مزایای تزریق بوتاکس و تفاوت آن با تزریق ژل

69404.a6a7b9ea38924755f0f410ba8e1a15be

زندگی صنعتی در دنیای امروز خود به خود استرس های روانی به دنبال دارد و این استرس ها روی پوست هم اثر منفی می گذارد و باعث پیری زودرس پوست می شود.

قدیمی ها با وجود اینکه امکانات مالی کمتری داشتند ، آرامش روانی شان بیشتر و استرس هایشان کمتر بود.

به علاوه نسل جدید به دنبال استفاده بیش از حد از مواد آرایشی بهداشتی ،بیشتر در معرض آسیب و خطرات پوستی قرار می گیرند.

هر چه پوست به مرور خراب تر شود ، فرد به سوی استفاده بیشتر از مواد آرایشی احیا کننده پوست روی می آورد ، شاید بتوان گفت : نسل امروز در میان یک چرخه معیوب افتاده است.

اگر توجه ما بیشتر به پوستمان باشد و با استفاده از مرطوب کننده ها ، ضد آفتاب ها و نرم کننده هامراقب پوست باشیم دیگر نیاز چندانی به مصرف مواد و لوازم آرایشی نخواهیم داشت.

مورد حایز اهمیت دیگر مصرف غذاهای صنعتی و انواع فست فود ها است که مملو از مواد نگهدارنده و انواع افزودنی هاست.استفاده از غذاهایی ساده و سالم و مصرف گیاهان و سبزیجات تازه ، مسلما به سیستم سم زادیی بدن کمک خواهد کرد و پوستی شفاف تر را به ارمغان می آورد.

حدود دو دهه است که بوتاکس در پزشکی کاربرد دارد و اگر مشکل ساز بود طی این مدت مشخص می شد خوشبختانه بوتاکس برای پیشگیری و درمان چین و چروک های دور چشم ، پیشانی و اخم بسیار موثر است.

بوتاکس برای درمان و پیشگیری افرادی که از روی عادت عضلات پوست صورتشان را منقبض می کنند بسیار مفید است.

تمام روش های زیبایی و جراحی ، قطعا عوارضی دارند اما همیشه بحث بر سر سود یا زیان است.

بوتاکس عوارضی دارد که مربوط به شیوه تزریق است و صرفا خطای پزشکی محسوب می شود، مثل افتادگی ابرو ، پلک ، دوبینی و … که قابل برگشت است.

توجه داشته باشید تزریف بوتاکس برای همه نتیجه یکسانی ندارد و بعضا برای برخی جواب نمی دهد.

پس در انتخاب پزشک متخصص خود دقیق باشید و با اطمینان کامل اقدام به تزریق بوتاکس نمایید.

556966

بوتاکس صورت

ظاهر شدن خطوط ریز و درشت یا به اصطلاح چین و چروک در صورت نشانه ای از افزایش سن و تلقین احساس پیری در آدمی است. تزریق بوتاکس برای حل این مسئله رواج پیدا کرده است. بوتاکس چیست؟

انسان که ذاتا در پی زیبایی است از زمانهای دور در فکر چاره ای برای حل معضل چین و چروک در صورت بوده است. تزریق بوتاکس و انواع فیلر ها نظیر ژل هیالورونیک اسید و هیدروکسی آپاتیت به منظور رفع چین و چروک و جوان سازی صورت در بین عموم مردم از شیوع بالایی بر خوردار است. بسیاری از این خطوط دینامیک هستند و براثر انقباضات مکرر عضلات صورت بوجود می آیند. این خطوط به مرور در نواحی بین ابروها ( خط اخم )، پیشانی، گردن و اطراف چشم ایجاد می گردد.

بوتاکس یک مولکول پروتئینی است که طی نیم قرن اخیر توسط متخصصین رشته های مختلف پزشکی جهت رفع گرفتگی عضلات و درمان میگرن استفاده می شود و برای زیبایی چهره و از بین بردی چین و چروکهای آن آزمایشات و تجربیات بسیاری را پشت سر گذاشته است. تزریق مقادیر مشخص و استاندارد ازاین ماده می تواند باعث فلج موقت عضلات به مدت 4 – 5 ماه بشود و به این ترتیب چروکهای ناشی از انقباض این عضلات نیز بطور موقت از بین می روند. بدیهی است با کاهش اثر دارو و بازگشت قدرت عضلات، چین و چروکها نیز به وضعیت سابق باز خواهند گشت. حال اگر که با فواصل زمانی مشخص اقدام به تزریق بوتاکس گردد، عضلاتی که مسبب خطوط پیشانی هستند به مرور تحلیل رفته و یک نتیجه پایا و دایمی را شاهد خواهیم بود.

روز بر تعداد جوانانی که به بوتاکس کردن روی می برند و خطر ورود مواد شیمیایی به بدنشان را به جان می خرند و برای داشتن صورتی بی نقص هزینه های گزافی پرداخت می کنند افزوده میشود، اما آیا این امکان وجود دارد که سال ها بعد از تزریق، به یکباره بوتاکس حالت خود را ازدست بدهد؟ ما با دکتر ماکرین الکسیادز آرمناکانر، که متخصص امراض پوستی است صحبتی داشتیم تا بفهمیم آیا تزریق بیش از حد بوتاکس، توانایی کاهش خطوط ریز و چروک ها را دارد؟ و اینکه چگونه این اتفاق می افتد. دکتر الکسیادز میگوید: مطالعات نشان می دهد که اگر دوز مورد مصرف برای بوتاکس، ۱۰۰ واحد یا بیشتر باشد، بدن نسبت به محصول واکنش نشان می دهد و تولید آنتی بادی افزایش میابد. این، بدین معناست که پس از تزریق ثانویه، بوتاکس دیگر تاثیری نخواهد داشت. ماهیچه ها به سرعت شروع به ترمیم می کنند و ماهیچه هایی که تزریق رویشان انجام شده مثل بار اول تزریق، واکنش نشان نخواهند داد. این مصونیت، یک شبه اتفاق نمی افتد و تزریقات پیوسته است که موجب می شود فرد نسبت به آنها ایمنی پیدا کند. اما چرا تاثیرآن فقط چند ماه یا چند سال است؟ دکتر الکسیادز می گوید: با افزایش سطح آنتی بادی، بیشتر بوتاکس ها قبل ازاینکه شانس جذب شدن توسط بخش های انتهایی عصب را داشته باشند، غیر فعال می شوند. درنتیجه با هر تزریق مجددی، تاثیر بوتاکس کم و کمتر می شود و سرعت ترمیم ماهیچه ها افزایش میابد. به همین علت است که مردم به روش ها و انواع دیگری از تزریقات روی آورده اند. دکتر الکسیادز می گوید: من متوجه شده ام که اگر کسی نسبت به بوتاکس مصونیت پیدا کند، به اشکال کوچک سم بوتولینیوم آ هم واکنش نشان می دهد، یعنی یک دیسپورت جدید. دیسپورت یک نوع پروتئین کوچک است که غالبا در بدن افرادی که به بوتاکس پاسخ نمی دهند عمل می کند. نوع دیگر بوتاکس، اگزومین است که توسط سازمان غذا و دارو مورد تایید قرارگرفته و به عنوان جایگزین ارائه خواهد شد.

مزایای تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس روش سریع و موثر برای رفع چروک است.مدت تزریق بوتاکس بین ۲۰-۱۰ دقیقه طول میکشد.شروع اثر بوتاکس بین۷-۴ روز است.مزیت دیگر این روش برگشت سریع به سر کار است،حتی در اگثر مواقع هنگام خروج بیمار از مطب نیز اثری از کاری که بر روی بیمار انجام شده مشاهده نمیشود.اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴ الی ۶ ماه طول میکشد.اگر هر سه ماه به مدت یک سال تزریق بوتاکس انجام شود،به تدریج فواصل تزریق های بعدی بیشتر میشود یعنی عملاً با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانیتری حاصل می گردد .به طور کلی تزریق بوتاکس روشی ایمن و غیر جراحی برای جوانسازی پوست است.

59670.5b854dd52a85e2151e59cc9a82564dc1

بعد از تزریق بوتاکس چگونه دیده میشوم ؟

بعد از تزریق بوتاکس فرد ظاهری شاداب ، سرحال و زیباتر از گذشته خواهد داشت . بسیاری از بیماران نگرانند که بعد از تزریق بوتاکس تمامی عضلات صورتشان فلج شده و قیافه ای منجمد و بیحرکت پیدا کنند نگران هیچ چیزی نباشید ! زیرا با تکنیک های صحیح و داروی خوب نتیجه کار عالی و صورت شما زیباتر از گذشته خواهد بود.

آیا می‌توان تزریق بوتاکس را همزمان با سایر روش‌های درمانی انجام داد؟

در صورتی که تزریق بوتاکس و تزریق ژل به صورت همزمان انجام شود نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت. طریقه‌ی عملکرد بوتاکس و ژل در صاف کردن چین و چروک‌های پوستی کاملا با یکدیگر متفاوت است. ژل‌های تزریقی تاثیری مشابه با هیدراته کردن پوست دارند و با بازگرداندن حالت هیدراته به پوست شما، باعث می‌شوند که پوست شما حالت ارتجاعی خود را دوباره به‌دست آورد. ژل‌های تزریقی باعث پر شدن فضای تو رفته در محل خطوط و چین و چروک‌های صورت می‌شوند و همچنین می‌توانند جای جوش و زخم و هر ضایعه پوستی دیگری را پر کنند و حجم از دست رفته‌ی پوست را به آن بازگردانند.

بهترین گزینه‌ برای درمان با ژل تزریقی خطوطی هستند که اصطلاحا خطوط ثابت یا استاتیک نامیده می‌شوند. خطوط ثابت صورت، آن‌هایی هستند که به صورت دائمی روی صورت شما هستند و حتی در صورتی که هیچ حالتی به چهره خود نگیرید نیز این خطوط وجود دارند. این خطوط بر اثر از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست به وجود می‌آیند که این موضوع می‌تواند به خاطر آسیب ناشی از تابش آفتاب، سیگار کشیدن یا عوامل ژنتیکی باشد.

از طرف دیگر بوتاکس با شل کردن عضلات مورد نظر در صورت باعث از بین رفتن خطوط و چین چروک‌هایی مانند خطوط پیشانی، خطوط اخم و چروک دور چشم و چروک دور لب  می‌شود. بوتاکس برای درمان خطوط دینامیک صورت به کار می‌رود. خطوط یا چین و چروک‌های دینامیک، آن‌هایی هستند که در حالت عادی وجود ندارند، اما هنگامی که صورت خود را حرکت می‌دهید یا حالت خاصی به چهره خود می‌گیرید، روی صورت شما ایجاد می‌شوند.مشاوره رایگان شبانه روزی