اصلاح و پرکردن خط خنده با ژل: تزریق فیلر برای رفع خط لبخند

چین و چروک و خطوط اطراف دهان  حتی اگر عمیق و بزرگ نباشند باعث می‌شوند که صورت پیر به نظر برسد. بدترین چیزی که در ارتباط با آنها وجود دارد این است که نمی‌توان این خطوط را پنهان کرد به عنوان مثال می‌‌توان از کانسیلر برای محو کردن خطوط و پف زیر چشم استفاده کرد اما خطوط اطراف دهان را چه کار کنیم؟ نگران نباشید روش بسیار خوبی برای از بین بردن خطوط و چروک اطراف دهان وجود دارد که می‌‌تواند باعث جوان سازی صورت شما شود. اطلاعات زیادی در خصوص تزریق ژل  در اطراف دهان وجود دارد و البته انواع مختلفی از آن در دسترس قرار دارد که می‌‌تواند نقاط اطراف دهان را هدف قرار دهد و به جوانسازی این ناحیه بپردازد. برخی از رایج ‌ترین انواع برند ژل  برای رفع خطوط اطراف دهان و به طور کلی خطوط صورت به شرح زیر می‌باشند:

  • ژوویدرم
  • رستالین
  • رادیس
  • بلوترو

 علل ایجاد خط خنده و چروک دور لب چیست؟


علل ایجاد خط خنده و چروک دور لب چیست؟

 

ناحیه اطراف دهان تحرک بسیار زیادی دارد و از آن به عنوان متحرک ترین و پویاترین ناحیه صورت یاد می‌‌شود. ما از عضلات این ناحیه برای صحبت کردن، سیگار کشیدن، خوردن غذا و مایعات، لبخند زدن و حتی خمیازه کشیدن استفاده می‌‌کنیم به همین دلیل خطوط و چروک اطراف دهان اولین علامت هستند که به علت بالا رفتن سن به وجود می‌‌آیند و به تدریج در صورت نمایان می‌شوند. از آنجایی که این خطوط عمدتاً به علت حرکات صورت به وجود می‌آید به آنها چروک حرکتی گفته می‌‌شود. در برخی موارد این خطوط در اوایل دوران ۲۰ سالگی به وجود می‌‌آیند و هنگامی ‌که ما به دهه سی و چهل می‌‌رسیم بیشتر خود را نشان خواهند داد. اگر شما سیگار می‌کشید که عادت دارید از بطری آب بخورید یا روی شکم بخوابید ریسک تشکیل زود هنگام خطوط اطراف دهان خود را افزایش خواهید داد. متاسفانه اگر شما فردی هستید که مدت زیادی جلوی نور آفتاب قرار می‌‌گیرید و یا از لحاظ ژنتیکی مستعد تشکیل خطوط اطراف دهان هستید هر چقدر هم که از کرم و محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید، روزی ۸ ساعت بخوابید، رژیم غذایی سالمی داشته باشید و از مواردی که باعث می‌‌شوند پوست شما خراب شود دوری کنید باز هم ریسک تشکیل زود هنگام خطوط اطراف دهان در شما وجود دارد. می‌‌توان از تزریق فیلر در افرادی که ۲۱ سال به بالا سن دارند و دچار مشکلات و خطوط ریز و درشت اطراف دهان هستند استفاده کرد. به عنوان مثال شما می‌‌توانید هر چند ماه یک بار با تزریق مجدد فیلر به اصلاح خطوط اطراف دهان که به آنها خطوط ماریونت نیز گفته می‌شود بپردازید.

 انواع چروک و خطوط اطراف دهان


 یک تفاوت مهم بین تزریق بوتاکس  و تزریق ژل وجود دارد. ماندگاری بوتاکس یا تزریق بوتولونیوم چیزی حدود ۳ تا ۴ ماه طول می‌‌کشد و در اکثر موارد فقط یک مجموعه کوچک از خطوط و چین و چروک ریز که شامل خطوط روی پیشانی، خطوط پنجه کلاغی، خط اخم و خطوط روی بینی هستند را هدف قرار می‌دهد. از سوی دیگر فیلرهای تخصصی پوست را می‌‌توان به عنوان یک روش درمانی ضد پیری برای اصلاح انواع چین و چروک و خطوط اطراف دهان مورد استفاده قرار داد:

  • خط لبخند که تحت عنوان خطوط پرانتزی یا خطوط اطراف بینی نیز شناخته می‌شوند در اطراف گوشه‌های دهان به وجود می‌‌آیند.
  • خطوط ماریونت خطوطی هستند که از گوشه‌های دهان شروع می‌شوند و می‌توانند تا نزدیکی چانه امتداد پیدا کند.
  • خطوط ریز اطراف لب که به آن‌ها خطوط دهان افراد سیگاری یا خطوط افقی لب گفته می‌‌شود در لایه سطحی پوست به وجود می‌‌آیند که هم در افرادی که سن بالایی دارند و هم در افراد سیگاری دیده می‌شود. به تدریج و با گذر زمان این خطوط کاملا عمیق می‌‌شوند و ظاهر نامناسبی را به وجود می‌آورند.
  • خطوط گوشه دهان نیز به خطوط عمیق که در دو طرف دهان قرار دارند و همه انواع خطوط و چین و چروک ایجاد شده در این ناحیه گفته می‌‌شود.

 تزریق بوتاکس می‌تواند باعث جوان سازی صورت شود اما زمانی اثر گذاری بالایی دارد که این خطوط عمیق و شدید باشند و این امر باعث شده که برای تعداد محدودی از بیماران مسن مناسب باشد. فیلرهای بافت نرم یک روش درمانی مناسب برای این موارد محسوب می‌‌شوند. انواع مختلف ژل ضد چروک از یک محصول یکسان ساخته نشده است و انواع مختلفی دارند اما چند برند شناخته شده و معتبر وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 ژل ژوویدرم بهترین ژل برای خطوط اطراف دهان


 ژل ژوویدرم در مقایسه با سایر محصولات که در بازار وجود دارند با ماندگاری بالایی برای لب همراه است و هنگامی‌ که درون لب تزریق می‌‌شود باعث می‌‌شود حجم لب افزایش پیدا کند و نتایج خوبی به دست بیاید. ژل ژوویدرم volbella xc در میان بالاترین نوع فیلرهای هیالورونیک اسید قرار دارد و به صورت تخصصی برای درمان خطوط عمیق اطراف دهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا تزریق ژل در یک جلسه با نتایجی که تا یک سال باقی می‌ماند همراه خواهد بود.

ژل رستالین سیلک بهترین ژل برای خطوط عمودی لب


 ژل رستالین که مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار دارد اغلب به عنوان یک روش غیر جراحی برای برجسته کردن لب مورد استفاده قرار می‌‌گیرد اما می‌‌تواند به اصلاح خطوط عمودی لب نیز بپردازد. ژل تزریق شده به سرعت باعث افزایش حجم زیر پوست قسمتی که تزریق شده است خواهد شد و توانسته است رضایت بیماران را به دنبال داشته باشد.

ژل اسکالپترا بهترین ژل برای خط لبخند


ژل اسکالپترا بهترین ژل برای خط لبخند

 

پلی لاکتیک اسید مهمترین ماده تشکیل دهنده این نوع ژن است که قابلیت افزایش تولید کلاژن در پوست را بر عهده دارد در نتیجه این محصول جوان سازی زیبایی پوست فقط باعث برطرف کردن خطوط ریز و درشت صورت نمی‌شود بلکه به بهبود و ترمیم پوست نیز کمک می‌‌کند. این برند تاثیرات مناسبی در پر کردن خطوط اطراف دهان دارد و برای رفع خط خنده، خطوط ماریونت و حتی اصلاح خطوط سرسخت پرانتزی نیز کاربرد دارد.

رادیس بهترین ژل برای رفع دائمی خطوط حاصل از پیری در اطراف دهان


 ژل رادیس بهترین نوع ژل برای از بین بردن خطوط اطراف دهان در افرادی است که این خطوط خیلی زود روی صورت آنها به وجود آمد و باعث شد به صورت این افراد پیر به نظر برسد. این نوع ژل علاوه بر آنکه فرم باعث اصلاح و حجم دهی به ناحیه مورد نظر می‌‌شود برای تولید کلاژن توسط پوست را تحریک می‌کند و باعث جوان سازی پوست می‌شود و هیچ گونه تهاجمی را دربر ندارد.

 ژل بلوترو بهترین نوع ژل برای رفع خطوط اطراف لب


 خطوط اطراف دهان باعث می‌شود که صورت پیر به نظر برسد اما هنگامی ‌که به کمک ژل بلوترو به مبارزه با آنها می‌پردازیم هیچ اثری از این خطوط روی صورت باقی نخواهد ماند. این ژل طی مدت بسیار کوتاهی و بدون هیچ گونه دردی به رفع خطوط اطراف لب می‌‌پردازد. این محصول حاوی لیدوکائین است. ساختار نرم و متراکم اینجور باعث شده که ریسک جابجا شدن آن و حرکت کردن به سایر نقاط صورت کاهش پیدا کند و حالات و حرکات صورت شما حفظ شود. از یک سن خاص بعد خطوط اطراف دهان به تدریج خود را نشان می‌دهند اما می‌توان به کمک یک ژل مناسب فوراً به رفع مشکل ایجاد شده پرداخت.

 آیا پر کردن و رفع خط خنده برای مردان هم کاربرد دارد؟


 خط خنده و خطوط ماریونت دو قسمت از ناحیه پایین صورت هستند که به صورت عمیق ایجاد می‌‌شوند و معمولاً شایع ‌ترین دلیل مراجعه زنان و مردان به کلینیک زیبایی محسوب می‌شود. عوامل مختلف باعث می‌شود که صورت آقایان نیز دستخوش تغییر شود و این خطوط به وجود بیایند. برخی از این فاکتورها عبارتند از شل شدن عضله، کاهش چربی و به وجود آمدن خطوط صورت به دنبال برخی حرکات خاص. درمان با بوتاکس غرب باعث کاهش حرکات این ناحیه و بهبود ظاهر خطوط و چین و چروک آن می‌‌شود اما در صورتی که این خطوط خیلی عمیق باشند باید از یک ژل متراکم استفاده کرد و معمولا نیاز به تزریق مجدد ژل ضروری خواهد بود تا این خطوط از بین بروند. تزریق ژل یک گزینه انتخابی عالی برای مردان از زیرا باعث پر شدن صورت آنها و رفع خطوط عمیق صورت خواهد شد. با تزریق ژل به درون بافت پوست ظاهر خطوط محو می‌‌شود و حالت بهترین پیدا می‌‌کند. به علاوه بهترین نوع ژل حاوی هیالورونیک اسید است که به طور طبیعی در بدن همه ما وجود دارد و از این نوع ژل برای افزایش حجم گونه، لب و رفع خطوط و چین و چروک آن استفاده می‌شود. پزشک می‌تواند به شما برای انتخاب بهترین نوع ژل متناسب با شرایطی که دارید کمک کند.

 دوران بهبود پس از تزریق ژل به چه صورت است؟


 عوارض جانبی حاصل از تزریق ژل احتمالاً به نحوه تزریق ژل به درون پوست ارتباط دارند و ارتباطی با خود ژل ندارند. قرمزی، تورم خفیف، خارش، حساسیت در اطراف محل تزریق ژل و به وجود آمدن توده در محل تزریق از عوارض جانبی ژل محسوب می‌شوند. مراجعه به یک پزشک متخصص و با تجربه به شما کمک می‌کند ریسک بروز این عوارض جانبی را به حداقل برسانید.

 آیا جلسه مشاوره ضروری است؟


 معمولا انجام جلسه مشاوره قبل از تزریق ضروری است اما اگر شما جلسه مشاوره را نادیده گرفته باشید معمولاً می‌توانید در هنگام انجام تزریق ژل به مشاوره با پزشک بپردازید. مشاوره کاملا ضروری است زیرا به پزشک کمک می‌‌کند بتواند با اهداف شما آشنا شود و یک برنامه درمانی مناسب را برای کمک به نتایج دلخواه طراحی کند.

 نتایج حاصل از تزریق ژل به چه صورت خواهد بود؟


 خط خنده و خط ماریونت از عمیق ‌ترین خطوط صورت محسوب می‌‌شوند که می‌‌توان به کمک یک ژل مناسب به رفع این خطوط پرداخت. شما می‌توانید با پزشک خود در خصوص تزریق ژل و بوتاکس برای کسب نتایج طبیعی تر صحبت کنید چرا که ترکیب آنها به عنوان یک فرایند پیشگیری کننده عمل می‌‌کند اما مشاوره با یک پزشک متخصص کاملا ضروری است.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است