اصلاح طرح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

منظور از لبخند لثه‌ای یا لثه نما حالتی است که لب بالا هنگام لبخند زدن بیش از حد از روی دندان‌های فوقانی بالا می‌رود و لثه‌ها و را به نمایش می‌گذارد. لبخند لثه‌ای علل گوناگونی دارد که یکی از آنها بیش فعال بودن عضله‌ی بالابرنده لب بالا است. لبخند لثه‌ای گاهی در اثر باریک بودن لب بالا تشدید می‌شود، بخش بیشتری از لثه‌ها در اثر باریک بودن لب دیده می‌شود. خوشبختانه لبخند لثه نما بدون جراحی لثه و به سادگی با تزریق بوتاکس (ُسم بوتولینوم) اصلاح می‌شود؛ فعالیت عضله بالابرنده لب بالا با تزریق بوتاکس کاهش می‌یابد.


یکی از شایع‌ترین تشخیص‌های لبخند لثه‌ای بیش فعال بودن عضله لب بالا است. امروزه اصلاح طرح لبخند لثه نما ناشی از بیش‌فعالی عضله و علل دیگر به راحتی انجام می‌شود. متخصصین ما در کلينيک تخصصی پوست و موی رازی از رویکرد غیرجراحی تزریق مقادیر اندک بوتاکس برای خلق لبخندی طبیعی و زیبا بهره می‌گیرند. این عمل ساده لب بالا را متناسب و سفت می‌کند تا هنگام لبخند زدن بیش از حد بالا نرود. این عمل کمتر از ده دقیقه طول می‌کشد و نتیجه نهایی پس از 4 تا 7 روز مشاهده می‌شود. ماندگاری عمل 3 تا 4 ماه است و فقط باید چند درمان در طول سال تکرار شود تا لبخند جدید حفظ شود.
می‌توانید برای تعیین علت لبخند لثه‌ای و مناسب بودن اصلاح طرح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس از جلسه مشاوره رایگان با متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی بهره بگیرید. چنانچه متقاضی ایده‌آل عمل تشخیص داده شوید، این عمل ساده و سریع تغییر چشمگیری در زیبایی لبخند و اعتماد به نفس شما ایجاد خواهد کرد. برای دریافت نوبت یا طرح سوال میتوانید با شماره های 02188334029  – 02188333259  تماس حاصل نمایید.

بوتاکس چیست؟


بوتاکس پروتئینی است که توسط باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. بوتاکس با جلوگیری از انتقال پیام‌های عصبی به عضله تزریق شده موقتاً آن را شل می‌کند. بوتاکس فعالیت عضله‌ی بالابرنده لب را هنگام لبخند زدن کاهش می‌دهد. کاربرد بوتاکس در عمل‌های زیبایی نخستین بار در سال 1989 ثبت شد و به سال 2002 مورد تایید سازمان غذا و دارو FDA قرار گرفت. بوتاکس امروزه به وفور توسط بسیاری از بانوان و آقایان مصرف می‌شود، چرا که در مقایسه با درمان‌های قدیمی مانند جراحی پلاستیک تهاجم کمتری دارد و نتایج طبیعی‌تری را به دست می‌دهد.

اثر بوتاکس در اصلاح لبخند لثه‌ای


لب بالا در بعضی لبخندها بیش از حد بالا می‌رود و مقدار زیادی از لثه مشخص می‌شود. در چنین مواردی مقدار بسیار کمی از بوتاکس یا دیسپورت برای ضعیف کردن عضله‌های مسئول بالا بردن لب تزریق می‌شود تا اصلاح لبخند لثه ای انجام شود. لب پس از تزریق کمتر هنگام لبخند زدن بالا می‌رود، هنوز تمام دندان‌ها مشخص می‌شود، اما بخش کمتری از لثه‌ها دیده می‌شود. نتایج طبیعی است و لبخندی گرم و دوستانه خلق می‌شود.

متقاضی ایده‌آل


 فقط و فقط پزشک و بیمار می‌توانند مناسب بودن اصلاح لبخند لثه ای با روش غیر جراحی بوتاکس را تعیین کنند. متخصصین ما در جلسه مشاوره سابقه پزشکی را بررسی می‌کنند و مطمئن می‌شوند که اصلاح طرح لبخند با تزریق بوتاکس درمان مناسبی به شمار می‌رود. بیمار باید متخصص را از ابتلا به عارضه‌هایی از قبیل موارد زیر آگاه کند:

  • بیماری‌های درگیرکننده عضلات و عصب‌ها، برای مثال میاستنی گراویس یا سندرم لامبرت ـ ایتون
  • حساسیت به فراورده‌های سم بوتولینوم
  • هر گونه داروی مصرفی فعلی
  • انجام دادن جراحی زیبایی لثه در گذشته یا درصدد انجام هر گونه جراحی
  • باردار بودن یا برنامه برای بارداری داشتن
  • شیردهی

عمل


پیش از عمل

مشاوره پزشکی کاملی به منظور تایید مناسب بودن عمل انجام می‌شود. متخصص توانایی حرکت دادن عضله‌های خاص را برای تعیین موقعیت، اندازه و استفاده از عضله‌های ایجاد کننده لبخند لثه‌ای بررسی می‌کند. بیمار و متخصص درباره نتایج دلخواه عمل صحبت می‌کنند و طرح درمانی تهیه می‌شود.

درمان


مقدار اندکی بوتاکس در هر دو سمت محل اتصال سوراخ بینی و بینی به چین دهان تزریق می‌شود تا عضله‌ها ضعیف شود. میزان بالا رفتن لب فوقانی پس از 3 تا 4 روز به تدریج کمتر می‌شود و لبخند زیباتر و جذاب‌تر می‌شود. لثه کمتری دیده می‌شود و اعتماد به نفس نیز با زیباتر شدن لبخند ارتقا می‌یابد. نتیجه نهایی دو هفته پس از درمان قابل مشاهده است.

مراقبت پس از درمان

از دستکاری، ماساژ یا استعمال مواد آرایشی یا کرم‌ها تا 6 ساعت خودداری کنید تا احتمال عفونت کاهش یابد. متخصص راهنمایی‌های لازم را در خصوص مراقبت پس از عمل پیش از شروع درمان به بیمار اطلاع می‌دهد.

  عوارض و اثرهای جانبی

اثرهای جانبی ناشی از تزریق جزیی و موقتی است و مواردی چون قرمزی، ورم و کبودی را شامل می‌شود. پخش شدن بوتاکس در عضله مجاور که شل شدن موقت عضلات را به دنبال دارد، به راحتی قابل پیشگیری است، فقط کافی است 4 ساعت پس از عمل از مالیدن یا ماساژ دادن ناحیه درمان شده خودداری شود.

ماندگاری نتایج


ماندگاری نتایج 4 تا 6 ماه است؛ البته این مدت متغیر است و برای هر بیمار متفاوت از دیگری است. در صورت تمایل طرح درمانی برای تکرار تزریق و حفظ نتیجه اولیه تهیه می‌شود. اصلاح طرح لبخند لثه‌ای در کلینیک زیبایی رازی نتایجی درازمدت و غیردائمی را به دست می‌دهد تا بتوان نتیجه را در صورت درخواست بیمار متناسب با نظر و سلیقه وی تغییر داد.

تاثیر توقف تزریق بوتاکس بر طرح لبخند

چنانچه تزریق بوتاکس را متوقف کنید، طرح لبخند مانند زمان پیش از درمان می‌شود. می‌توانید تزریق را متوقف کنید و هر زمان که خواستید آن را دوباره شروع کنید.مشاوره رایگان شبانه روزی