لیفت و بالا کشیدن ابروها با بوتاکس راهی برای کاهش افتادگی ابرو

 

لیفت ابروها

یک ابروی قوسی شکل نشانه‌ای کلاسیک از زیبایی جوانی، سلامت و هشیاری است. با افتادن ابرو و پیشانی، لایه شل پوست شروع به پوشش دادن پلک بالا کرده و چشم‌ها را خسته و پیر نشان می‌دهد. تزریق بوتاکس به حفظ و جلوگیری از خیلی از این تغییرات کمک کند. برای بیشتر مردم استفاده از بوتاکس می‌تواند به لیفت و جلوگیری از برخی نیروهایی که در افتادگی پیشانی نقش داشته و باعث پتوز ابرو یا افتادگی کمک نماید.

به منظور انجام بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو (لیفت ابروها) و پیشانی بدون جراحی، لازم است با یک پزشک متخصص در حوزه جوان‌سازی صورت ملاقات شود. متاسفانه بسیاری از افراد سعی می‌کنند از این روش بدون مراجعه به مطب پزشک و استفاده از خدمات تخصصی استفاده کرده و به این ترتیب در بسیاری از مواقع با مشکلات خاص در این رابطه مواجه می‌شوند. توجه داشته باشید افتادگی زیاد در ناحیه بالای صورت نیازمند عمل جراحی لیفت ابرو بوده و نمی‌توان از تزریق بوتاکس برای رفع آن استفاده کرد. به هر حال، استفاده به موقع از بوتاکس می‌تواند به پیشگیری از برخی عوامل موثر که می‌توانند باعث پایین کشیده شدن پیشانی شده و افتادگی ابرو و پلک را به همراه داشته باشند، کمک کند.

متخصصین ما در کلينيک تخصصی پوست و موی رازی با استفاده از بوتاکس، چین و چروک‌های صورت و گردن را از بین برده و به شما ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر می‌بخشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه‌های رفع چین و چروک پوست و لیفت صورت بدون جراحی می‌توانید با شماره‌های02188334029 -02188333259 تماس حاصل نمایید.

چه عواملی باعث افتادگی پیشانی و ابرو می‌شود؟


عواملی باعث افتادگی پوست و چروک شدن پیشانی

با بالا رفتن سن پوست، پوست کلاژن خود را در لایه‌های عمقی خود از دست می‌دهد که باعث افتادگی و انحنای غیر طبیعی پوست می‌شود. کلاژن از پوست حمایت می‌کند (همچون ی داربست) و به حفظ سفتی پوست روی صورت کمک می‌کند. پیشانی و ابرو با حرکت عضلات اطراف چشم به سمت پایین کشیده می‌شود. وقتی اخم می‌کنید، عضلات اخم پوست را به سمت پایین و قاعده بینی می‌کشد. این عضلات (عضلات هرمی بینی و مضغ) به عضلات اخم معروف هستند و باعث پتوز ابرو (یا اصطلاحاً افتادگی چشم) می‌شوند. بعلاوه عضلات اطراف پیشانی و چشم‌ها نیز در حین لبخند یا ادا و اصول درآوردن پیشانی را به سمت پایین می‌کشد. این عضلات که به آنها عضلات حلقوی چشم می‌گویند، علت اصلی چروک پنجه کلاغی و پتوز ابرو و افتادگی آن هستند. ترکیب پیر شدن پوست، از دست رفتن سفتی عضله، از دست دادن چربی و کلاژن و تکرار هر روزه کشیدگی آن بخاطر عضلات پنجه کلاغی و اخم، به مرور زمان می‌تواند باعث افتادگی پیشانی و ابرو روی پلک بالا شود. پزشکان می‌توانند این مشکل را با درمان‌های محرک تولید کلاژن برطرف کنند.و همچنین بوتاکس نیز می‌توانند برای نرم کردن عضلات بیش فعال استفاده کنند.

استفاده از این روش برای چه افرادی مناسب است؟


استفاده از این روش برای چه افرادی مناسب است

برخی افراد دارای مزیت نسبی در ارتباط با تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در مقایسه با سایر افراد هستند. در واقع اگر پیشانی به خاطر عملکرد عضلات پیشانی دچار افتادگی یا شل شدگی شده باشد، تزریق بوتاکس لینک به مزایای تزریق بوتاکس دارای اثربخشی بیشتر برای رفع مشکل در مقایسه با مواردی است که افتادگی ابرو به خاطر از دست دادن بافت چربی ایجاد شده باشد. در برخی موارد، بیمار ممکن است ترجیح دهد از روش قدیمی لیفت ابرو به همراه تزریق بوتاکس استفاده کند. به این ترتیب عمل جراحی لیفت ابرو برای بالا کشیدن ابرو استفاده شده و از تزریق بوتاکس برای کاهش خطوط و چین و چروک‌های ایجاد شده در ناحیه پیشانی و نیز خطوط اخم استفاده می‌گردد.

تنها شما و پزشک شما می‌توانید در مورد مناسب بودن درمان برای شما و مشکل شما تصمیم بگیرید. در طی جلسه مشاوره، پزشکان متخصص بوتاکس در مرکز ما سابقه پزشکی شما را بررسی خواهند کرد و مطمئن خواهند شد که برای این درمان مناسب هستید. سعی کنید درباره تمام سابقه‌های بیماری خود با پزشک صحبت کنید. از جمله:

  • بیماری‌هایی که بر عضلات یا اعصاب شما تأثیرگذار است همچون بیماری میاستنی گراویس (ضعف وخیم عضلانی) یا سندروم لامبرت ایتون
  • حساسیت آلرژیک نسبت به هر نوع محصول حاوی سم بوتولینوم
  • داروهای مصرفی اخیر
  • داشتن هرگونه جراحی صورت یا قصد انجام هرگونه جراحی
  • بارداری یا قصد برای بارداری یا شیردهی

تزریق بوتاکس چگونه باعث لیفت ابرو می‌شود؟


تزریق بوتاکس چگونه باعث لیفت ابرو می‌شود

 عملکرد بوتاکس از طریق شل کردن عضلاتی است که پیشانی را به سمت پایین می‌کشند. هنگامی که بوتاکس به عضلات ناحیه پیشانی تزریق می‌شود، در عمل می‌تواند باعث ریلکس شدن این عضلات شده و بالا کشیدن پیشانی را به همراه داشته باشد. به این ترتیب خطوط اخم ایجاد شده در ناحیه پیشانی نیز کاهش پیدا خواهند کرد.در حقیقت دو عضله بزرگ در ناحیه پیشانی به نام عضلات پیشانی (Frontalis Muscles) عملکرد مربوط به بالا نگه داشتن این ناحیه از بدن را بر عهده دارند. از طرف دیگر عضله اخم و عضله پاکلاغی عملکردی برخلاف عضلات پیشانی دارند. هنگامی که عضله اخم و عضله پاکلاغی با تزریق بوتاکس ریلکس می‌شوند، عضله پیشانی می‌تواند ناحیه پیشانی را بالا کشیده و باعث رفع افتادگی ابرو و پلک شود.

 فرآیند لیفت ابرو با تزریق بوتاکس


فرآیند لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

پیش از درمان

پزشک متخصص شما را از نظر بالینی معاینه کرده و از مناسب بودن این درمان برای شما اطمینان حاصل می‌کند. ممکن است از بی‌حسی موضعی یا کمپرس یخ برای بی‌حس کردن ناحیه پیش از تزریق استفاده شود.

درمان

مقدار کمی از سم بوتولینوم به ناحیه مابین و اطراف ابروها تزریق می‌شود تا عضلاتی که ابروها را به پایین می‌کشند رها شوند. نتایج تدریجاً خود را نشان خواهند داد و نتایج نهایی دو هفته بعد از درمان ظاهر می‌شود.

بعد از درمان

از دست زدن، مالیدن یا آرایش کردن ناحیه تحت درمان برای 4 ساعت اجتناب کنید. این فرآیند حدوداً  15 دقیقه طول می‌کشد. دستورالعمل‌های خاص مراقبتی پس از عمل در روز درمان توسط منشی مطب به شما داده خواهد شد.

هزینه تزریق بوتاکس برای لیفت و بالا کشیدن ابرو و پیشانی

 هزینه تزریق بوتاکس برای لیفت و بالا کشیدن پیشانی بسته به میزان افتادگی و همچنین مقدار بوتاکس، مهارت متخصص و نوع بوتاکس مورد استفاده متفاوت است. از آنجایی که بوتاکس یک عمل زیبایی محسوب می‌شود به هیچ عنوان تحت پوشش بیمه و خدمات درمانی قرار نمی‌گیرد. بنابراین گفت و گو درباره هزینه بوتاکس قبل از انجام این عمل با متخصص زیبایی ضروری است.

سوالات متداول لیفت ابرو با بوتاکس


 نتایج این تزریق را چه زمانی می‌توان دید؟

  اکثر بیماران تأثیرات تزریق بوتاکس را دو الی سه روز پس از تزریق خواهند دید. برای رسیدن به نتیجه نهایی تزریق بوتاکس پنج یا هفت روز باید صبر کنید. برخی از نواحی حتی تا دو هفته نیز طول می‌کشد. در تزریق بوتاکس معمولاً سه تا هفت روز طول می‌کشد تا عضلات محدود شوند. پس از تأثیرگذاری بوتاکس، برخی از خطوط کاملاً ناپدید شده و مابقی چروک نیز کاهش خواهند یافت. خطوط تا یک ماه پس از تزریق بوتاکس به بهبودی ادامه خواهند داد و نتایج نیز می‌تواند تا شش ماه دوام داشته باشد. برای اکثر افراد، نتایج بوتاکس سه تا چهار ماه طول می‌کشد.

آیا تزریق بوتاکس عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی مرتبط با تزریق لینک به عوارض تزریق بوتاکس خفیف و موقتی هستند. این عوارض عبارتند از: قرمزی، تورم و کبودی. از پخش بوتاکس به عضلات همجوار نیز می‌توان به راحتی پیشگیری کرد، کافیست از مالیدن یا ماساژ دادن ناحیه تزریق تا چهار ساعت بعد از تزریق خودداری کنید.

نتایج این عمل چقدر دوام دارد؟

نتایج 4 الی 6 ماه دوام دارد. دوام نتایج متغیر است و هر فرد نتایج مختلفی کسب خواهد کرد. پزشک می‌تواند با طراحی یک طرح برای جلسات فالو آپ منظم، نتایج اولیه را برای شما تا جای ممکن حفظ کنند. درمان در مرکز ما برای شما نتایجی طولانی مدت و نه دائمی را فراهم خواهد آورد که گزینه تعدیل و بهبود درمان در تطابق با مد و استایل روز را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اگر دیگر از بوتاکس استفاده نکنم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

ابروهای شما به جای سابق خود برخواهد گشت. می‌توانید هر وقت که دلتان بخواهد و برای چندین بار مصرف بوتاکس را قطع و دوباره آغاز نمایید، البته اگر همچنان کاندید مناسبی برای این درمان باشید.

چه زمانی برای در فکر کردن به لیفت ابرو مناسب است؟

وقتی که اثرات پیری در چهره شما هویدا شده و برایتان آزار دهنده شد، شاید زمان مناسب برای انجام لیفت ابرو برای شما فرا رسیده باشد. البته زمان بندی برای هر بیمار متفاوت است. برخی از افراد اثرات افزایش سن را در بیست یا سی سالگی خود می‌بینند، در حالیکه شاید برخی از افراد تا اواخر هفتاد سالگی این اثرات را حس نکنند. اکثریت بیماران سعی می‌کنند استفاده از لیفت ابرو را در 40 یا 50 سالگی خود انجام دهند.به این پست امتیاز دهید.
لیفت و بالا کشیدن ابروها با بوتاکس راهی برای کاهش افتادگی ابرو
5 از 2 رای