بهترین درمان برای سفت شدن و رفع افتادگی پوست شل شده صورت و گردن

هر چه سن بالاتر می‌رود، افتادگی پوست بیشتر و بیشتر مشکل‌ساز می‌شود. اگر شل شدن پوست از اطراف گردن و صورت شروع شود، افتادگی پوست بیشتر جلب توجه می‌کند. خوشبختانه روش‌های مختلفی برای درمان افتادگی و سفت شدن پوست صورت وجود دارد و دیگر لازم نیست درباره اثرهای ناخوشایند و ناراحت کننده پیری نگران باشید. اگر چه برخی بیماران با انجام لیفت صورت به نتایج دلخواه دست می‌یابند، اما تعداد قابل توجهی از بیماران ترجیح می‌دهند که از روش ساده‌تری بهره بگیرند، بهترین روش برای چنین بیمارانی تزریق بوتاکس است.

بوتاکس عمدتاً برای رفع چین و چروک پیشانی، خط خنده یا چین و چروک دور چشم و خطوط عمودی بین ابروها یا خط اخم تزریق می‌شود، اما یکی از کاربردهای آن نیز از بین بردن نوارهای طولی ضخیم V شکل گردن و رفع چین و چروک‌های گردن است. در کل با تزریق بوتاکس می‌توان شلی و افتادگی نواحی صورت و گردن را بدون بروز عوارض از بین برد.

در صورتی که دچار افتادگی پوست در ناحیه صورت و گردن شده‌اید اما تصمیم دارید با روشی بدون عوارض،هزینه کم و تاثیر بالا جوانی را به چهره خود بازگردانید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با متخصصین ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی از طریق شماره‌های 0218833402902188333259 تماس حاصل نموده و در زمینه تزریق بوتاکس و اثرات آن با مشاورین ما صحبت کنید.

بوتاکس چیست؟


بوتاکس (تولید شده توسط Allergan) یا دیسپورت (تولید شده توسط Ipsen) نام تجاری گونه‌های تخلیص شده‌ از سمومی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود.

تزریق بوتاکس برای رفع افتادگی پوست صورت


چین و چروک و افتادگی پوست صورت معمولاً در راستای عمود بر جهت انقباض ماهچیه‌ها و مستقیماً زیر آن‌ها ایجاد می‌شود.  برای مثال ماهیچه‌ی گردن عمودی است و هنگامی که در اثر کنش‌هایی مانند بالا بردن ابرو منقبض می‌شود، خطوط یا چروک‌های حاصل از آن افقی خواهد بود. به همین ترتیب دو ماهیچه قرار گرفته در محل شکل‌گیری خطوط اخم به صورت تقریباً افقی بین ابروها قرار دارد، بنابراین با انقباض این عضله‌ها خطوط اخم در راستای عمودی ظاهر می‌شود. هنگامی که بوتاکس در ماهیچه مرتبط تزریق شود، تکانه‌های عصبی به این بافت‌ها منتقل نمی‌شود. مسدود شدن تکانه‌ها فعالیت ماهیچه را کاهش می‌یابد و در نتیجه خطوط اخم کمتر می‌شود و پوست صاف‌تر می‌شود. به طور خلاصه هنگامی که ماهیچه منقبض شونده تکانه عصبی دریافت نکند، پوست به راحتی چروک برنمی‌دارد. پوست چند روز پس از تزریق بوتاکس بهبود قابل توجهی می‌یابد. متصل شدن بوتاکس به پایانه‌های عصبی حداقل دو تا چهار روز زمان می‌برد و نتیجه نهایی پس از 10 تا 14 روز مشخص می‌شود.

تزریق بوتاکس برای رفع شلی پوست گردن


تزریق بوتاکس در گردن روشی فوق العاده برای از بین بردن شلی پوست، اثر انقباض پلاتیسما و چین و چروک‌های جلوی گردن و زیر چانه و غبغب است. به موازات پیر شدن پوست این ناحیه نوارهای طولی گردن به تدریج ایجاد می‌شود و حالت نازیبایی به گردن می‌دهد که با اصطلاح گردن بوقلمونی از آن یاد می‌شود. با تزریق بوتاکس در این ماهیچه نوارهای طولی گردن وضوح کمتری پیدا می‌کند، چین و چروک‌های صاف می‌شود ، رفع افتادگی پوست انجام شده و برجستگی نوارهای طولی کمتر جلب توجه می‌کند.

ماهیچه جونده (ماستر) یکی از ماهیچه‌های فعالی است که برای جویدن به کار برده می‌شود. چنانچه بوتاکس در این ماهیچه تزریق شود، بی‌حرکت و نرم می‌شود و صورت را با ایجاد خط فکی عضلانی زاویه‌دار می‌کند. تزریق بوتاکس در این ناحیه صورت را خوش فرم می‌کند، برای مثال اگر خط فک مربعی باشد، با تزریق بوتاکس زاویه‌های تیزی در فک ایجاد می‌شود و صورت ظریف‌تر می‌شود.

لیفت نفرتیتی درمان جوانسازی دیگری است که در آن بوتاکس در نوارهای جلوی گردن (ماهیچه پلاتیسما) و همچنین نوارهای جانبی کشیده شده دور فک تزریق می‌شود. این نوارهای جانبی دلیل افتادگی پوست پایین صورت و اطراف فک پایین است. چنانچه بوتاکس در این ناحیه تزریق شود، بخش پایینی صورت و فک پایین بالا برده می‌شود، چروک‌های گردن صاف می‌شود و اثر جوانسازی دلخواه با لیفت بخش افتاده پایین صورت به دست می‌آید. نتایج این روش برای درمان شلی پوست نیز مانند بوتاکس صورت پس از حدود دو هفته مشخص می‌شود.

مزایا


تزریق بوتاکس علاوه بر لیفت بهبودهای زیر را نیز در پوست ایجاد می‌کند:

  • کوچک‌تر کردن منافذ باز پوست
  • صاف‌تر شدن بافت پوست
  • زاویه‌دار و خوش تراش شدن صورت

تزریق بوتاکس علاوه بر این که درمانی ایمن است از مزایای زیر نیز برخوردار است:

  • عدم نیاز به استراحت پس از درمان
  • طبیعی بودن نتایج و غیرطبیعی نشدن حالت‌های صورت
  • تاثیرگذاری سریع: نتیجه نهایی ظرف دو هفته قابل مشاهده است.

روش تزریق بوتاکس و بررسی دردناک بودن درمان


ابتدا کرم بی‌حسی روی ناحیه مورد نظر زده می‌شود، سپس مقادیر بسیار اندکی از بوتاکس با سوزنی بسیار ظریف در نقاط اصلی سراسر صورت تزریق می‌شود تا لیفت انجام شود. درمان حدود 20 دقیقه زمان می‌برد. اکثر بیماران درد تزریق را به صورت نیشی سریع توصیف می‌کنند، در کل درد درمان بسیار ناچیز است.

ماندگاری نتایج

ماندگاری نتایج به دست آمده از یک بار تزریق بوتاکس سه تا شش ماه است و با تکرار درمان بیشتر نیز می‌شود.

آیا بوتاکس ایمن است؟


یکی از عوارض شایع تزریق بوتاکس کبودی است، که با انجام درمان در کلینیک ما به ندرت بروز می‌یابد. دیگر اثرهای جانبی بوتاکس افتادگی پلک بالا، معمولاً فقط برای یک پلک، است که پس از درمان خط اخم دیده می‌شود. افتادگی پلک موقتی و تقریباً یک تا دو میلی‌متر است و معمولاً پس از 21 روز برطرف می‌شود. احتمال بروز این عارضه در سراسر جهان حدود 3 درصد است، با این حال کبودی و تزریق در محل نامناسب عمدتاً باعث افتاده به نظر رسیدن پلک می‌شود. قطره مخصوص چشم برای کمک به لیفت پلک افناده تجویز می‌شود تا بیمار در این مدت از آن استفاده کند..

یکی از اثرهای جانبی بسیار نادر تزریق بوتاکس سر دردی است که تا چند روز استمرار دارد. البته بسیاری از بیماران دچار سردردهای تنشی عود کننده و میگرن با تزریق بوتاکس به بهبود قابل توجهی دست یافته‌اند.

عمل‌های مکمل تزریق بوتاکس


لیفت صورت را می‌توان همزمان با تزریق بوتاکس به منظور عمل زیباسازی و شکل دادن به صورت و تزریق ژل انجام داد تا نتیجه بهتری به دست آید.

موارد عدم استعمال بوتاکس


لیفت صورت با تزریق بوتاکس در دوران شیردهی و بارداری مجاز نیست.

سایر کاربردهای بوتاکس


از دیگر کاربردهای می‌توان به درمان علائم تعریق بیش از حد زیر بغل (هیپرهیدروز) اشاره کرد. بوتاکس برای درمان اسپاسم و گرفتگی عضلانی از قبیل ناراحتی‌های کجی گردن (تورتویکولی)، بلفارواسپاسم (انقباض غیرارادی پلک) و اسپاسم صورت نیز به کار برده می‌شود.

 مشاوره رایگان شبانه روزی