنگ، ضخامت، صاف یا مجعد بودن، میزان رشد و غیره با موهای قبلی ابرو فرق می کنند، بنابراین تا حدی عدم سنخیت بین موهای قبلی ابرو و آنها مشاهده می گردد.

البته گفته شده است که در غالب موارد پس از چند ماه تا چند سال موهای کاشته شده تا حد زیادی شبیه موهای ابرو می گردند، ولی این مطلب همیشه رخ نمی دهد و بیمار بایستی متوجه این نکته باشد. البته این مشکل در مواردی که بیمار اصلا ابرو ندارد، وجود نخواهد داشت.

لازم به تذکر است که موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو رشد کرده و بنابراین باید به طور مرتب کوتاه شوند.

2- حتی با وجود استفاده از لوازم بسیار ظریف و میکروسکوپی برای کاشت ابرو، فاصله موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو خواهند بود. البته می توان درجلسات دوم و سوم کاشت ابرو این فاصله ها را کمتر کرد، ولی به هرحال از نظر تراکم هیچ وقت شبیه ابروی کاملا طبیعی نخواهد شد.

با توجه به این مسئله، بعضی از پزشکان انجام تاتو قبل از کاشت را توصیه می نمایند، زیرا تاتو می تواند تا حدی فاصله های فوق را مخفی کرده و نتایج کاشت ابرو را بهتر نماید.

به دلیل نزدیکی ابرو به چشم ممکن است بعد از عمل اندکی تورم و کبودی دور چشم رخ دهد که با کمپرس گرم و گذشت چند روز به سرعت برطرف می گردد

3- موهای ابروی طبیعی نسبت به پوست، حالت خوابیده داشته و زاویه این خواب بسته به موضع ابرو ده تا شصت درجه است. پیوند ابرو در ناحیه تاج آن مشکل خاصی ندارد، زیرا در این منطقه زاویه خروج موهای ابرو از پوست حداکثر می باشد، ولی هر چقدر به سمت انتهای ابرو می رویم، به دلیل کمتر شدن زوایه فوق و خوابیده ترشدن موها، کاشت مو از نظر تکنیکی مشکل تر می شود، طوری که در یک‌سوم انتهایی ابرو به سختی می توان موها را عینا با خواب طبیعی ابرو کاشت.

راه پیشنهادی برای جلوگیری از بروز این مشکل، پانسمان فشاری در محل ابروی کاشته شده (مثل استفاده از هدبند) برای دو هفته پس از کاشت ابرو است.

پس از رویش موهای کاشته شده، چرب کردن آنها کمک به خوابیده تر شدن ابروی کاشته شده می کند.

ولی در هر حال باز هم گفته می شود که هیچ وقت ابروی کاشته شده از نظر خواب موها، کاملا شبیه ابروی طبیعی نخواهد شد.

4- با توجه به اینکه موهای کاشته شده از مناطق غیر از ابرو آورده شده اند و به دلیل جابجایی، قدرت رشد آنها کاهش یافته، لذا فرد بایستی حداقل 6 تا 9 ماه صبرکند تا کاشت ابروهایش کاملا جواب دهد و سپس در مورد لزوم انجام مجدد کاشت ابرو برای پر کردن فاصله های خالی بین موهای کاشته شده تصمیم گیری کرد.

به غیر از موارد ذکر شده، برداشت و کاشت موها در مورد ابرو تا حد زیادی شبیه کاشت موی سر است، با این تفاوت که در پیوند ابرو فقط از واحدهای فولیکولی دارای یک یا دو تار مو استفاده شده و سوراخ های پوست با استفاده از ابزار بسیار ظریف و کوچک ایجاد می شوند تا محل کاشت کاملا نامشخص باشد.

به دلیل نزدیکی ابرو به چشم ممکن است بعد از کاشت ابرو اندکی تورم و کبودی دور چشم رخ دهد که با کمپرس گرم و گذشت چند روز به سرعت برطرف می گردد.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است